Karadeniz Pet

Kafes Altı İçin Ne Kullanıyorsunuz

Anıl ATIŞ

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Ben peçete kullanıyorum ama 2 3 gün sonra kötü koku yayılıyor kedi kumu kullanımı naısldır? hangi marka almalıyız

Bu konu benim içinde önemli bende kağıt havlu seriyorum ama havalar sogudu camlar kapandı koku yapmaya başladı tabana kağıt degılde baska bır sey sermek kokuyu azaltırmı acaba.

Bentonit,zeolit veya mısır granülü kullanılabilir.

Sanibird kafes taban kumu öneririm. Ferahlatıcı biberiye kokusu var kötü koku asla olmuyor. Kirlendikçe komple değiştirirsin rahat edersin.

Mısır granülü sipariş ettim bende kullanmaya başlayacağım. Kafes tabanlarına ne kadar serpmeli ve ne kadar zaman kalabilir? Salmaya serpicem orayı temizlemek zor oluyor geniş salmam 1 ay kadar dururmu? Ve üretim kafesler ne aralıkta değişim yapılmalı?

Sanibird kafes taban kumu öneririm. Ferahlatıcı biberiye kokusu var kötü koku asla olmuyor. Kirlendikçe komple değiştirirsin rahat edersin.

Sanibird kafes taban kumunı bende kullanıyorum koku harbiden sıfır fakat aşırı toz yapıyor kuşlar kafeste kanar çırptımı vay halimize şekli oluyor onun için mısır granülüne geçiş yapıcam bakalımi.

Mısır granülü sipariş ettim bende kullanmaya başlayacağım. Kafes tabanlarına ne kadar serpmeli ve ne kadar zaman kalabilir? Salmaya serpicem orayı temizlemek zor oluyor geniş salmam 1 ay kadar dururmu? Ve üretim kafesler ne aralıkta değişim yapılmalı?

Ben kafeslerdeki büyük kakaları haftada bir eliyorum. 30-45 gün arasında da değiştiriyorum.

Taban Ne Kadar Kuru Olursa Bakteri Oluşumu Olma İhtimali O Kadar Azalır, Ancak Tabanı Kuru Tutacak Malzemenin Muhteviyatı Bir Okadar da Önemlidir. Örnek Verecek Olur İsek Piyasada En Çok Bilinen 2 Üründen Örnek Verelim;
1)***Sıva Kumu: Sıva Kumu Dışarıdan Bakıldığında Sanki Dışkıyı Kurutuyor Gibi Gözükmekle Beraber Dışkıdaki Hiçbir Bakteri Ve Zararlı Organizmaları Absorbe Etmez Ve Etkisiz Hale Getirmez. Organizmalar Daima Canlıdır Ve Sporlanmaya Müsaittir.
2)***Mısır Granülü,Mısır Koçanı: Bu Ürün İse Dışkı Sıvısını Kurutamadığı Gibi Tabanı Nemli Bırakır Ve Birçok Bakterinin Oluşumu Ve Gelişimine Refakat Eder. Örneğin Sizlerinde Duyduğu Yada Bizzat Karşılaştığı KOKSİDİYOZ (Tedavi Edilmedikçe Genellikl e Ölümle Sonuçlanan Kanlı İshal Hastalığı) Mantar vs. vs.
Klinoptilolit İçerikli Zeolitlerin Yapısında Bulunan Sonsuz Gözenekler Ve Muhteviyatındaki Kalsiyum İle Yukarıda Örnek Gösterdiğimiz Koksidiyoz Ve Buna Benzer Birçok Bakterinin Oluşmasını Ve Sporlanmasını Engellediği Gibi Dışkılamadan Oluşan Amonyum Ve Nitrattan Kaynaklanan Kokuyu Ve Nemi Absorbe Ederek Olumsuz Birçok Sıkıntıyı Ortadan Kaldırmakta Ve Kanatlılarımızın Daha Hijyenik Daha Ferah Bir Ortamda Yaşama İmkanı Sağlar...

Sanibird kafes taban kumunı bende kullanıyorum koku harbiden sıfır fakat aşırı toz yapıyor kuşlar kafeste kanar çırptımı vay halimize şekli oluyor onun için mısır granülüne geçiş yapıcam bakalımi.
Toz olayı konusunda evet kafes dışını biraz kirletiyor. Onunda çözümünü ben şöyle buldum kağıt havlu veya dergi yaprağı koyuyorum kumun üstüne o koku kesinlikle yine yetiyo kafese yaklaştığımda güzel kokular geliyo burnuma. Ama 10 günde bir kumda dahil olmak üzere komple değiştiriyorum altlarını.

Geri