petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kafes Altı İçin Ne Kullanıyorsunuz

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Anıl ATIŞ tarafından 17 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. Anıl ATIŞ

Anıl ATIŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    27
    Ben peçete kullanıyorum ama 2 3 gün sonra kötü koku yayılıyor kedi kumu kullanımı naısldır? hangi marka almalıyız

2. eNeTeN

eNeTeN New Member

Beğenileri:
    0
  3. Yavuz GEREKLİOĞLU

Yavuz GEREKLİOĞLU Active Member

Beğenileri:
    0
    Kağıt havlu kullanıyorum.

4. OSMANLI

OSMANLI Member

Beğenileri:
    1
    Bu konu benim içinde önemli bende kağıt havlu seriyorum ama havalar sogudu camlar kapandı koku yapmaya başladı tabana kağıt degılde baska bır sey sermek kokuyu azaltırmı acaba.

5. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Bentonit,zeolit veya mısır granülü kullanılabilir.

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Evde beslediklerimin altına kağıt havlu koyuyorum, haftada bir değiştiriyorum. Hiç koku olmuyor..

7. Yiğit SERİNSÖVÜT

Beğenileri:
    0
    Sanibird kafes taban kumu öneririm. Ferahlatıcı biberiye kokusu var kötü koku asla olmuyor. Kirlendikçe komple değiştirirsin rahat edersin.

8. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6
    Mısır granülü sipariş ettim bende kullanmaya başlayacağım. Kafes tabanlarına ne kadar serpmeli ve ne kadar zaman kalabilir? Salmaya serpicem orayı temizlemek zor oluyor geniş salmam 1 ay kadar dururmu? Ve üretim kafesler ne aralıkta değişim yapılmalı?

9. Ercan Uçar

Beğenileri:
    16
    Sanibird kafes taban kumunı bende kullanıyorum koku harbiden sıfır fakat aşırı toz yapıyor kuşlar kafeste kanar çırptımı vay halimize şekli oluyor onun için mısır granülüne geçiş yapıcam bakalımi.

10. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Ben kafeslerdeki büyük kakaları haftada bir eliyorum. 30-45 gün arasında da değiştiriyorum.

11. enescakar

enescakar New Member

Beğenileri:
    0
    Taban Ne Kadar Kuru Olursa Bakteri Oluşumu Olma İhtimali O Kadar Azalır, Ancak Tabanı Kuru Tutacak Malzemenin Muhteviyatı Bir Okadar da Önemlidir. Örnek Verecek Olur İsek Piyasada En Çok Bilinen 2 Üründen Örnek Verelim;
    1)***Sıva Kumu: Sıva Kumu Dışarıdan Bakıldığında Sanki Dışkıyı Kurutuyor Gibi Gözükmekle Beraber Dışkıdaki Hiçbir Bakteri Ve Zararlı Organizmaları Absorbe Etmez Ve Etkisiz Hale Getirmez. Organizmalar Daima Canlıdır Ve Sporlanmaya Müsaittir.
    2)***Mısır Granülü,Mısır Koçanı: Bu Ürün İse Dışkı Sıvısını Kurutamadığı Gibi Tabanı Nemli Bırakır Ve Birçok Bakterinin Oluşumu Ve Gelişimine Refakat Eder. Örneğin Sizlerinde Duyduğu Yada Bizzat Karşılaştığı KOKSİDİYOZ (Tedavi Edilmedikçe Genellikl e Ölümle Sonuçlanan Kanlı İshal Hastalığı) Mantar vs. vs.
    Klinoptilolit İçerikli Zeolitlerin Yapısında Bulunan Sonsuz Gözenekler Ve Muhteviyatındaki Kalsiyum İle Yukarıda Örnek Gösterdiğimiz Koksidiyoz Ve Buna Benzer Birçok Bakterinin Oluşmasını Ve Sporlanmasını Engellediği Gibi Dışkılamadan Oluşan Amonyum Ve Nitrattan Kaynaklanan Kokuyu Ve Nemi Absorbe Ederek Olumsuz Birçok Sıkıntıyı Ortadan Kaldırmakta Ve Kanatlılarımızın Daha Hijyenik Daha Ferah Bir Ortamda Yaşama İmkanı Sağlar...

12. Yiğit SERİNSÖVÜT

Beğenileri:
    0
    Toz olayı konusunda evet kafes dışını biraz kirletiyor. Onunda çözümünü ben şöyle buldum kağıt havlu veya dergi yaprağı koyuyorum kumun üstüne o koku kesinlikle yine yetiyo kafese yaklaştığımda güzel kokular geliyo burnuma. Ama 10 günde bir kumda dahil olmak üzere komple değiştiriyorum altlarını.

Sayfayı Paylaş