petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kabızlık sorunu.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Aysu GÖKTÜRK tarafından 29 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. Aysu GÖKTÜRK

Beğenileri:
    18
    Merhaba arkadaşlar.Muhabbet kuşumun bugün evde 5. günü idi.İlk geldiğinde poposu kirliydi,stres kaynaklı ishal olduğunu falan düşündüm.Ama ishal değil de kabızlık sorunumuz var.Yaptığında büyük miktarda dışkılıyor ve o dışkı poposunda kalıyo.Düşsün die poposunu sallıo falan ama nafile :p Her gün bir kere ılık suyla pamuğu ıslatıp temizliyorum ben de.Daha çok küçük olduğundan marul tarzı şeyler yemiyor.Hatta sadece kabuksuz yem yiyor.Bu yüzden bu sorunu yiyecek üzerinden çözebileceğimi sanmıyorum.Napmalıyım?

2. SencerSancak

SencerSancak Active Member

Beğenileri:
    54
    Siz ılık suyla temizlemeye devam edin.Ve yesilligi de alıştırmaya çalışın.Ayrıca kuş yeni geldiği için de bu gerçekleşebilir.Sabrederek devam edin bu işe.Ben daha fazla bir şey öneremeyeceğim malesef.Haberlerinizi bekliyorum.

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    elma ver bakalım elinden yemiyorsa en çok durduğu tüneğe yakın tele sıkıştırırsın.

4. Aysu GÖKTÜRK

Beğenileri:
    18
    Daha kabuklu yeme geçemedik maalesef.Yeşillik için biraz zamanımız var.Poposuna vazelin mi sürsem diye düşünüyorum ama emin olamadım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:47 -->-> Daha önceki mesaj 01:46 --

Kabuksuz yem haricinde bir şey yemiyor.Daha 1,5 aylık falan.O yüzden yiyecek üzerinden bu sorunu çözebilceğimi sanmıyorum maalesef

#4 Aysu GÖKTÜRK, 29 Mayıs 2016
    Son düzenleme: 29 Mayıs 2016
  5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Poposuna zeytin yağı sürebilirsin.
    Kabuksuz yeme alışması iyi olmamış. 1,5 aylık kuş çok rahat karışık muhabbet kuşu yemini yemesi lazım.

6. Aysu GÖKTÜRK

Beğenileri:
    18
    Daha 5 gün önce aldım.Yem yemeyince belki kırmakta zorlanıodur diye kabuksuz yem koydum.Onu yiyor,diğerinin yüzüne bakmıyo.Kaldırayım madem kafesten kabuksuz yemi.Umarım diğerini yer :( Zeytinyağı tavsiyesi için teşekkürler

7. nurettin74

nurettin74 New Member

Beğenileri:
    0
    benim erkek kuşun da sorunu kabızlık olabilirmi?

Ekli Dosyalar:

8. nurettin74

nurettin74 New Member

Beğenileri:
    0
    20161108_145746.jpg20161108_145807.jpg20161108_145824.jpg20161108_145932.jpg benim erkek kuşun da sorunu kabızlık olabilirmi?

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş