Karadeniz Pet

Kafama Takılan Bir Kaç Soru Daha Var ?

• Konbuyu başlatan SFKZTRK
  • Başlangıç tarihi
S

SFKZTRK

Guest
Açtığım konular sanırım 5 i geçti kabalık olduğunun farkındayım ama o konuları açtıkdan sonra aklıma geliyor bunlar :)

1-) Bazı yerlerde eve getirdimizde kafese koymadan önce biraz oynayın elleyin sevin öyle kafese koyun diyorlar,
Bazı yerlerde, getirdiğiniz kutudan direk kafese çıkarın diyorlar..

Hangisi Doğrudur?

2-)Kafesde kaç gün kalmalı ne zaman salmalıyım?

3-)Kafesin yerindeki ufak değişiklerde rahatsızlık olur mu aynı odada ama başka yere ?

Şimdilik sorularım bu kadar aklımda daha vardı ama şuan gelmedi :)

Açtığım konular sanırım 5 i geçti kabalık olduğunun farkındayım ama o konuları açtıkdan sonra aklıma geliyor bunlar :)

1-) Bazı yerlerde eve getirdimizde kafese koymadan önce biraz oynayın elleyin sevin öyle kafese koyun diyorlar,
Bazı yerlerde, getirdiğiniz kutudan direk kafese çıkarın diyorlar..

Hangisi Doğrudur?

2-)Kafesde kaç gün kalmalı ne zaman salmalıyım?

3-)Kafesin yerindeki ufak değişiklerde rahatsızlık olur mu aynı odada ama başka yere ?

Şimdilik sorularım bu kadar aklımda daha vardı ama şuan gelmedi :)

Ilk soru için kendime göre cevaplayım, yeni bir ortama girdiği için doğal olarak ürkek olur o yüzden ilk gün dinlenip ortamı tanısın diye rahat bıraktım.

Ikinci soruya gelirsek, bazı yerlerde 2 hafta salmayın denir, bazı yerlerde ise o kadar beklemeyin salın deniyor. Biraz ortama alışması için biraz kafeste kalması mantıklı. Ilk uçuşta illa duvara, kapıya toslar normaldir. Ben açıkçası çok bekletmedim ilk uçuşta çarptı ama şu an maşallah gayet iyi uçuyor. :)

Son olarak kafesin yerini mümkünse değiştirmeyin derim. Iyi günler.

1: 3-4 gün elemeyin ortama alışsın
2: 1 haftada salın
3:aynı odadaysa sorun olmaz ama zırt bırt durmadanda degiştirmeyin

Eve getirdiğinizde kafese koyun pek ellemeyin
odayı tanıması için biraz zaman verin hemen salarsanız duvara çarpabilir
ilk günler kafes yerini pek değiştirmeyin.

Geri