Karadeniz Pet

kabuklu yem sorunu

E

ens

Guest
kuslarıma kabuklu vıtamınlı yem veriyorum fakat zamanla kabuklar yemın ustunu örtuyor ve kuslarım yıyemıyor altta kalan yemlerı acaba bu kabuklu yemlerı kabuksuz yapma sansım varmı kabuksuz yem aldım bı ara ama ıcınde vıtamın falan yok ondan vazgectım

Yemliği hergün çıkarıp temizliyeceksin biz hep böyle yaarız hafif hafif üstten üflüceksşn

Bence yemlikleri arada bi camdan üflersin zor bişey değil azda biz kuşlarımızın nazını çekelim.

Yok be kardeşim akıllı yemlikler var eğeristersen onlardan al bende aldım 1 ay oldu çok mutluyum iyiki almışım yem kabukları kaba düşüyo yemde hiç eksik olmuyo araştır petshoplarda vardır akıllı yemlikler hem üflemeye gerek yok hemde yem saçılmıyo etrafa.

zaten bende camdan ufluyorum baska caresı varmı dıye sordum sadece

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:08 -->-> Daha önceki mesaj 17:06 --

saol denıcem bunu

Akıllı Yemlikleri kullana bilirsin ama ebatları biraz büyük. kafesine sığar mı bilemeyeceğim. Yada
kabuklu olanları biriktirip. bir ara hepsini balkonda saç kurutma makinesi ile üflemek.

Evde kuş besliyorsanız ayırmanız gereken zaman sadece 2dk. 2dakikada suyunu da değiştirirsiniz, yemliği de tazelersiniz. Bu da zor geliyor ise, akıllı yemlik alın arkadaşlar. O da fayda sağlayacaktır.

http://www.kordonkafes.com/images/akilli_yemlik_1.jpg Örnekteki gibi kuş yemi yedikçe kabuklar aşağı düşmektedir. Günde 2 dakika ayırmak zor geliyorsa bu sistem sizi 4-5 gün götürecektir.

Üflediğiniz yemlerin kabukları rüzgarda ağzınıza burnunuza kaçabilir bu sebeple akıllı yemlik hem temiz hem pratik olacaktır. Tavsiye ederim.

Vitaminli yemlerden kastınız yemin içindeki kırmızı yeşil EKMEK KURULARI ise o yemden almayın. Vitamin diye insanları kandırıyorlar sadece. Ayrıca hergün yemliği üflemeniz gerekiyor kabuklardan dolayı aç kalırlar. Eğer zahmetli geliyorsa ve kafesin 2 kapısı varsa 1 kapısına akıllı yemlik alıp koyabilirsiniz. Hem kolaylık, hem de kabuklu/kabuksuz ayrılıyor otomatikman :)

Geri