Karadeniz Pet

Kafasındaki Yaralar

• Konbuyu başlatan Burak Küçükgöz
  • Başlangıç tarihi
B

Burak Küçükgöz

Guest
merhaba 10 gün kadar önce bir yavru muhabbet kuşu aldım(20 25 günlük).kafasının bazı yerlerinde saç yoktu yaraya benzeyen birşeyler vardı.zamanla geçer diye düşündüm.ama hala geçmedi.bunun yanında kafesinde sürekli uyukluyor, benden hep kaçıyor, kaşıntı spreyini kullanmama rağmen sürekli kaşınıyor, durgun ve pek sesi çıkmıyor.mantar olabileceğini düşünüyorum sizce?

Bende muhabbet kusumu alirken basinin bir kisminda tuy yoktu ve aldigim kisi yavru oldugu icin boyle oldugunu kusun herhangi bir problemi olmadigini soyledi. Meger beni aldatmis. Bende bu konuda bilgisiz oldugum icin ve arastirmadigim icin inanip aldim. Daha sonra kusum ishal olup tunekte duramiycak seviyeye ilerleyince veterinere goturdugumde muayne etti. Parazitten dolayi o noktayi surekli kasimaktan derisindeki tuy hucrelerini oldurmus ama yavru oldugu icin %90 tuy gelir demisti ve parazitide varmis hatta banada gosterdi kusumun derisinde bir cok noktada. Parazit uygulamasi yaparken orayada bir miktar ilac sikti su anda ordan yeni bir kapsul geldi ve patladi kapaniyor gibi. Sizin mumkunse fotograf koyup ustalara danismanizda ama en onemlisi bir veterinere gitmenizde fayda var. acil sifalar diliyorum.

Geri