Karadeniz Pet

kafa geriye, kuyruk yukarıya, göğüs gergin gözbebekleri küçülmüş.. bu ne demek

beyza sen

Yeni Üye
yakalşık 1 yaşında bir dişi kuşum var. konuşmuyor ama ele alışkın özellikle benimle oynamayı seviyor. gündüz yalnız kalıyor diye 1 yaşında eş aldım anlaştılar kavga yok ama;
1. kuşumda yumurtlama belirtileri var gibi yuvaya sık sık giriyor. bu dönemde salmamalımıyım?
2. saldığımda omuzuma gelip başını geriye kuyruğunu yukarıya kaldırarak kendini geriyor transa geçmiş gibi.. daha önce omzumda bana öpücük verirdi filan ama eş aldığımdan beri bana daha da çok oyun yapmaya başladı. ve bu hareketi de 3-4 gündür yapıyor normalmi acaba?resmini çekemedim çünkü kısa süreli üst üste bikaç kez yapıp bırakıyor
bir de kafesim salonda tam tvnin yanında oturduğumuz koltuğun katşısında yani baya ayak altı biyer. kuşum tek iken sıkılmasın diye öyle koymuştum ama şimdi çiftleşirken rahatsız olurlar mı acaba?

bi bilen varsa özellikle şu hareketi çok merak ediyorum yorumlarınızı beklerim:)

şimdi internetten baktım da biraz benzetmek gibi olmasın sanki çiftleşme pozisyonu gibi. bugün dikkat ettim de eşi öpünce izin veriyor ama daha ilerisine kızıyor. acaba kuş bana mı aşık :eek:
bir de normalde dışarda gezmeye alışmış kuşu salmazasam strese girip yumurtlamasına engel olmazmı?
zor işlermiş bunlar :) forumdaki bebek fotolarını gördüm gayret geldi ama :)

Dişi kuşunuz çiftleşme pozisyonu alıyor olmalı.

Eş almadan önce beni pek takmazdı şimdi böyle yapması ilginç değil mi? Normalde kuslar es alinca sahibinden uzaklaşır derler ama

Size %1500 kesin olan birşey söylücem. Herkes salmayın salmayın diyor ama bu kesinlikle yanlış kuşlar depresyona girer salmayınca sürekli kafesin içinde sürekli olunca kavga etmeye başlar yavrulara bakmaz yani benim düşüncem 2 günde 2-3 saat salın derim ben. (SALMADAN KASTIM SİZ ONLARI DIŞARI ÇIKARMAYIN 2-3 GÜNDE BİR KAFESİN KAPISINI 2-3 SAAT AÇIK BIRAKIN DIŞARI ÇIKSINLAR ÇIKMASINLAR SİZ KARIŞMAYINIZ.)

Kuş çiftleşme pozisyonu alıyor onunla çok ilgilenmeyin eşiyle ilgilensin bir de çok ayak altında olmasınlar maşallah kuşlarınıza

Size %1500 kesin olan birşey söylücem. Herkes salmayın salmayın diyor ama bu kesinlikle yanlış kuşlar depresyona girer salmayınca sürekli kafesin içinde sürekli olunca kavga etmeye başlar yavrulara bakmaz yani benim düşüncem 2 günde 2-3 saat salın derim ben. (SALMADAN KASTIM SİZ ONLARI DIŞARI ÇIKARMAYIN 2-3 GÜNDE BİR KAFESİN KAPISINI 2-3 SAAT AÇIK BIRAKIN DIŞARI ÇIKSINLAR ÇIKMASINLAR SİZ KARIŞMAYINIZ.)

neden kesinlikle yanlış ? çift kuş salınmaz hele ki yavru bakan kuş hiç salınmaz. zaten yuvalıktan da uzaklaşmaz. kafes kapalıyken bile yavru yumurta varken sitres yapan kuşları dışarı salın bakalım işte o zaman stres yaşar. 10 çift kuşum var. 1 kere salmadım gayet mutlular. bir iki kere firar eden oldu yaşadığı panikten ne olduğunu şaşırdı. bazen yavruların kanaları açılsın diye salarım onda da tüm çiftler yuvalığa girer yavru ya tehlikeli gelmesin diye. neye istinaden %1500 ? deneyim paylaşırmısın ?

Kardeşim kuşta yumurta veya yavru varken demedim ben eğer çiftleştirecekseniz dedim. Strese girer.

Tesekkur ederim yorumlariniz için sakin biyere alıp gun boyu kendi hallerine biraksam akşam normal rutinimizde kafesi açsam ama dişi kuş yanima geldiginde pas vermesem olacak gibi sanki

Tesekkur ederim yorumlariniz için sakin biyere alıp gun boyu kendi hallerine biraksam akşam normal rutinimizde kafesi açsam ama dişi kuş yanima geldiginde pas vermesem olacak gibi sanki

siz bilirsiniz ama acami kuş salınırsa çiftleşmez. ilgisi size kayıyor siz söylüyorsunuz. bir kaç hafta salmayın bir kendileri işi yola koysunlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:40 -->-> Daha önceki mesaj 00:38 --

Kardeşim kuşta yumurta veya yavru varken demedim ben eğer çiftleştirecekseniz dedim. Strese girer.

%1500 çok büyük bir idda dediğim gibi deneyim paylaşırmısın neden bu kadar kesin ve büyük konuşuyorsun. bu arada sen yeteri kadar geniş kafes hazırla yemini suyunu mamasını eksik etme kuşta stres felan olmaz. doğadan toplamıyoruz bu kuşları doğduğundan beri kafeste neden stres yapsın kafeste uçtuğu yerden alıp hapsetmedik ki. gayet mutlu mesut duruyorlar kafeste çünkü alışkanlıkları o.

+1 Kardeşim hayırlı akşamlar bu arada haklısın %1500 diye bir şey yoktur %0.00000001 dahi olsa 1 şans vardır.

O da doğru beni görünce cok oyun yapıyor ben de kıyamıyorum :) once kafesin yerini degistireyim beni gormeyince bikaç güne hali belli olur heralde

O da doğru beni görünce cok oyun yapıyor ben de kıyamıyorum :) once kafesin yerini degistireyim beni gormeyince bikaç güne hali belli olur heralde

Dişi kuşunuz yumurtlayacağı zaman dışkısı farkedilir derecede kocaman olur. İşte dışkı öyle büyüdüğü zaman salmayın. Ama çift kuşunuzdan yavru almak istiyorsanız yuva koymanız yeterli. Salmak engel değil. Günde 2-3 saat kafeste durması bile yumurtlamaya sevkedicektir. Ben yavru almamak için yuva koymuyorum. Yuva koyduğumda da hemen yumurtluyor ki benimkile tüm gün salık. Kafeste olan kuşların daha çok yumurtlayabileceği doğru çünkü napsınlar esaret altında başka uğraşları yok. Ama salmak da yavru almayacağınız anlamına gelmez. Doğada yaşamasalarda kuşların yeri kafes değil. Uçmak için yaratılan varlık uçmalıdır.

Geri