Karadeniz Pet

Kaç gün sonra yavru çıkar.

selcukiyet

Meraklı Üye
f990ca01ef68f6c9d0ecb786fc36b74e.jpg

Merhabalar. Onca yıldan sonra ilk defa çiftimin yumurtalarını gördüm. Suan 3 yumurta var. Disi üstüne yatıyor. Yuvaligi tam olarak açmadım. Delikten gördüm. Rahatsız etmek istemiyorum. İsin garibi ciftlestiklerini hiç görmedim. Erkek sürekli dişiyi besliyor. Disi yuvadan sadece diskisini yapmak icin çıkıyor. Yavrular yumurtadan ne Zaman çıkar inşallah. Ben gergin yumurtayı haşlayıp beyazını veriyorum. Bir zararı olur mu. Teşekkürler.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

İnşallah. Teşekkürler.

18-21 arası

Teşekkürler. Peki 20 gün sonunda çıkmayan yumurta kalırsa ne yapayım.

son yumurtanın 25 gün olduna at ama son yumurta ha

Anladım. Su an 3 yumurtayı gördüm. Kafesindeki altını temizledim bir de yuvaya bakayım dedim. 3 yumurtanın üstüne yatmış. Ben yuvaligim üst kısmını açtığım halde yumurtaların üstünden kalkmadı. Bende yumurta kontrolü yapamadım. O zaman yaklaşık 40 gün sonra yavruların tamamının çıkmış olması gerekiyor inşallah. Peki yumurtalarin boş olma ihtimali var mı. Yanı ben gündüz ise gidiyorum. Bir tek akşamları görüyorum. İnşallah yumurtalar doludur. Yanı ciftlestiklerini görmedim.

Sizin evde olmadığınız zamanda çiftleşmiş olabilirler,bu durumda dolu olma ihtimali var. Işık kontrolü ile kesinlik kazanır dolu olup olmadığı.

kuş yumurta üzerindeyken rahatsız etmeyin , gece uyudukları zaman sessiz bir şekilde çıkartıp bakabilirsiniz . hayırlı olsun

Anladım. Su an 3 yumurtayı gördüm. Kafesindeki altını temizledim bir de yuvaya bakayım dedim. 3 yumurtanın üstüne yatmış. Ben yuvaligim üst kısmını açtığım halde yumurtaların üstünden kalkmadı. Bende yumurta kontrolü yapamadım. O zaman yaklaşık 40 gün sonra yavruların tamamının çıkmış olması gerekiyor inşallah. Peki yumurtalarin boş olma ihtimali var mı. Yanı ben gündüz ise gidiyorum. Bir tek akşamları görüyorum. İnşallah yumurtalar doludur. Yanı ciftlestiklerini görmedim.

Yumurtalar 1 haftalıkken yumurtaları kontrol edebilirsin. Damarlanma varsa doludur. Dişi kalkmıyorsa elinle biraz hareket ettirip kaldırıp hızlı bir şekilde kontrollerini yapabilirsin. Hayırlısı olsun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:33 -->-> Daha önceki mesaj 12:30 --

[MENTION=17479]Ahmet Aka[/MENTION] Ahmet gece uyuduğunda kontrol nasıl edecek. Zaten yumurtalara yatıyor kuş. Gece kontrol etmek daha büyük zarar verir. panik yapıp yumurtayı kırabilirler. Yanlış bilgilendirme yapma lütfen.

Son düzenleme:
Eyw arkadaşlar sağ olun. Gece bakmak aklıma yatmadı zaten. Kus gece yavrulukta yatıyor çünkü. Dişiyi kaldırıp rahatsız etmek dahi istemiyorum. Yanı kontrol etmesem de 25 gün beklesen olur mu. İçim acıyor onu kaldırınca. Yazık titriyor yuvanın kapağını acınca. Onun icin kontrol etmesem bir şey olmaz herhalde demi.

Yumurtalar boş ise boşu boşuna yorulur dişi. Kontrol etmek dişinin boş yere yorulmamasını sağlamak için yapılıyor. Dişinin dışarı çıktığı bir anda (eğer denk gelebilirseniz) veya hafifçe yuvalıktan kışkışlayarak kontrol yapabilirsiniz.

Anladım. İnşallah bakacağım.

Geri