Karadeniz Pet

Kabuksuz Yem

cakir33

Meraklı Üye
Yeni doğan yavrulara kabuksuz yemi ezip sulandırıp veren var mı acaba muhabbet kuşları tohumla beslendikleri için daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.Yavru kuşum olmadığımdan deneyemiyorum.Deneyen olursa fikrini yazarsa seviniriz...

Yeni doğan muhabbet kuşlarına genelde anne kuş ağızıyla yavrularına yemek verir ama eğer kuşun yavru değilse sen ona öyle vermek istiyorsan bence gerek yok ona muhabbetkuşu yemini kabuklu versen kabuklu yemleri yemeğe alışır

Benim demek istediğim annenin beslemediği kuşlar için.Yeni doğmuş yavru kuşum yok bu arada.

hee internette çeşitli mama tarifleri vardır fakat isterseniz böyle olur kabuksuz yemi iyice ezin yumuşak olsun çok azda ılık su ekleyebilirsiniz ama azıcık yada internetten mama tarifleri var ama onun içinde malzeme gerekli :)

mama yap sırıngayla doyur.

yavruya bakan yoksa dişi anne , mecbur sırınga yöntemi başka ne yöntemi olacak ufak yavruya :) Ona göre sıvı mama olmalı arkadaş .

O kadar evhamla yapacak olursak kacmıcaksa dahi kacar o nefes borusuna . Fakat nefes borusuna kadar sokmuyacaksın gagasının ucuna vericeksin yemi eline gelmez mama ... İçine sokmucan şırınganın ucunu

Geri