Karadeniz Pet

Kaçak kuşumun yeni kafesi geldi ama!!!

Cihan UYĞUR

Onursal Üye
Arkadaşlar merhaba dün bir konu açmıştım Dişi kuşum çifthaneden kaçıyor diye bugün bir tane il dışından üretim kafesi geldi,altına ızgara istedim,şimdi çamaşır suyu ile epey bir yıkadım fakat ızgara birleşim yerlerinde siyah kaynak lekeleri gördüm acaba bu kuşlar için zararlı olur mu?
7VXnY5.jpg

Birşey olmaz kullan

Dokunduğunda eline tortu geliyorsa sıkıntı olur cihan , gelmiyorsa sıkıntı olmaz kafesin yine düz telli. :) sana benden tavsiye eğer yavru almak istiyorsan yatay telli kafes kullan , tecrübe ile sabit . :) Yatay telli de iki tane çiftim var ve ikisi de toplam 13 yavru verdi , şimdi birinin altında 7 yumurta daha var . Düz telli de ki çiftim 3 aydır tık yoktu dün yuva kontrolü yapıyordum 4 yumurta gördüm altında. :)

Ali İsmail bey kafesin tellerini sildim bir şey yok ama ızgarayı sildim bezin halini foto yapıyorum

Kuşlara zarar vermeyeceğini bilsem domestoslu suda beklet diyeceğim, belki çıkar Cihan abi ama kuşlara zarar verebilir bekletmek... :/

D86byl.jpg
Tecrübe Aziz zamanla inş ızgaradan Bayağı çamaşır suyu ile yıkadığım halde kaynak lekesi çıktı,bu nasıl bir esnaflık anlamadım adam kafese kullandığı malzemeyi ızgaraya kullanmamış

Son düzenleme:
Onu beklettikçe kaynak yerini temizleyebilir sıcak suda o bölgeyi kaynatabilme şansınız varsa yapmanı tavsiye ederim Cihan abi :) Tabi su ozonlu olacak... :)

Son düzenleme:
Olmazsa Dediğin gibi Emrah ben sıcak suda bekleteyim ızgarayı

Bencede abi kaynar suda beklet bakalım, zarar gelmez nasıl olsa :)

Evet kardeşim şimdi yapıyorum saol:)

Rica Ederim Abi, Kolay Gelsin :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:59 -->-> Daha önceki mesaj 01:03 --

Çıktı mı Cihan Abi lekeler :)

Abim Kısmen çıktı yani elimden geleni Yaptım senin tavsiyeni de uyguladım sıcak su sonrası bezle iyice sildim leke görmedim ama bu kafes uğurlu geldi,inş da devamı gelir bugun daha ilk defa dişinin yuvaya girdiğini gördüm,ceresi çok kahve değil ama ben işte kafesten tüyüyor diye 1 gün tek bir kafese almıştım,sabah iyiydi ama şimdi biraz durgun inş strese girmemiştir,bu arada folluğu da büyük aldım içine PVC konulan tipten bakalım artık

Son düzenleme:
Oohh iyi Hayırlı Olsun, yavaş yavaş keyifleri yerine gelir inşallah ufaklıkların :)

Inş umutluyum cere biraz daha kahveye dönerse sanırım kızgınlığı artmış olur,diğer çiftlerde anlaşıyor gibi senin kaç tane kuşun var?emrehan

İnşallah döner Abi :) Benim şu an 8 abi, 2 tane zebra var, muhabbetlerim yanımda değil ama 6 tanede ondan var :)

Inş abim sağol maşallah diyelim sen ayrı yerde mi?besliyorsun kuşlarını

Son düzenleme:
Yok abi bi akrabam çok istedi bende kalsın ben besleyeyim diye kıramadım o bakıyor :)

Son düzenleme:
iyice silip durulasaydın yoksa ren gi atıp paslanıyor

Iyice durulalım öyle taktım sorun olmaz inş

Geri