Karadeniz Pet

kaçan muhabbet kuşu geri gelir mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
nerden kactı

Elim icerdeydi kafesin kolumun ustune cikti disari cikti nasil cikti anlamadim balkonun camlari acikti ucmak istedi bi kac hamle yptim kacamadi yere dustu o an telastan balkonn xamini kapatyim dedim lacmasin diye tam kapamadan uctu gitti

Aynı şey başıma geldi ve gelme şansı var ama kolay bir ihtimal değil.

Benim çiftin dişisi yanlışlıkla kaçmıştı, aradık bulamadık, içinde erkek kuşla beraber kafesi balkona koymuştum, hava sıcak olduğu için sorun olmamıştı, gece yattım sabah kalktığımda dişi kuş kafesin üzerindeydi. çift olduğu için gelme ihtimali var dediğim gibi yaparsan %25.

Aynı şey başıma geldi ve gelme şansı var ama kolay bir ihtimal değil.

Benim çiftin dişisi yanlışlıkla kaçmıştı, aradık bulamadık, içinde erkek kuşla beraber kafesi balkona koymuştum, hava sıcak olduğu için sorun olmamıştı, gece yattım sabah kalktığımda dişi kuş kafesin üzerindeydi. çift olduğu için gelme ihtimali var dediğim gibi yaparsan %25.

teşekkür ederim kafes balkonda şuan. ayrı kaba yem ve suda koydum. dün gece serindi hava inş. en azından birisi bulmuştur.

benim üzüntüm benden kaçması değil birisi bulmazsa çok yaşayamacağı. inş birine sığınmıştır.

Jesse :eek:
Hani şu akıllı bıdık!
Sabah sabah konuyu okuyunca çok şaşırdım + üzüldüm.

Demekki Erkin gibi dikkatli sahiplerde bir anlık dalgınlıkla canlardan olabiliyor maksimum dikkate ihtiyacımız var :(

Bir işe yarar mı bilmiyorum ama yaklaşık 2 hafta önce tüyleri harap olmuş ıslak ve aç bir muhabbet kuşu geldi kondu balkona.
Masanın üstüne yem koydum kafesi çıkardım belki konar, kafese girer diye falan ama ne yaptıysam alamadım onu.
Kaçıp gidince çok üzülmüştüm kesin ölmüştür dedim ama 2 haftadır hala sesi geliyor ve hala hayatta. Sanırım evini arıyor çünkü bi çok balkona konup insanlara evlere bakıp gidiyor :(

Sonuçta çok zeki hayvanlar bunlar. Köpekler gibi koku yetisi olmadığı için hafızasına güvenmeliyiz. Eğer hayatta kalmayı başarabilirse, evine dönebilir. umudunu kaybetme.

İnşallah sağ ve salimdir, inşallah geri dönüp gelir. En kötü ihtimalle inşallah bir eve sığınır ve birileri ona iyi bakar :( Çok üzgünüm, içim sızladı :(

Son düzenleme:
Hani şu akıllı bıdık!

Demekki Erkin gibi dikkatli sahiplerde bir anlık dalgınlıkla canlardan olabiliyor maksimum dikkate ihtiyacımız var :(

Bir işe yarar mı bilmiyorum ama yaklaşık 2 hafta önce tüyleri harap olmuş ıslak ve aç bir muhabbet kuşu geldi kondu balkona.
Masanın üstüne yem koydum kafesi çıkardım belki konar, kafese girer diye falan ama ne yaptıysam alamadım onu.
Kaçıp gidince çok üzülmüştüm kesin ölmüştür dedim ama 2 haftadır hala sesi geliyor ve hala hayatta. Sanırım evini arıyor çünkü bi çok balkona konup insanlara evlere bakıp gidiyor :(

Sonuçta çok zeki hayvanlar bunlar. Köpekler gibi koku yetisi olmadığı için hafızasına güvenmeliyiz. Eğer hayatta kalmayı başarabilirse, evine dönebilir. umudunu kaybetme.

İnşallah sağ ve salimdir, inşallah geri dönüp gelir. En kötü ihtimalle inşallah bir eve sığınır ve birileri ona iyi bakar :( Çok üzgünüm, içim sızladı :(
Teşekkür ederiz,işte olması gereken bu,üzüntüsü olanın üzüntüsünü paylaşmak en azından moral vermek.Bazıları gibi''SOĞUK SU İÇİN''demek değil.Tekrar,teşekkürler.

Hani şu akıllı bıdık!

evet bir anlık telaş yapmamdan kaynaklandı. kolumda görünce onu balkon pencereside açık olunca telaş yaptım telaş yapmasam uçmazdı. kolumu kemirip duruyordu. ben telaşlanınca uçtu. o kadar uzağa uçtu ki gittiği yeri tespit edemedim.çıktım evlerin çatılarına izin alıp yok ,parklara baktım her ağaça baktım yok. sokaklarda jesse diye bağırdım belki görür konar diye ama yok. balkona yem su bıraktım dişi zaten balkonda bağırıp duruyor yem yemiyor.

iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. [MENTION=10055]nemesis[/MENTION] arkadaşında üstte söylediği gibi diğerleri gibi soğuk su için demediniz.

Son düzenleme:
evet bir anlık telaş yapmamdan kaynaklandı. kolumda görünce onu balkon pencereside açık olunca telaş yaptım telaş yapmasam uçmazdı. kolumu kemirip duruyordu. ben telaşlanınca uçtu. o kadar uzağa uçtu ki gittiği yeri tespit edemedim.çıktım evlerin çatılarına izin alıp yok ,parklara baktım her ağaça baktım yok. sokaklarda jesse diye bağırdım belki görür konar diye ama yok. balkona yem su bıraktım dişi zaten balkonda bağırıp duruyor yem yemiyor.

iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. [MENTION=10055]nemesis[/MENTION] arkadaşında üstte söylediği gibi diğerleri gibi soğuk su için demediniz.

Ona ne kadar değer verdiğini ve ne kadar bağlı olduğunu bilmem üzüntümü arttırıyor.
Cimcime'de sanırım çok üzülmüştür inşallah depresyona girmez o da :/ Allah muhafaza intihara kadar gidenler var.

İnşallah bir gün "jesse evine hoşgeldin" vb başlıklı konunu okumayı diliyorum Allah'tan. Dualarım sizlerle.

[MENTION=10055]nemesis[/MENTION]; Maalesef o cümleyi okuyunca bende içerledim.
Bunca duyarsız değildik biz. Olmamalıydık.
Ne diyelim gençliklerine vermek lazım, hepsi aslında iyi kalpli arkadaşlar :(

Ona ne kadar değer verdiğini ve ne kadar bağlı olduğunu bilmem üzüntümü arttırıyor.
Cimcime'de sanırım çok üzülmüştür inşallah depresyona girmez o da :/ Allah muhafaza intihara kadar gidenler var.

İnşallah bir gün "jesse evine hoşgeldin" vb başlıklı konunu okumayı diliyorum Allah'tan. Dualarım sizlerle.

[MENTION=10055]nemesis[/MENTION]; Maalesef o cümleyi okuyunca bende içerledim.
Bunca duyarsız değildik biz. Olmamalıydık.
Ne diyelim gençliklerine vermek lazım, hepsi aslında iyi kalpli arkadaşlar :(

yanlız kalmasın diye cimcimeyi almadan önce omzuma gelmeyi öğretmiştim viddeosu hala duruyor dün eşimle sokağa çıktık belki görür omzuma gelir diye. cimcime olmasına rağmen bana olan ilgisini kesmemişti elimi götürdünmü hemen atlayıp geliyordu. o sayede cimcimede alıştı bize. su iç diyen arkadaşlarda çok kuş olduğu için sevgilerini çok paylaştırdıklarını düşünüyorum o yüzden birşey diyemiyorum. benim senelrdir içimde olan kuş sevgisini gösterdiğim ilk kuşum olduğu için oda bana çok yakın davrandığı için aşırı seviyordum onu.

cenk bey doğru söylüyor kendinizi kandırmayın dişiyide kaybedersiniz içeri alın üşütmesin balkonda kaçan kuş geri dönmez muhabbet kusu bu büyük beklentilere girmeyin üzülmeyin insallah bir eve sıgınmıstır

balkon kapalı balkon arkadaşlar üsütecek bir şey yok. bi kaça aydır orada duruyorlardı zaten. benimde gelmesi konusunda ümidim yok inş. sığınmıştır dileğim o. ben her ihtimale karşı yem ve su koydum balkona.

geçmiş olsun kardeşim :/ inşallah bir eve sığınır ya da sana geri döner

Erkin Bey çok geçmiş olsun. İnşallah o düşük ihtimal gerçek olur ve size döner. :(

Gerçek bu gelmez o kuş .

Aynı şey başıma geldi ve sabahına kuş balkona koyduğum kafese geldi diyorum bu da gerçek. İşkembeden sallayarak olmuyor bu iş. Sana bıraksak soğuk su içip yeni kuş almaya çıkacak hemen hiç bir şey denemeden?

Moderatör tarafında düzenlendi:
geçmiş olsun,

Geçmiş olsun.
Kafesle uğraşırken camı kapıyı kapamak gerek.
Yılan gibi kaçıp gidiveriyor keratalar.
Çocukken bizim de birkaç kez kuş kaçırmışlığımız var. :)

murat abi de kaçırmıştı birkaç hafta önce :) halen kaçırabiliyoruz arada :p

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri