petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kabuklu yem sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ens tarafından 25 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. ens

ens Guest

kuslarıma kabuklu vıtamınlı yem veriyorum fakat zamanla kabuklar yemın ustunu örtuyor ve kuslarım yıyemıyor altta kalan yemlerı acaba bu kabuklu yemlerı kabuksuz yapma sansım varmı kabuksuz yem aldım bı ara ama ıcınde vıtamın falan yok ondan vazgectım

2. Canberközden

Canberközden New Member

Beğenileri:
    2
    Yemliği hergün çıkarıp temizliyeceksin biz hep böyle yaarız hafif hafif üstten üflüceksşn

3. byrktrbrk

byrktrbrk Member

Beğenileri:
    3
    Bence yemlikleri arada bi camdan üflersin zor bişey değil azda biz kuşlarımızın nazını çekelim.

4. Hürkan YILMAZ

Yok be kardeşim akıllı yemlikler var eğeristersen onlardan al bende aldım 1 ay oldu çok mutluyum iyiki almışım yem kabukları kaba düşüyo yemde hiç eksik olmuyo araştır petshoplarda vardır akıllı yemlikler hem üflemeye gerek yok hemde yem saçılmıyo etrafa.

5. ens

ens Guest

zaten bende camdan ufluyorum baska caresı varmı dıye sordum sadece

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:08 -->-> Daha önceki mesaj 17:06 --

saol denıcem bunu

6. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    Akıllı Yemlikleri kullana bilirsin ama ebatları biraz büyük. kafesine sığar mı bilemeyeceğim. Yada
    kabuklu olanları biriktirip. bir ara hepsini balkonda saç kurutma makinesi ile üflemek.

7. Onur TÜFEKCİ

Evde kuş besliyorsanız ayırmanız gereken zaman sadece 2dk. 2dakikada suyunu da değiştirirsiniz, yemliği de tazelersiniz. Bu da zor geliyor ise, akıllı yemlik alın arkadaşlar. O da fayda sağlayacaktır.

http://www.kordonkafes.com/images/akilli_yemlik_1.jpg Örnekteki gibi kuş yemi yedikçe kabuklar aşağı düşmektedir. Günde 2 dakika ayırmak zor geliyorsa bu sistem sizi 4-5 gün götürecektir.

8. Sinan ÇELİK

Üflediğiniz yemlerin kabukları rüzgarda ağzınıza burnunuza kaçabilir bu sebeple akıllı yemlik hem temiz hem pratik olacaktır. Tavsiye ederim.

9. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Vitaminli yemlerden kastınız yemin içindeki kırmızı yeşil EKMEK KURULARI ise o yemden almayın. Vitamin diye insanları kandırıyorlar sadece. Ayrıca hergün yemliği üflemeniz gerekiyor kabuklardan dolayı aç kalırlar. Eğer zahmetli geliyorsa ve kafesin 2 kapısı varsa 1 kapısına akıllı yemlik alıp koyabilirsiniz. Hem kolaylık, hem de kabuklu/kabuksuz ayrılıyor otomatikman :)

Sayfayı Paylaş