petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kafa Yaralanması Hk.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve SammyGR tarafından 29 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. SammyGR

SammyGR New Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar,

Daha yeni aldığım yavru Hollanda cinsi muhabbet kuşu ile alakalı size danışmak istedim. Pet shop çalışanı kafasındaki yaraların bir problem teşkil etmeyeceğini söyledi ama benim yine de içim rahat etmedi. Kendisi kafasına teramycin sürmemi önerdi, dün sürdüm bugün biraz daha iyi sanırım. Resimlerde gördüğünüz üzere kafasındaki kellik ve yara için herhangi bir tedavi öneriniz var mı? Kuşun hareketleri gayet normal, yemini ve suyunu içiyor, 2 gündür bende olmasına rağmen şimdiden parmağımda duruyor, kafasındaki yarayı gördükten sonra da geri vermek istemedim. Kuşu satan pet shop sahibinin dediğine göre annesi tarafından sürekli gagalanmış, kafasındaki kellik ve yara da buna bağlı şekilde oluşmuş.

Umarım veterinere götürmeme gerek kalmaz.

Tedavi önerinizi merakla bekliyorum.

İlgi ve alakanız için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli Dosyalar:

2. Kamen

Kamen Active Member

Beğenileri:
    248
    Doğru tedaviyi uyguladığınız takdirde mutlaka iyileşir.
    Belliki daha yeni yeme düşmüş.
    Muhabbet kuşları sevimli oldukları kadar aynı zamanda bir o kadar vahşi yaratıklara da dönüşebiliyorlar.
    Geçmiş olsun.
    Bir çok insan için bh durum kusur olarak görülebilecekken ondan vazgeçmemis olmanız epeyce şanslı bir yuvada olduğunun göstergesi.

timesinfinity bunu beğendi.
  3. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    207
    Iyi aksamlar kucuk bir yavru masallah cok guzel geri vermeyin kesinlikle annesi babasi yada yanindaki kuslar yapmistir bazi annelerin tuy yolma aliskinliklari olabiliyo yumurtlamak icin yuvadan atmistir insallah kapaticaktir hayirli olsun

SammyGR bunu beğendi.
  4. nihal_goksu

nihal_goksu Active Member

Beğenileri:
    53
    Çok kötü bir yara değil iyi bakımla diğer tüy dökümünde kapanır kelliği de

SammyGR bunu beğendi.
  5. SammyGR

SammyGR New Member

Beğenileri:
    0
    İlgi ve cevaplarınız için teşekkürler, günde bir defa teramcyn sürmek yeterli mi?

6. grand ahmet

Beğenileri:
    11
    Yapılmayacak bir tedavisi yok altı üstü yara kremlerini sürün yaradı iyilessin vitamin takviyesi ile tüyler geri çıkıyor ama yavru kuşlarda vitamin kullanılır mi bilmiyorum

LG-D693TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. aztec

aztec Active Member

Beğenileri:
    60
    Anne ya da babası yolmuştur. Bir hastalığa benzemiyor. B vitamini ve yulaf takviyesi tüylerinin yeniden çıkmasına yardımcı olacaktır.

Sayfayı Paylaş