petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kabuklu yem mi kabuksuz mu ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Devrim AKIN tarafından 9 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Devrim AKIN

Arkadaşlar kuşa daha önce kabuklu yem almıştım,seviyordu ama kuş kabuklarını dışarıya değil yemin içine atıyordu.:)Bu da hem ona hem bana sorundu.Bugün gittim kabuksuz aldım.Sizce farkı varmıdır ?

2. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Kabuklu yem kullanin.

3. Devrim AKIN

Hangi açıdan kabuklu yem besin açısından mı , kuşun gagası için falan mı ? Daha yeni kuş sahibiyim.Nasıl soracağımı da bilmiyorum.:)

4. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Kabuklu yem her acidan iyidir.

5. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    ben de bir kere kabuksuz yem almıştım, kuşlar önce yadırgadı, yemekte zorlandılar, sonra ise ishal oldular, en iyisi kabuklu yem...

koraykaygusuz bunu beğendi.
  6. Meltem YILMAZ

araştırmalarıma göre kabuksuz yem önermiyorlar kuşlara...ayrıca ben akıllı yemlik aldım çok güzel düşünülmüş bir yemlik..sürekli yem tazeleme derdi yok kabukları üfleme derdi yok ..kabuk pisliğide olmuyor..altta bölmeye düşüyor..sizede öneririm fiyatı 5 tl..

7. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Kabuklu yem Muhammed ustamızın da dediği gibi her açıdan iyi ve daha sağlıklıdır.

8. Lütfi ÖZER

kabuklu yem illaki daha iyi olur şöyle düşünelim kabuğun üzerine mikrop bakteri vs .. konabilir ama hayvan zaten kabuğu yemiyo tükürüyo gibi bişey içini yiyo ama kabuksuz yemde direkt olarak gidip o bakteriler yemin üzerine konacakdır ve kuşunuz mikrop kapmaya bir adım daha yakın olacakdır

9. Sehimerdan KARA

Bende olayafarklı bir açıdan bakıyorum özellikler shoplarda satılan yemleri almamaya çalışıyorum bu işi daha iyi bilen kendiside üreten bir yerden yem alıyorum mesela istanbulda olanlar bilir eminönünde kapalı çarşının arka tarafında kuş satan yerlerde hazır olmayan ve karışık olan yemler var,içerisinde vitamini falanda var bu yemleri tavsiye ederim...

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu kabuksuz yem yemiyor

,
  2. kabuksuz yemler kuşlar için uygun mudur?