Karadeniz Pet

Kaç ay oldu çift olmadılar

Kitiara

Meraklı Üye
Dişi kuşum 3 yaşına gircek komuşuyor ele alışkın erkeği ise -5 ay önce filan aldım dişe ilk günlerde erkeğe çok kur yapıyordu yem vermek istiyordu erkekse tepki vermiyordu hala tepki vermiyor 1.5 yıldır 4-5 eş değiştirdim dişi hepsine yem kusmaya çalıştı ama bütün erkekler korkuyordu ondan mama yemiyorlar arada bir nijer veririm yaz geldi çok az veriyorum nijeri 4-5 aydır hiç kafesten çıkarmadım eş tutsunlar diye yok dişi istiyor erkek istemiyor.

link burada https://youtu.be/RtjR383kuMo
Nq3oMP.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
burdan yazayım diğer arkadaşlar içinde yol gösterici olsun dişi kuşlar ort 7-9 aylıkken erkekler ise 5-6 aylıkken yavru vermeye hazırdırlar eger kuşlar beraber kur var dişi yuvalığa girer çıkar hatta çiftleşme varsa ve yumurta yoksa dişi kısırdır ama erkek ürkek yada dişi erkeği dövüyorsa çiftleri değiştirin dişi yumurtladı ama yumurtalar boş o zaman erkek kısırdır erkeği değiştirmeniz gerek ayrıca dişi muhabbetler genelde 4 ama 5-5.5 yaşına kadar ama verimli dönemleri 4 yaşına kadar yumurtlarlar erkekler ise verimli 5 ama 6-6.5 yaşına kadar yavru bakabilirler yazı uzun oldu tüm durumları yazayım dedim

aşırı nijer kuşları tüye sokar bide artık yaşı ilerlemiş sizin kuşun artık bundan sonra zor 4 yaşına gelmiş bir dişi eş tutması çok zor

Son düzenleme:
burdan yazayım diğer arkadaşlar içinde yol gösterici olsun dişi kuşlar ort 7-9 aylıkken erkekler ise 5-6 aylıkken yavru vermeye hazırdırlar eger kuşlar beraber kur var dişi yuvalığa girer çıkar hatta çiftleşme varsa ve yumurta yoksa dişi kısırdır ama erkek ürkek yada dişi erkeği dövüyorsa çiftleri değiştirin dişi yumurtladı ama yumurtalar boş o zaman erkek kısırdır erkeği değiştirmeniz gerek ayrıca dişi muhabbetler genelde 4 ama 5-5.5 yaşına kadar ama verimli dönemleri 4 yaşına kadar yumurtlarlar erkekler ise verimli 5 ama 6-6.5 yaşına kadar yavru bakabilirler yazı uzun oldu tüm durumları yazayım dedim

Sağol da orta da dövme yok erkek kur filan yapmıyor dişi erkeği sıkıştırıyor kenera kur yapsın diye kaçkere folluğa erkeği sıkıştırdı zorla yem verdi bir kerede erkek dişiye yem kusuyordu eş olcakalr dedim kaç ay oldu orta da hiç birşey yok ):

5 ay ciddi bir süre bide dişi şimdiye kadar hiç yumurtlamadı ise dişi kısır olabilir hani en azından 7-8 aylıkken kızgınlık yumurtası atıyorlar kuşlarının cerelerin ikisede kahve mi videodan tam belli olmuyorda..

Son düzenleme:
5 ay ciddi bir süre bide dişi şimdiye kadar hiç yumurtlamadı ise dişi kısır olabilir hani en azından 7-8 aylıkken kızgınlık yumurtası atıyorlar

Belki yumurtladı kırdı olabilir (kızgınlık yumurtasını) ama hiç çiftleşmedi çiftleşipde yumurtlamasa kısır derim uğraşmam ama kısır değil bence.
Yukarıya video linki ekledim

Belki yumurtladı kırdı olabilir (kızgınlık yumurtasını) ama hiç çiftleşmedi çiftleşipde yumurtlamasa kısır derim uğraşmam ama kısır değil bence.
Yukarıya video linki ekledim
sonradan ekledimde cereler tam net değil ikiside kahve mi kahve gibi duruyor ikiside..

Yok dişi 1 yaşından beri cere rengi kahverengi (hiç değişmedi) erkek ise koyu mavi
yavru istiyorsanız erkek kuş kalsın dişiyi değiştirin bide dişiyi değiştirdikten sonra kafesten kesinlikle hiç çıkarmayın dışarıya , yok dişi kalsın diyorsanız riskli iş zaten yumurtayı yemeye başladıysa bundan sonra biraz zor yavru alınır ...burdan genelde 1 yaş civarı eşler için sabredin diyoruz ama sizin dişi baya yaşlanmış

Son düzenleme:
yavru istiyorsanız erkek kuş kalsın dişiyi değiştirin bide dişiyi değiştirdikten sonra kafesten kesinlikle hiç çıkarmayın dışarıya , yok dişi kalsın diyorsanız riskli iş zaten yumurtayı yemeye başladıysa bundan sonra biraz zor yavru alınır ...

Dişiyi nasıl değiştiriyim konuşuyor ele alışkın benle sofraya oturur bşde 3 yıl olcak kurban bayramında :D orta da yumurta yokki garibim yesin :D belki kızgın yumurtası hiç yapmadı
Yaşlandı ama erkekler eş tutmuyor biraz iri ve ısırdımı fena ısırıyor korkutmuşda olabilir erkekleri.

ozaman sizle kardeş kardeş takılsın yapacak bi şey yok :D

Okadar kuş besledim bir tek bundan yavru almak istedim oda olmuyor şimdi bu dişiyi birine versem kendi mi enayi yerine koyarım aldığım da 1 aylık filandı ama iriydi koca kuşkadardı yavruyken adlığım için kuş gibi ötemez ıslık çalar yada konuşur ötmemesi etkilimidir acaba çiftleşmesinde

Okadar kuş besledim bir tek bundan yavru almak istedim oda olmuyor şimdi bu dişiyi birine versem kendi mi enayi yerine koyarım aldığım da 1 aylık filandı ama iriydi koca kuşkadardı yavruyken adlığım için kuş gibi ötemez ıslık çalar yada konuşur ötmemesi etkilimidir acaba çiftleşmesinde

ustad vallahi anlattıgın sorunların aynısı bende var :( canım bağrım yanıyor ya dişime eş dayanmıyor hepsi kaçıyor. Ne yapacagız bunlarla...

Geri