Karadeniz Pet

kaç günlükken Yem kırarlar

hollanda

Meraklı Üye
Normali kaçtır ?

belli olmaz annesi ne zaman öğretirse ama öğretmemişse kendiniz yedireceksiniz :)

belli olmaz annesi ne zaman öğretirse ama öğretmemişse kendiniz yedireceksiniz :)

Kendim yedirirsem kuş nası öğrenecek :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:12 -->-> Daha önceki mesaj 12:10 --

28 günlükken öğrenen de var, 40 günlükken öğrenen de..
Tamamen yavrunun beslenme, gelişme, ortam ve cesareti ile ilgili.

Hmm. Peki yavrum atladı yuvadan hala mama verecekmiyim anne babaya yoksa yemmi yesinler

Yuvadan atladığı gibi anne baba beslemeyi kesmez.
Mama vermesen de olur. Versen zararı da olmaz.
Başka kardeşi yok mu yuvada?

Var 1 tane. Hala yuvaya girip çıkıyolar.
Benim anlamadığım
1- anne baba yem kırmayı göstermese öğrenemezmi yavru?
2- ortalama kaç günde öğrenirler?
3-kolay öğrenebilmesi için aspur diyolar doğrumudur? Teşekkürler :)

Yuvadan çıkmalar başladıysa kafes dibine yem serpiştirin, anne babasından görerek öğrenir..

yem kırmayı anne ve babadan öğrenmeyen kuş kendisi öğrenebilir mi ?

yem kırmayı anne ve babadan öğrenmeyen kuş kendisi öğrenebilir mi ?

Yem kırmayı anne baba öğretmez zaten, yavru gider içgüdüsel olarak yemlerler uğraşır o ara kırmayı öğrenir, anne babada yem yemeye gelince bakar onlara öğrenir ama şartta değil, yem kırma içgüdüseldir bu hayvanlarda yani.

Yem kırmayı anne baba öğretmez zaten, yavru gider içgüdüsel olarak yemlerler uğraşır o ara kırmayı öğrenir, anne babada yem yemeye gelince bakar onlara öğrenir ama şartta değil, yem kırma içgüdüseldir bu hayvanlarda yani.

bir çok yerde anne baba öğretir yazıyor dünden beri napcağımı şaşırmış durumdayım. öyleyse 30 günlük yavrular kendilerini besleyebilirler öyle değil mi ?

30-40 günlük

bir çok yerde anne baba öğretir yazıyor dünden beri napcağımı şaşırmış durumdayım. öyleyse 30 günlük yavrular kendilerini besleyebilirler öyle değil mi ?

30-40 günlük yavru kırabilir yem evet ama kolay kırılacak yemler alın aspur gibi.

Petshopa gidip kabuksuz muhabbet kuşu yemi al kırarlar ben öyle yapmıştım kuş 5-6 aylık oldu benımkı ama ben hala kabuksuz yem verıyorum seviyor gibi sanki :) Hemde kabuklar etrafa saçılıp pislik yaratmıyor. En iyisi kabuksuz yem.

Geri