Karadeniz Pet

kabarik durma

• Konbuyu başlatan Emirhan KARAHAN
  • Başlangıç tarihi
E

Emirhan KARAHAN

Guest
Yavru kusumu annesinden ayirdim 30-35 günlük arasi 2 yavru cikti ve bir tanesi hep kabarik duruyor ve uyuyor ama kafesten cikartiyorum yanimdan ayrilmiyo mayışıyo kalıyo yanimda önceki kuluckadan olan yavrumla ayni kafese koydum ablalarinin yanina yani yem kirsinlar iyice falan diye ama hep kabarik duruyo ama onun ayri bir güzelligi var yeşil ciftimden sari cikti ve beni sasirtti :)) dediğim gibi sari yavrum hep kabarik ve uyuyor nedeni nedir ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hasta olabilir. Hem yiyebiliyor mu?

Evet yemini yemeye calisiyor suyunu falan içiyor kardesleriyle ucuyolar falan ama durunca uyku hali geliyor kuşa genel olarak yem azcok kirabiliyo acliktan boyle uykulu falan duruyor diycem ama diğer yavruda çok hareketli masahlah hepsine :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:13 -->-> Daha önceki mesaj 22:12 --

Yavrular çok uyurlar :) Ama belki kabarmaması gerekebilir

Sanirim bu yavru çok uyuyor diğerleri zıpır :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:14 -->-> Daha önceki mesaj 22:13 --

Bu arada sari olan kuşum yani hep uyuyan yavrum kendini sürekli kaşıyor

O normal :) Benimkide 39 günlük geldi elime şimdi 45 günlük. Tüyleri daha tam tamamlanmadığı için öyle yaparlar. Ama sürekli kaşıyor derken, ayağıyla mı , yoksa gagasıyla tüylerinimi oynnuyor ?

Gagasiyla yapiyor ayagiyla değil arada bir ayagiyla yapiyo ama hep değil normal yani

eğer yem yemesinde vs sorun yoksa benimde bi yavrum sürekli kafesin dibinde uyuyordu ama bi kaç gün içinde düzeldi diğerlerine uyum sağladı. şimdi de yerlerinde durmuyorlar. biri farklı davranınca insan endişeleniyor ama hepsinin karakterleri aynı olmuyor.

Yemi falan yiyor didikliyor o zaman sorun yok

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim kuşumda gagasıyla tüyleriyle oynuyor daha yavru 2 aylık bit midir yoksa tüy mü döküyordur

Eline aldıgında tüylerini düzletip ince haline giriyormu yoksa tüyleri halen kabarıkmı kabarıksa içsel bir sıkıntısı olabilir

ishal olan kus devamlı tüy kaabrtır oldugu yerde durur yemde güçlük ceker ishal iacına devam

Geri