petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kaç aylıkken yuvalık koymalıyım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Erdal Arıcan tarafından 26 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. Erdal Arıcan

Erdal Arıcan Active Member

Beğenileri:
    48
    Arkadaşlar erkek 10 dişi 5.5 aylık kurlaşmalar başladı kusmalar sevişmeler falan,yuvalık nezaman koymalıyım daha dişinin gagası kahveye dönmedi hala beyaz,ne yapsam doğru olur.Birde ben yavru almak istemiyorum nedeni ise vermeye kıyamıyorum ,buna ne gibi çözümler üretiebiliriz, fikirleriniz önemli arkadaşlar,yuva koymasam yine çiftleşme olurmu?sonuçta eşsiz kalmasın çiftleşsin diye dişi aldım.

#1 Erdal Arıcan, 26 Nisan 2016
    Son düzenleme: 29 Nisan 2016
  2. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Bence takma zamani gelmis..Direk yuvaligi takabilirsiniz ..Zaten yuvaya alisma surecide olacak..

3. SencerSancak

SencerSancak Active Member

Beğenileri:
    54
    Dişi biraz ufak açıkçası.1 ay sonra taksanız daha uygun olabilir.

4. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Cevap yazacak ustalar yokmu hala.

5. boncuk_chuky

boncuk_chuky New Member

Beğenileri:
    0
    Dişi kuşun biraz daha büyümesi lazım 2,5 ay sonra koyarsanız uygun olabilir..

6. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Sanki zor uçuyor artık ,biraz şişti yumurtası var gibi sanki ,birde daha uygun olur demişsiniz neden 2 ay sonra.

7. SencerSancak

Beğenileri:
    54
    Bu yaşta yumurta yapabilir mi kesin değil.Erkek kızışır da dişi hazır olmayabilir bu yüzden kavga edebilirler o yüzden söyledim.

#7 SencerSancak, 30 Nisan 2016
    Son düzenleme: 30 Nisan 2016
  8. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Daha çiftleşme gerçekleşmedi ama eskisi kadarda kızmıyor erkeğe yarı yarıya üstüne çıkıyor ama izin vermiyor ,yuvalık koymasam zemine yumurtlamazmı,zaten amacım yavru almak değil hemen atarım yumurtayı,çok merhametli birisi oldugumdan verince yavruları üzülüyorum.Birde yuvalık takıncamı kavga edebilirler dediniz?

9. SencerSancak

Beğenileri:
    54
    Eğer yaşları uygun değilse ve yuvalık takarsanız kavga edebilirler bence biraz daha bekleyin.Zaten kafeste yuvalık yoksa yumurta olmaz genelde.Amacınız üretim değilse yuvalığı hiç takmayın.

10. boncuk_chuky

boncuk_chuky New Member

Beğenileri:
    0
    Çünkü genelde dişiler 7-9 aylık olduklarında çiftleşebiliyorlar.Sizinki biraz küçük olgunlaşmamış.Dişi kuşun resmini gönderirseniz hamile olup olmadığı daha net anlaşılabilir. :)

11. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Dişi kuşum yumurtlayacak olsa ilk defa yumurtlayacak bu arada,yuvalık olmasa sorun olurmu zemine felan yumurtlarmı,tecrübe sahibi arkadaşlar lütfen aydınlatın,kesinlikle yavru almak değil amacım,yuvalık koymadanda çiftleşirlermi onuda bilmiyorum ,görmedim çiftleştiklerini.

#11 Erdal Arıcan, 13 Mayıs 2016
    Son düzenleme: 13 Mayıs 2016
  12. Alparslan66

Beğenileri:
    5
    Simdi yumurtlamasi imkansiz daha cere bile kahverengi olmamış yuvayi takma kuslarin dengesini bozarsin en az 3 ay var daha yuvalik takmaya he zaten disi 1 yasina gelmeden de yumurtlamaz kolay kolay

Sayfayı Paylaş