Karadeniz Pet

Kafes altına hangi ürünü koymaylıyız?

Öncelikle herkeze merhabalar, çok merak ederek siz değerli arkadaşların yorumlarını almak isterim. Internette zeolit taşını görerek sipariş te bulunup aldım özellikle benim gibi çok zamanını işte geçiren ve evde koku olmasını istemeyen devamlıda altını temizleyebilecek olamadığımdan bu ürünü kullanmaya başladım. Fakat kuşlarım (1 çift tepeli ve 1 çift jumbo yavrular daha paylaşacağım resimlerini en kısa zamanda.) kafeslerinde öyle bir kanat çırpmaktadır kiler o ufak taş parçaları etrafa dağılmaktadır ve her sabah supurmek zorunda kalıyorum odayı.

Internette dolaşır iken mısır gravürü olduğunu gördüm ve birde kad diye bir ürün. Bu ürünleri deneyen varmıdır? başarılımıdır? gerçekten koku ve temizlik için ileri safhalardamıdır.Ayda bir bile temizlesem benim için gerçekten iyi olucak.

Kafesim çifthane olup iki ye ayırdım. Kafesin etrafını bazı arkadaşlarda gördüm jelatin yada plastik ile çevrelemişlerdi.Bu kuşa zarar vermezmi?

Diğer bir sorum ise malesef ufak dişi akıllı yemliğe dadandı kemiriyorda kemiriyor ve içinde ki yemleri boşaltıyor :eek:) Hergün üfleyip üfleyip tekrar yemliğin içine boşaltıyorum temiz yemi,gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum. Bir kaç kez çıkması için kış kış desemde banamısın demiyor :eek:) Arka ayak tren gibi çalışıp yemlerin boşalmasını sağlıyor :eek:)

Birde devamlı mama vermek doğrumudur? Hazır mama aldım ama devamlı vermenin doğru olmadığını söylemektedirler. Teşekkürler.

Yem boşaltma huyundan vazgeçti mi sizin dişi?...........

Pense ile çiviyi ısıtıp direk plastiğin içine sokun , zaten soğudunda yapışıyor. Ama çivinin arkası kuşların gireceği yere baksın,sivri kısmı yemlere doğru baksın ki yaralamasın kuşu.

Evet , çok şükür aç kaldı bir gözü boşaltınca bir daha yapmadı :)

ben bu şekilde 1 haftadır kullanıyordum ama şimdide yemleri boşaltamıyor ancak
erkek kur yaptığında akıllı yemliğe sığınıyor ve burada bekliyor kızışması geçene kadar erkeğin.
onun için bugün çıkardım akıllı yemliği ve
yerden yem yemelerini sağlayacak şekilde yere yemlik koydum.

hıç kavga etmiyorlar

biraz kavga etseler değiştirecem dişiyi ama

hep birbirlerini kaşıyorlar.

çiftleşmeye gelince dişi kaçıp akıllı yemlik içine sokulup duruyor..

off offf

Yuvalik takılımı? Birde buradaki guru olan arkaşım söylemişti devrilmeden yemlikler var onlardan kullanabilirsin daha sonra yine sığınmak isterse yemi boşaltıp aç kalmakta bunu bir kaç kez tekrarladıktan sonra yapmamakta belki Buda çözüm olacaktır senin için

Son düzenleme:
Yuvalik takılımı? Birde buradaki guru olan arkaşım söylemişti devrilmeden yemlikler var onlardan kullanabilirsin daha sonra yine sığınmak isterse yemi boşaltıp aç kalmakta bunu bir kaç kez tekrarladıktan sonra yapmamakta belki Buda çözüm olacaktır senin için

Bakalım 1hafta tüm yemlikleri çıkardım. Yere bir küçük seramik kase içine yem koydum.
Ne yapacak bakalım.

Yuva takılı
Beni görünce ikisi birden içeri giriyor.

Bazen erkek giriyor. Dişiyi çağırıyor sanki içerde çırpınıyor biraz.

Sonra dişi giriyor erkek çikıyor.

Dişi içerde 10saniye durup çıkıyor. Ve sonra
Erkek sıkıştırırsa akıllı yemlik içine sığınıyordu.

Görelim bir hafta akıllı yemliksiz nolocak

Son düzenleme:
Geri