petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kaç aylıkken kızışmaya başlar

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve can yalçın tarafından 23 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. can yalçın

can yalçın New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar muhabbet kuşları kaç aylıkken kızışmaya başlar ve belirtileri ve tepkileri ve erkeğe olan tepkileri nasıl olur acaba ?

2. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Dişi 8-10 aylık. Erkek 6-7.

#2 KORDON, 23 Ocak 2015
    Son düzenleme: 23 Ocak 2015
  3. can yalçın

can yalçın New Member

Beğenileri:
    0
    ben ağustos ayında aldım dişiyi 3 aylıktı ozaman şimdi 8 aylık erkek de aynı acaba belirtileri nasıl olur ve erkeğe olan tepkileri..

4. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Valla normalde dişiler 8 aylık erkek 6 aylık olunca çiftleşirler. Fakat ev ortamında bence gecikiyor. Erkek, dişiye kur yapar ayak atar, yem kusar, kaşır. Dişi yem kusmasına izin verir. Ciddi anlamda kızışınca da çiftleşme pozisyonuna geçer diye biliyorum.

5. can yalçın

can yalçın New Member

Beğenileri:
    0
    bende öyle biliyorum da sert davranıyo dişi şimdi sessiz bir ortama aldım kuşları bakalım olur belki bişeyler..

6. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    kuşların kızışması tamamen beslenme ortam gibietkilere göre değişiyor. 1 yaşında kızışanda var 3-4 aylıkken kızışanda. benim kendi yavrularımdan bir dişi 1 erkek 3 aylıkken kızıştı. dişinin 3 aylıkken ceresi kahverengi oldu. 4 aylıkken kızgınlık yumurtası attı. 5 aylıkken eşe attım ilk 2 kuluçkasında ki yumurtaları başka kuşlara dağıttım 3. kuluçkasına kendine bıraktım yavru büyütüyor ve daha 7 aylık. dediğim gibi mekan beslenme çok önemli bir kuş için. sabit bir ay verilemez 1,5 yılda kızışanda olur bazen. ev de bakıyorsan ve tek çiftse geç kızışır.

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Ercan Ustam gerekli bilgileri vermiş bu değişir

8. can yalçın

can yalçın New Member

Beğenileri:
    0
    aynen evde tek çift besliyorum şimdi sakin bir odaya koydum karışan görüşen yok yem vermek için giriyorum sadece vitamin havuş nijer ile besliyorum kızışmaları için..

9. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    nijeri ve havucu fazla kaçırmayın bu sefer tüy e girer otomatikman 2 ay daha ileri atarsınız kızışmayı tüyden çıkacak hazır olacak felan. hafta da bir verin yeter. arada ses olsun diye müzik felan açın çokta sessiz olmasın :) doğada cıvıldaşıyorlar habire :)

10. can yalçın

can yalçın New Member

Beğenileri:
    0
    aynen bende haftada bir veriyorum zaten kaçırınca bayağı zararlı oluyormuş özelliklede nijer müzik açarım arada olur :)

Sayfayı Paylaş