Karadeniz Pet

Kaç hafta dayanır ?

• Konbuyu başlatan yasar7878
  • Başlangıç tarihi
Y

yasar7878

Guest
Arkadaşlar 500gr Garden Mix yem ve 250gr Quin kuş kumu 1 çift 4-5 aylık muhabbetlere kaç hafta dayanır. Ve bu arada kaç günde bir yem takviyesi yapmalıyım ?
Bide şu laylon poşetteki karışık yemlerden satın alırsam sorun çıkar mı ?

500 gram hafta değil ay hesabı gider :) yani baya gider.kum zaten bitmez. 3 günde bir takviye yap. karışık alma bence

Nasıl Yani yemi 3 günde bir mi doldurayım, Kumu kaç günde bir ne kadar vereyim onları yazarsanız sevinirim :)

yemi 3 günde bir üfle, üstüne yem ekle. kumu ayrı bir yemliğe koy hiç çıkarma

Kumu kaç tatlı kaşığı vereyim ve kaç günde bir vereyim ?

Teşekkürler, peki saydam torbada satılan yemler kalitesiz midir ? neden kalitesizdir ?

Kalitesiz yem yoktur bayat yem vardır kalitesiz değildir diğerlerine göre yetersizdir kuş için gerekli takviyeleri içermeyebilir tabi iyi olanıda vardır bulabilrseniz ha kapalı ha açık farketmez

Şuan için champion vitaminli ama bu bitince 20 kg 65 TL deli Nature alcam

Yemin kabuklarını hergün hatta her sabah ve akşam üfleyip temizlemenizi tavsiye ediyorum kuşlarınızı kabuklar içinde yem aramakla uğrastrmayın. Kuş kumunuda bi yemliği koyun içeride dursun ona bişey olmaz. ben bu şekilde kullanıyorum.

O zaman şöyle yapacağım 2 günde bir yem üfleyecem,3 günde bir yem takviyesi yapacağım ve yemliğe kumu koyup hiç çıkartmayacağım itirazı olan ?

İtiraz değil de şöyle bir öneride bulunayım.Bir tane akıllı yemlik alıp yemi onu doldur üfleme derdinden kurtul :D

Kuş kumu sürekli kalsın.

Yem takviyesi+üfleme işleminden kâr elde edersin...

İtiraz değil de şöyle bir öneride bulunayım.Bir tane akıllı yemlik alıp yemi onu doldur üfleme derdinden kurtul :D

Kuş kumu sürekli kalsın.

Yem takviyesi+üfleme işleminden kâr elde edersin...

Kuşların yemini değiştirmek arada alıp üflemek onlara ilgi kaynağı olur ve mutlu olurlar her şeyin akıllısı zarar :D

Kuşların yemini değiştirmek arada alıp üflemek onlara ilgi kaynağı olur ve mutlu olurlar her şeyin akıllısı zarar :D

İlgi olayına girmedim çünkü bu kuşları besleyenin bilmesi gereken bir durum bu.Yem üfleme ile alakalı birşey değil.

Akıllı yemlikte hem kirlilik hemde yem israfının önüne geçilmiş olur.

Akıllı yemliği kuş aldıktan 2 hafta sonra alacağım önerileriniz için teşekkürler :)

Geri