Karadeniz Pet

Kaç kere beslemeliyim ?

TheKuroouji

Yeni Üye
Merhaba , kuşumun gagası koptuğundan dolayı şırınga ile besliyorum günde kaç kere beslemeliyim acaba 3 kere besliyorum şu an ama mamayı kusuyor ben beslerken acaba fazla beslediğim için mi kusuyor mamayı ?

Şırınganın ucunda ne var? Kuşa mamayı nasıl veriyorsunuz?
Yetişkin kuş 3 sefer besleme yeterli olur ama kusması iyi değil.
Besleme aparatı ile veriyorum yetişkin değil kuşum 5 - 6 aylık filan ve 4. kere veriyorum bu sabah dün gece ve bu sabah kustu mamayı nedense.

Kuşu sol eline alacaksın, kuşun yüzü sana doğru bakacak. Sağ elinde şırınga. Kuşun ağzına sana göre sağ taraftan kuşun kendisine göre sol taraftan sokacaksın ve çapraz şekilde aşağıya doğru indireceksin. Aparat boğazından geçip sana göre kuşun soluna kuşa göre sağ tarafına inecek. Bu şekilde yaparsan mama kursağa akar. Aksi taktirde ciğerine gidip boğulabilir. İnternette videolar var. İzlemelisin. Çok mama bastığında da fazlasını çıkaracaktır. 2-3ml yeterli gelir.

Kuşu sol eline alacaksın, kuşun yüzü sana doğru bakacak. Sağ elinde şırınga. Kuşun ağzına sana göre sağ taraftan kuşun kendisine göre sol taraftan sokacaksın ve çapraz şekilde aşağıya doğru indireceksin. Aparat boğazından geçip sana göre kuşun soluna kuşa göre sağ tarafına inecek. Bu şekilde yaparsan mama kursağa akar. Aksi taktirde ciğerine gidip boğulabilir. İnternette videolar var. İzlemelisin. Çok mama bastığında da fazlasını çıkaracaktır. 2-3ml yeterli gelir.
İzledim çok video izledim ve aparatı aldığım abi iyi bir kuşcu adam has kuşcu yani üretim filan yapıyor en son dayanamadım kuşu aldım götürdüm onun elinde de dikkatlice baktım hatta o gün adam ona mama bile yedirdi ve güzelce yedi o şöyle yapıyordu kuşu sırt üstü yatırarak eline alıp yani yüze bize bakıyor sol tarafından aşağı doğru sokuyor bende öyle yaptım 2 kez mama kusmadı ama 3 ve bugün ki 4 . kez kustu sanırım çok yediriyorum ve elim alışık değil kuşumda çok oynak yerinde durmuyor elimde filan kuşcu abi 5 - 10 saniye'de hemen sokuyordu ağzına aparatı ben çok uğraşıyorum. Yani ciğerine bassam ölür zaten hemen büyük ihtimalle bir kere soktum galiba bilemeden soluk borusuna ses çıkardı hemen zaten geri çektim.

Geri