Karadeniz Pet

Kafa Sallama ve Tüye Girme

Arda Can Kasap

Yeni Üye
Herkese merhabalar birkaç sorum olacaktı sizlere.

1-)KAFA SALLAMA

Kuşumda son 1 haftadır sıkça gördüğüm bir davranış.Sizce bunun nedeni ne olabilir.Danıştığım ve araştırdığım yerlerden farklı yanıtlar aldım.Birisi mutlu ve keyifli oldugunu gostergesi oldugunu soyledi bazısı çiftleşme isteginin gostergesi olabilir dedi.Sizdende yanitlar almak isterim.

2-)TÜYE GİRME

Daha önce açtığım konuda kuşun tüye girdiginden soz etmistim sizinde desteklerinizle boyle bir sonuca varmistik.Bu ısırma ve hircin davranislarinin nedeninin tuye girmis oldugundan oturu oldugunu soylemisti bazınız.Peki bu tüye girme olayı kac haftada sona erer acaba?

Harika bir pazar size ve dostlariniza iyi pazarlar dilerim

1. kafa sallarken yem de kusuyorsa ağzından çiftleşme istediğinin belirtisi olduğu söyleniyor. belli bir dönemden sonra tek kalan kuşlar genelde yapar kafalarını sallar ve kursaklarından yem kusarlar

2. tüyden çıkma işi senin bakımına görede değişebilir mama ve vitamin takviyesi ile süreyi kısa tutman mümkün

1. kafa sallarken yem de kusuyorsa ağzından çiftleşme istediğinin belirtisi olduğu söyleniyor. belli bir dönemden sonra tek kalan kuşlar genelde yapar kafalarını sallar ve kursaklarından yem kusarlar

2. tüyden çıkma işi senin bakımına görede değişebilir mama ve vitamin takviyesi ile süreyi kısa tutman mümkün

Hayır yem kusmuyor sadece kafa sallıyor özellikle dışardayken ve tüm aile onunla ilgileniyorken

1) evet mutlu, o yüzden kafa sallıyor, keyifli olunca doğal olarak çiftleşme isteği gösteriyor
2) verdiğiniz vitaminlere ve mamaya bağlı olarak değişiyor, hangi tüy değişimini yaptığına da bağlı bir haftadan başlayıp , 1 ayı da geçebilir

1) evet mutlu, o yüzden kafa sallıyor, keyifli olunca doğal olarak çiftleşme isteği gösteriyor
2) verdiğiniz vitaminlere ve mamaya bağlı olarak değişiyor, hangi tüy değişimini yaptığına da bağlı bir haftadan başlayıp , 1 ayı da geçebilir

yanına eş almak istemiyorum açıkçası biliyorum onunda ciftlesmek sosyallesmek ailesi olması falan en buyuk en dogal hakki ama ilk kusumu yanina disi aldiktan sonra kaybettim.Bu sefer tek beslemek istiyorum 2 ayı geride bıraktık.Acaba tek beslememde bir sakınca olurmu her zaman disari cikariyorum ve evde illa biri oluyor.

yanına eş almak istemiyorum açıkçası biliyorum onunda ciftlesmek sosyallesmek ailesi olması falan en buyuk en dogal hakki ama ilk kusumu yanina disi aldiktan sonra kaybettim.Bu sefer tek beslemek istiyorum 2 ayı geride bıraktık.Acaba tek beslememde bir sakınca olurmu her zaman disari cikariyorum ve evde illa biri oluyor.

Tek besleyebilirsin bu sorun teşkil etmez..
Konuşturmakda istiyorsan tek beslemek tabiki daha faydalıdır. :cool:

Tüydeki kuşunuza banyoluk takmanızı ve b vitamini vermenizi öneririm.

Son düzenleme:
Bazı kuşlarda konuşmaya çalışırken kafa sallar.Kardeşimin yeni kuşu o şekilde konuşmayı yeni yeni öğreniyor. Kelimeleri söylerken kafa sallıyor.

Zaten siz yıkamayın banyoluk takarsanız o işini görecektir.

Geri