petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kaç gün sonra yavru çıkar.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve selcukiyet tarafından 31 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. selcukiyet

selcukiyet Member

Beğenileri:
    0

Merhabalar. Onca yıldan sonra ilk defa çiftimin yumurtalarını gördüm. Suan 3 yumurta var. Disi üstüne yatıyor. Yuvaligi tam olarak açmadım. Delikten gördüm. Rahatsız etmek istemiyorum. İsin garibi ciftlestiklerini hiç görmedim. Erkek sürekli dişiyi besliyor. Disi yuvadan sadece diskisini yapmak icin çıkıyor. Yavrular yumurtadan ne Zaman çıkar inşallah. Ben gergin yumurtayı haşlayıp beyazını veriyorum. Bir zararı olur mu. Teşekkürler.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    19 gün sonra çıkarlar İnşallah.

3. selcukiyet

selcukiyet Member

Beğenileri:
    0
    İnşallah. Teşekkürler.

4. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    18-21 arası

5. selcukiyet

selcukiyet Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler. Peki 20 gün sonunda çıkmayan yumurta kalırsa ne yapayım.

6. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    son yumurtanın 25 gün olduna at ama son yumurta ha

7. selcukiyet

selcukiyet Member

Beğenileri:
    0
    Anladım. Su an 3 yumurtayı gördüm. Kafesindeki altını temizledim bir de yuvaya bakayım dedim. 3 yumurtanın üstüne yatmış. Ben yuvaligim üst kısmını açtığım halde yumurtaların üstünden kalkmadı. Bende yumurta kontrolü yapamadım. O zaman yaklaşık 40 gün sonra yavruların tamamının çıkmış olması gerekiyor inşallah. Peki yumurtalarin boş olma ihtimali var mı. Yanı ben gündüz ise gidiyorum. Bir tek akşamları görüyorum. İnşallah yumurtalar doludur. Yanı ciftlestiklerini görmedim.

8. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Sizin evde olmadığınız zamanda çiftleşmiş olabilirler,bu durumda dolu olma ihtimali var. Işık kontrolü ile kesinlik kazanır dolu olup olmadığı.

9. Ahmet Aka

Ahmet Aka Member

Beğenileri:
    0
    kuş yumurta üzerindeyken rahatsız etmeyin , gece uyudukları zaman sessiz bir şekilde çıkartıp bakabilirsiniz . hayırlı olsun

10. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Yumurtalar 1 haftalıkken yumurtaları kontrol edebilirsin. Damarlanma varsa doludur. Dişi kalkmıyorsa elinle biraz hareket ettirip kaldırıp hızlı bir şekilde kontrollerini yapabilirsin. Hayırlısı olsun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:33 -->-> Daha önceki mesaj 12:30 --

[MENTION=17479]Ahmet Aka[/MENTION] Ahmet gece uyuduğunda kontrol nasıl edecek. Zaten yumurtalara yatıyor kuş. Gece kontrol etmek daha büyük zarar verir. panik yapıp yumurtayı kırabilirler. Yanlış bilgilendirme yapma lütfen.

#10 Gokhan ERKAN, 31 Ekim 2015
    Son düzenleme: 31 Ekim 2015
  11. selcukiyet

selcukiyet Member

Beğenileri:
    0
    Eyw arkadaşlar sağ olun. Gece bakmak aklıma yatmadı zaten. Kus gece yavrulukta yatıyor çünkü. Dişiyi kaldırıp rahatsız etmek dahi istemiyorum. Yanı kontrol etmesem de 25 gün beklesen olur mu. İçim acıyor onu kaldırınca. Yazık titriyor yuvanın kapağını acınca. Onun icin kontrol etmesem bir şey olmaz herhalde demi.

12. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Yumurtalar boş ise boşu boşuna yorulur dişi. Kontrol etmek dişinin boş yere yorulmamasını sağlamak için yapılıyor. Dişinin dışarı çıktığı bir anda (eğer denk gelebilirseniz) veya hafifçe yuvalıktan kışkışlayarak kontrol yapabilirsiniz.

13. selcukiyet

selcukiyet Member

Beğenileri:
    0
    Anladım. İnşallah bakacağım.

Sayfayı Paylaş