Karadeniz Pet

kafasına ne olmuş?

• Konbuyu başlatan Mine Çay
  • Başlangıç tarihi
M

Mine Çay

Guest
9pkWZ8.jpg

ozBqRQ.jpg

Kuşun kafasına ne olmuş olabilir? :/

Kuşunuz tüy değişimde olduğu için suluktan yıkanmış olabilir

Anladim olabilir. Peki ne yapmak lazim. Bu bi hastalik degil degil mi?

Yok yok ortamınız sıcak ise banyo yaptırın kuşunuza, tabi siz elinize alıp yıkamayın banyoluk varsa onu takın yoksa bi kab içine koyun kendisi yıkansın.

Evet gozunun cevresinde ve alt gagasinin cevresinde de kellesme var

tahminen aşırı tüy döktü ve düzelecek yada mantar olabilir yarın sabah iyice her yerini kontrol edin bu arada [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] Abime :) katılıyorum banyoluk alın her gün suyunu değiştirmek şartıyla ılık suyla 1 saat takılı kalsın eğer su aşırı soğursa ılık suyla değiştirebilirsiniz ve banyo yaparken kuş sıcak ortamda dursun eğer sıcak ortama koyamassanız banyodan sonra bir temiz havlu ile kurulayıp aşırı bastırmayıp ve hızlı yapmadan yavaş yavaş kurulayın ve kafesine sıcak tutacak bir şey örtün o kendisi kurulanır siz sadece nemini alacaksınız yani :)

tüy dökümünde aşırı tüy dökmüş olabilir bide abi gözünün oralarda kelleşme olmuş ?

tahminen aşırı tüy döktü ve düzelecek yada mantar olabilir yarın sabah iyice her yerini kontrol edin bu arada [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] Abime :) katılıyorum banyoluk alın her gün suyunu değiştirmek şartıyla ılık suyla 1 saat takılı kalsın eğer su aşırı soğursa ılık suyla değiştirebilirsiniz ve banyo yaparken kuş sıcak ortamda dursun eğer sıcak ortama koyamassanız banyodan sonra bir temiz havlu ile kurulayıp aşırı bastırmayıp ve hızlı yapmadan yavaş yavaş kurulayın ve kafesine sıcak tutacak bir şey örtün o kendisi kurulanır siz sadece nemini alacaksınız yani :)

Anladim tesekkur ediyorum. Dikkat edicem.

kuş tüyde haftada 2 gün vitamin verin daha hızlı toparlanması için 1 aya düzelir bu dönemde uzamıyacak kadar tüy döke bilir kokmayın yani bir sorun yok zamanla 1 aya düzelir

Geri