petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kaç hafta dayanır ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve yasar7878 tarafından 29 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. yasar7878

yasar7878 Guest

Arkadaşlar 500gr Garden Mix yem ve 250gr Quin kuş kumu 1 çift 4-5 aylık muhabbetlere kaç hafta dayanır. Ve bu arada kaç günde bir yem takviyesi yapmalıyım ?
    Bide şu laylon poşetteki karışık yemlerden satın alırsam sorun çıkar mı ?

2. Mehmet ŞEKER

500 gram hafta değil ay hesabı gider :) yani baya gider.kum zaten bitmez. 3 günde bir takviye yap. karışık alma bence

3. yasar7878

yasar7878 Guest

Nasıl Yani yemi 3 günde bir mi doldurayım, Kumu kaç günde bir ne kadar vereyim onları yazarsanız sevinirim :)

4. Mehmet ŞEKER

yemi 3 günde bir üfle, üstüne yem ekle. kumu ayrı bir yemliğe koy hiç çıkarma

5. yasar7878

yasar7878 Guest

Kumu kaç tatlı kaşığı vereyim ve kaç günde bir vereyim ?

6. Kaan KOÇ

Kaan KOÇ Guest

Yemliğe kumu doldur hiç çıkarma hep takılı dursun

7. yasar7878

yasar7878 Guest

Teşekkürler, peki saydam torbada satılan yemler kalitesiz midir ? neden kalitesizdir ?

8. Kaan KOÇ

Kaan KOÇ Guest

Kalitesiz yem yoktur bayat yem vardır kalitesiz değildir diğerlerine göre yetersizdir kuş için gerekli takviyeleri içermeyebilir tabi iyi olanıda vardır bulabilrseniz ha kapalı ha açık farketmez

9. yasar7878

yasar7878 Guest

Ama bazı arkadaşlar neden bu fikirde değil ?

10. Kaan KOÇ

Kaan KOÇ Guest

Bana göre süt sana göre çikolata

11. yasar7878

yasar7878 Guest

Siz kuşlarınıza hangi yemlerden veriyorsunuz ?

12. Kaan KOÇ

Kaan KOÇ Guest

Şuan için champion vitaminli ama bu bitince 20 kg 65 TL deli Nature alcam

13. Gokay Akgul

Yemin kabuklarını hergün hatta her sabah ve akşam üfleyip temizlemenizi tavsiye ediyorum kuşlarınızı kabuklar içinde yem aramakla uğrastrmayın. Kuş kumunuda bi yemliği koyun içeride dursun ona bişey olmaz. ben bu şekilde kullanıyorum.

14. yasar7878

yasar7878 Guest

O zaman şöyle yapacağım 2 günde bir yem üfleyecem,3 günde bir yem takviyesi yapacağım ve yemliğe kumu koyup hiç çıkartmayacağım itirazı olan ?

15. Mehmet Kurt

İtiraz değil de şöyle bir öneride bulunayım.Bir tane akıllı yemlik alıp yemi onu doldur üfleme derdinden kurtul :D

Kuş kumu sürekli kalsın.

Yem takviyesi+üfleme işleminden kâr elde edersin...

16. Kaan KOÇ

Kaan KOÇ Guest

Kuşların yemini değiştirmek arada alıp üflemek onlara ilgi kaynağı olur ve mutlu olurlar her şeyin akıllısı zarar :D

17. Mehmet Kurt

İlgi olayına girmedim çünkü bu kuşları besleyenin bilmesi gereken bir durum bu.Yem üfleme ile alakalı birşey değil.

Akıllı yemlikte hem kirlilik hemde yem israfının önüne geçilmiş olur.

18. yasar7878

yasar7878 Guest

Akıllı yemliği kuş aldıktan 2 hafta sonra alacağım önerileriniz için teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş