Karadeniz Pet

Kaç aylıkken yuvalık koymalıyım

Erdal Arıcan

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar erkek 10 dişi 5.5 aylık kurlaşmalar başladı kusmalar sevişmeler falan,yuvalık nezaman koymalıyım daha dişinin gagası kahveye dönmedi hala beyaz,ne yapsam doğru olur.Birde ben yavru almak istemiyorum nedeni ise vermeye kıyamıyorum ,buna ne gibi çözümler üretiebiliriz, fikirleriniz önemli arkadaşlar,yuva koymasam yine çiftleşme olurmu?sonuçta eşsiz kalmasın çiftleşsin diye dişi aldım.

Son düzenleme:
Bence takma zamani gelmis..Direk yuvaligi takabilirsiniz ..Zaten yuvaya alisma surecide olacak..

Dişi biraz ufak açıkçası.1 ay sonra taksanız daha uygun olabilir.

Dişi kuşun biraz daha büyümesi lazım 2,5 ay sonra koyarsanız uygun olabilir..

Sanki zor uçuyor artık ,biraz şişti yumurtası var gibi sanki ,birde daha uygun olur demişsiniz neden 2 ay sonra.

Bu yaşta yumurta yapabilir mi kesin değil.Erkek kızışır da dişi hazır olmayabilir bu yüzden kavga edebilirler o yüzden söyledim.

Son düzenleme:
Daha çiftleşme gerçekleşmedi ama eskisi kadarda kızmıyor erkeğe yarı yarıya üstüne çıkıyor ama izin vermiyor ,yuvalık koymasam zemine yumurtlamazmı,zaten amacım yavru almak değil hemen atarım yumurtayı,çok merhametli birisi oldugumdan verince yavruları üzülüyorum.Birde yuvalık takıncamı kavga edebilirler dediniz?

Eğer yaşları uygun değilse ve yuvalık takarsanız kavga edebilirler bence biraz daha bekleyin.Zaten kafeste yuvalık yoksa yumurta olmaz genelde.Amacınız üretim değilse yuvalığı hiç takmayın.

Sanki zor uçuyor artık ,biraz şişti yumurtası var gibi sanki ,birde daha uygun olur demişsiniz neden 2 ay sonra.

Çünkü genelde dişiler 7-9 aylık olduklarında çiftleşebiliyorlar.Sizinki biraz küçük olgunlaşmamış.Dişi kuşun resmini gönderirseniz hamile olup olmadığı daha net anlaşılabilir. :)

Dişi kuşum yumurtlayacak olsa ilk defa yumurtlayacak bu arada,yuvalık olmasa sorun olurmu zemine felan yumurtlarmı,tecrübe sahibi arkadaşlar lütfen aydınlatın,kesinlikle yavru almak değil amacım,yuvalık koymadanda çiftleşirlermi onuda bilmiyorum ,görmedim çiftleştiklerini.

Son düzenleme:
Simdi yumurtlamasi imkansiz daha cere bile kahverengi olmamış yuvayi takma kuslarin dengesini bozarsin en az 3 ay var daha yuvalik takmaya he zaten disi 1 yasina gelmeden de yumurtlamaz kolay kolay

Geri