Karadeniz Pet

Kafa Sallama ve Kafa üstündeki tüylerde acayiplik

ERKİN AK

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar kuşumun kafa üstündeki tüylerde tek tük tuhaflıklar var tüy değişiyor olabilir diye düşündüm (şaç kırılır ya ona benziyor). bir de siz bakarmısınız.

wvWWbm.jpg
earrzB.jpg

ikinci sorum kafa sallama hareketi videodaki gibi son bir aydır aşırı yapıyor bunu. salıncağına, oyuncağına parmağıma. normal dururken.

kafa sallama - YouTube

[YOUTUBE]uvZoG0-gqSo[/YOUTUBE]

Son düzenleme:
Kuşunuz daha yavru galiba ama , çiftleşme isteği veya yanına bir eş isteme isteği var kuşunuzda. Başka kuşa kusmak istiyor bu yüzden bu tür hareketler yapıyor. Yanına bir dişi alsanız çok iyi eş olurlar , güzel güzel de yavru alırsınız..:)

teşekkür ederim cevabınız için benimde gündemimde bir dişi almak var bu hafta sonlandırmayı düşünüyorum dişi işini ancak üreticinin kafesine koyduğumda zarar gelirmi falan diye de korkuyorum. kendim seçip alsam çifthanede alıştırsam acaba birbirlerine olurmu? kafa tüyleride aynı sebeptenmi.?

Kafa tüyleri belki tüy dökme dönemine girdiği için olabilir :) kafa hareketi sanki çiftleşme için kur hareketi

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

teşekkür ederim cevabınız için benimde gündemimde bir dişi almak var bu hafta sonlandırmayı düşünüyorum dişi işini ancak üreticinin kafesine koyduğumda zarar gelirmi falan diye de korkuyorum. kendim seçip alsam çifthanede alıştırsam acaba birbirlerine olurmu? kafa tüyleride aynı sebeptenmi.?

Kendiniz seçip alırsanız biraz sıkıntı olabilir. Çünkü eğer anlaşamazlarsa kavga çıkabilir kuşlar arasında. Onun için salmaya gidip almanız daha mantıklı. :) Kuşunuz zaten daha yavru , 1 yaşını geçmemiş anladığım kadarıyla . Bu nedenle üretici kişi zaten onu yetişkinler arasına atmaz , yavrular arasına atar orada da merak edicek bir durum olmaz..:)

Kendiniz seçip alırsanız biraz sıkıntı olabilir. Çünkü eğer anlaşamazlarsa kavga çıkabilir kuşlar arasında. Onun için salmaya gidip almanız daha mantıklı. :) Kuşunuz zaten daha yavru , 1 yaşını geçmemiş anladığım kadarıyla . Bu nedenle üretici kişi zaten onu yetişkinler arasına atmaz , yavrular arasına atar orada da merak edicek bir durum olmaz..:)

Daha 4-5 aylik yavru anladm bilgiler icin tesekkur ederim

kuşunuz kur yapıyor ve tüye girmiş 2 haftaya çıkar tüyden

Geri