Karadeniz Pet

kafa karışıklığı

• Konbuyu başlatan Kağan Köse
  • Başlangıç tarihi
Şarkıya düet yaparken bıcırdıyor uzun ötüşle yapmıyor düeti diyorum.
Nasıl yapacaktı şarkıyı sözleriyle söyleyerek mi?

Konuşuyor derken ciddi anlamda konuştuğundan bahsediyorum 2 farklı yerde anlatılmış 2 farklı kelimeyi tek cümlede toplayıp cımbızlama olur mu?

Duygusal davranmaktan ziyade realist yaklaşıyor ve ayrımcılığı reddediyorum
Birini överken diğerini yerin dibine sokmanızı kabul etmiyorum siz buna duygusallık derseniz öyle olsun.

Dişiler konuşmuyor demek onları yerin dibine sokmak değildir. Doğası bu kuşun. Erkek kur yapmak için konuşur. Dişinin bunA ihtiyacı yoktur

Şu açıdan bakın lütfen insanın kuş almaktan kastı konuşturmak ise dişi aldığında hayal kırıklığına uğrayıp hayvana sevgisini kaybedebilir çünki o kadar uğraş verecek. Sonra bakımını aksatacak vs. Aslında dişi kuşları koruyucu bi yazı yazmışım :)

Sevgili ab301; yine saçma oldu. İlk cevabın gayet açıktı fikrin konusunda.
Sen gerçek bir muhabbet kuşu severe aynı şeyleri anlatırsan dişi kuşlara önyargı oluşturursun ve eğitilme / uğraşılma oranını düşürürsün. Bunu kendine dahi yaparsın. Ki yapıyorsunda.

Kuş doğasının gereği onlara verilmiş bir ödülle konuşur. Yani dişiside konuşur erkeğide ister kur için de ister taklit için de.

Erkek diye aldım ben çalı'mı,konuşturmak için.
Dişi olduğunu anladığımda sizin gibi iade etmek yerine azmettim ve tüm ilgimle sevgimle çabaladım. Sonuç;

E konuşuyor?
E oyuncu?
E sadık?
E çok sevecen?
E niye ısırmıyor yahu?

Demekki sorun hevesi kırılacak(!) olanlarda.
Hayvanlarda değil.

Umarım yeterince nettir.

Dişi kuşlar konuşma yönünden sıkıntılıdır buna neden itiraz ediyosunuzki ortada böle bi gerçek var. Sadık olabilirler o ayrı. Ve o bıcırdamalara konuşma diyosunuz onu her kuş yapar konuşmadan kastımız kelime hazneleri.

Bayan olduğunuz için duygusal davranıyosunuz. Sanki dişi kuşlara savaş ilan ettim :)

Disi kuslar konusma yönünden sikintili degillerdir. Sadece egiticileri ugrasmak istemedikleri icin oyle oldugunu sanirlar. Benim once tek besledigim sonra yanina es aldigim disi kusum yaklasik bir bucuk yil once oldu. Simdi asagiya ona ogrettigim ve benimle karsilikli soyledigi kelimeleri yazacagim

Boncuk {adini ogrendi ilk once}
Fistik
Yasemin
Şampiyon cimbom
Öpiyim gel
canim
Eşek
Yerim seni
Hoppacik

Bir iki tane daha vardi hatirlayamadim. Kisacasi onu "iyi egitirseniz herseyi ogrenir"

Benimde yavru bir kuşum var anladığım kadarıyla dişi..ve ben çok memnunum :)
Birde önyargı var tabii önyargı kuş konusunda değil hayattaki her konu hakkında herşeyi bitirebilir. Yani herkesin dediğine bakıp önyargılı davranma, kendi yapıcaklarına odaklan, ben sanmıyorum ki yeterince ilgi ve sevgi gösterilen kuş sana karşılığını vermesin :)

dişi kuşun neyine ya konuşmak gitsin yumurtasını yapsın bebelerine baksin elinin hamuru ile erkek işine karışmasın .))

dişi kuşun neyine ya konuşmak gitsin yumurtasını yapsın bebelerine baksin elinin hamuru ile erkek işine karışmasın .))

Helal sana :) youtube de konuşan 1000 kuştan 1000 ide erkek. Herkes yanlış biliyo (!)

Son düzenleme:
Ben memnunum ya dısı kusumdan :) sıkıntı yok ne kadar zorda olsa onu egıtıcem. :)

Yoruma gerek yok. İstediğin kadar ilgilen Erkek gibi konuşmuyolar sayfada 10 larca usta var hepsi konuşturmak için erkek diyo. Hiç konuşmaz demiyelim ama dişiyle uğraşacağına 5 tane erkekle uğraş :)

Geri