Karadeniz Pet

Kaçak Dostum Arwen'in Eğitimi

Kuş sanırım erkek. Siz aynen anlattıklarınızı yapmaya devam edin. Imkansız diye bir şey yok. Daha yolun başındasınız. Uygun bir ortam ve vakitte kafes dışında eğitime devam etmenizi öneririm
Vallahi ben ilk geldiginde pembeye yakin bir renk görmüştüm ancak siz diyince resme baktim mavi gibi :D şuan kagam karisti gece gece rahatsiz etmiyim hayvani yarin bakicam ama tekrar :) tamam cikarsa eger kafesten :D

Pembe olması dişi, mavi olması erkek anlamına gelmiyor. Cerenin tamamı tek renk (mavi, mor, pembe ve tonları) olursa erkek; kahverengi, beyaz veya beyaz ağırlıklı ise dişidir

Pembe olması dişi, mavi olması erkek anlamına gelmiyor. Cerenin tamamı tek renk (mavi, mor, pembe ve tonları) olursa erkek; kahverengi, beyaz veya beyaz ağırlıklı ise dişidir
vallahi ya gözlüğüm izin vermiyor yada ben anlayamıyorum :D çözemedim tam olarak :) şuan müzik açtım ötmeye başladık az az yine :) az da olsa sevmeme izin verdi karnını okşadım azcık ama yinede çıkmadı parmağıma. 5-6 saat kadarda kafesini açık bıraktım dışarıyada çıkmadı :) bakalım alıştıkça nolcak :)

sanırım mora yakın ama ya şuan öyle görüyorum beyaz kısmı çok az sanki

Aydınlık ortamda, ışık kameranın arkasında kalacak şekilde, yakından ve net fotoğraf çekebilirseniz rahatça yorum yaparız

Aydınlık ortamda, ışık kameranın arkasında kalacak şekilde, yakından ve net fotoğraf çekebilirseniz rahatça yorum yaparız
Telefonun Flash'ı zarar verirse diye tedirgin olup onunla çekemedim açıkcası. oda aydınlık ancak telefonu yaklaştırınca tedirgin oluyor biraz çok alışık olmadığı bir alet sonuçta korkutmak istemiyorum eğer ki kafese iyice yaklaşırsa kafesin dışından rahatca çekebilirim biraz uğraşıcam bunun için. teşekkürler şimdiden

33ek94x.jpg

2u8ez4i.jpg

bunları çekebildim umarım düzgün olmuşlardır.

Kuş tüy değişiminde. Emin olamamakla beraber erkek olduğunu düşünüyorum
kafesi temizlemek için çıkardım arkadaşı dışarıya odada biryer belirledi kondu bekliyor :) elime almadım çıkarırken tüneklerinden birisini çıkardım onu uzattım ona geldi kendisi zorla çıkarmak istemedim. içeride zorla bırakmak istemiyorum geri beklersem acıkınca kafesini tanıyıp girer demi içine kendisi ?

kafesi temizlemek için çıkardım arkadaşı dışarıya odada biryer belirledi kondu bekliyor :) elime almadım çıkarırken tüneklerinden birisini çıkardım onu uzattım ona geldi kendisi zorla çıkarmak istemedim. içeride zorla bırakmak istemiyorum geri beklersem acıkınca kafesini tanıyıp girer demi içine kendisi ?
Kafesini tanır tabii.

Kafesini tanır tabii.
Gunde 1 defa falan kafesle balkona cikariyorum 10 dakika kadar ve ötüyor balkondayken mutlu oldugu icin mi ? Acik havaya ara ara cikarmam iyi mi yoksa cikarmiyim mi :) kusruma bakmayin ilk defa besliyorum aniden geldi hic birsey bilmiyorum iyi bakabilmeyi deniyorum sadece :)

Ben cok az bi damla bal veriyorum ara ara.
Bal, yüksek miktarda enerji verir, bu enerjiyi de bir şekilde harcaması lazım. Nadiren tam suluğa bir damla kadar eklemenizi tavsiye ederim. Eğer kuştan çekinirseniz o da sizden kaçar. Parmağınıza çıkması için korkutmadan ısrar etmelisiniz. Eğer vazgeçerseniz, kaçmayı öğretmiş olursunuz.

Gunde 1 defa falan kafesle balkona cikariyorum 10 dakika kadar ve ötüyor balkondayken mutlu oldugu icin mi ? Acik havaya ara ara cikarmam iyi mi yoksa cikarmiyim mi :) kusruma bakmayin ilk defa besliyorum aniden geldi hic birsey bilmiyorum iyi bakabilmeyi deniyorum sadece :)
Dışarı çıkarmanızda sakınca yok, ancak göz önünde olması lazım, martı, karga vs zarar verebilecek kuşlar gelebilir

Sürekli yer değişikliği yapmanızı önermem kuşlar bazen strese girebiliyor. Belli yeri olsun sık sık uçsun, kafese kapalı kalmasın. Balkona çıkınca tüyleri sönüp, kafes köşelerine kaçmıyorsa yani korkmuyorsa arada çıkarabilirsiniz. Güneşin dik açıyla geldiği saatleri tercih etmeyin.

Dışarı çıkarmanızda sakınca yok, ancak göz önünde olması lazım, martı, karga vs zarar verebilecek kuşlar gelebilir
zaten hep yanında oluyorum genelde günde 1 defa çıkarıyorum onuda sigaraya çıktığım zamanlara denk getiriyorum yada yaptığım çizimlerden yorulup ara vermem gerektiğinde. 3d çizim yapıyorum yorucu oluyor sürekli pc de olmak. ondada sigara dumanının gelmiceği bir noktaya koyuyorum rüzgarında vurmicağı. gölgede 5-10 dakika arası duruyor okadar. teşekkürler yardımınız için.

zaten hep yanında oluyorum genelde günde 1 defa çıkarıyorum onuda sigaraya çıktığım zamanlara denk getiriyorum yada yaptığım çizimlerden yorulup ara vermem gerektiğinde. 3d çizim yapıyorum yorucu oluyor sürekli pc de olmak. ondada sigara dumanının gelmiceği bir noktaya koyuyorum rüzgarında vurmicağı. gölgede 5-10 dakika arası duruyor okadar. teşekkürler yardımınız için.
Sigara dumanı direkt gelmese bile bir şekilde etkileyebilir. Sigaraya çıktığınız zaman kuşu çıkarmayın derim.

Sürekli yer değişikliği yapmanızı önermem kuşlar bazen strese girebiliyor. Belli yeri olsun sık sık uçsun, kafese kapalı kalmasın. Balkona çıkınca tüyleri sönüp, kafes köşelerine kaçmıyorsa yani korkmuyorsa arada çıkarabilirsiniz. Güneşin dik açıyla geldiği saatleri tercih etmeyin.
kaçmıyor aksine mutlu oluyor sanki ötmeye başlıyor içeride hiç ötmüyor nerdeyse. müzik açık değilse günde 1 defa yada 2 defa duyuyorum sesini. gün doğumunda güneş tam yokken yada batımında falan çıkarıyorum genelde güneş gelmiyor hiç. tamam diğer odalar arasında çok dolaştırmayıp sadece az az balkona çıkarırım ara sıra.