Kaç Yaşındalar?

Konusu 'Sultan Papağanı Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve esin. tarafından 8 Aralık 2018 21:53 başlatılmıştır.

1. esin.

esin. Aktif Üye

Beğenileri:
    3
    Evcil Hayvanı:
    Sultan P.
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Merhaba. Sultan papağanlarımı aldığım yerde kafeste hepsi beraber yaşıyordu ve bu yıl doğdu hepsi dediler. White face/dişi 'in gözleri siyah ve lutino/erkek gözleri kahverengi. Kaç aylık olduğunu yazarmısınız? Sürekli halımızın iplerini yemeye çalışıyorlar ve bugün bunu gözlemleyen birisinden yumurtlamak istediğinden dolayı üzerine yumurtaları için kafese götürmek istediklerinden yaptiklarini duydum ama küçükler sanki yuva alacağım emin olmak istedim kaybetmek istemiyorum onları yardımcı olurmusunuz?
    20181128_221136.jpg

2. xmonbebex

xmonbebex Site Bağımlısı

Beğenileri:
    9
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 tane
    O kemirme bütün kuşlarda var. Yuva hazırlığı olduğunu düşünmüyorum. Oyuncaklar falan alın ya da yapın onu kemirsinler.

3. esin.

esin. Aktif Üye

Beğenileri:
    3
    Evcil Hayvanı:
    Sultan P.
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Cinsiyetini biliyorum alırken söylediler ama yaşını merak ediyorum yaşı göz renginden anlaşılıyor diye okudum tam bir bilgim yok. Oyuncağı var tabiiki ilk birkaç günde heryerini kemirdiler neredeyse ama ipe takılı var halen kafesinde kemirmeyi çok seviyorlar biliyorum ama kafese yuvayı taksam zamanı geldiğine yaparlar diye düşünüyorum birbirlerini kaşıyorlar çiftleşmek istiyorlar sanki.

4. xmonbebex

xmonbebex Site Bağımlısı

Beğenileri:
    9
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Metni yanlış okudum o yüzden cinsiyetten bahsettim. İngilizce bir yazıda baya bahsediyor nasıl anlaşılacağını. Ama söylediklerine göre sultanlarda yaş tahmini zormuş. Muhabbet kuşu ya da papağanlar gibi değillermiş. Linkini atabilirim isterseniz?

5. esin.

esin. Aktif Üye

Beğenileri:
    3
    Evcil Hayvanı:
    Sultan P.
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Evet, hiçbir yerde ayrıntılı yazıya rastlamadım sadece göz rengiyle ilgili biliyorum. Pazartesi yuva siparişi vermeyi planliyordum aman yanlış birşey yapmayayım da. Yaşları hakkında biraz bilgilenmem için linki atarsanız sevinirim ☺

6. xmonbebex

xmonbebex Site Bağımlısı

Beğenileri:
    9
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 tane

Sayfayı Paylaş