Karadeniz Pet

Kafa tüylerinde gariplik

Mubiş

Yeni Üye
Merhaba,1 yaşındaki dişi muhabbet kuşumuzun kafa tüyleri özellikle göz çevresi ara sıra fotoğraftaki gibi değişik bir hal alıyor 3-4 gün sonra düzeliyor,bu dönemde genelde halsiz oluyor bugün de yine aynı döngüye girdi ve normalden daha halsiz,ötmüyor,aynı tünekten ayrılmıyor

diğer vücut tüylerinde sorun yok tüy dökme döneminde değil,kafasında problem oluyor sadece

dışkısı da koyu yeşil ve büyük

yardımlarınızı bekliyorum

Ekli dosyalar

• 20160820_192331[2].jpg
    20160820_192331[2].jpg
    880.3 KB · Görüntüleme: 27
  • 20160820_192327[1].jpg
    20160820_192327[1].jpg
    876.6 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Kusmuş. Kursakta problem olabilir bu gibi durumlarda balgam kusar kuslar ve o da bu şekilde kafa tuylerine yapışır. Sonra temizledikçe düzelir ancak eğer problem buysa mutlaka tedavi gerekir. Ne zamandır bu oluyor? Eşi var mı? Ve diski resimlerini de atabilir misiniz tecrübeli arkadaşlar da yorum yapsın

20160527_182854[1].jpg
20160527_182854[1].jpg Evet kafasında yapışkanlık vardı ne olduğunu çözememiştim demekki kusmuş

Bugün başladı ama daha önceden çok olmuştu(2 aydır felan)
Kendi ile yaşıt eşi var onda herhangi bir sorun yok
Tedavisini nasıl yapmalıyım

Son düzenleme:
balgam çıkartma göz çevresi sulanması hakkında araştırma yaptım hastalığın adı sanırım ornitosis imiş

yarın ornimix toz alcam veterinerden,tedavi süresince mineral,kalsiyum verilmiyormuş

başka neler yapılabilir ne tavsiye edersiniz

balgam çıkartma göz çevresi sulanması hakkında araştırma yaptım hastalığın adı sanırım ornitosis imiş

yarın ornimix toz alcam veterinerden,tedavi süresince mineral,kalsiyum verilmiyormuş

başka neler yapılabilir ne tavsiye edersiniz
Evet en iyisi veterinere göstermeniz tabii. Yanlis yönlendirmek istemem Diski durumu da önemli hastalık tayin etmede. Sadece hasta kusa vitamin vermeyin. Gecmiş olsun.

Geri