Karadeniz Pet

Kafes Altlığı

İsa A.

Yeni Üye
İyi günler. Kafesinizin altına ne koyuyorsunuz. Kağıt vb. şeyler mi yoksa daha başka malzemeler mi? Yuvanın hem kuşlar açısından doğal, temiz olması hem de kendi göz zevkimiz için koyabileceğimiz malzemeler var mı? Bir yerde okudum; odun parçaları, mısır kırıntıları, kedi kumu gibi malzemelerden bahsediliyordu. Bunların kuşlara zararı olur mu? Olmaz ise daha başka fikirleri olan arkadaşlardan yorum bekliyorum. :)

Ben Kum kullaniyorum mesela,altina da gazete temizlemesi kolay olsun diye. Kumda eselenmeyi de seviyorlar benimkiler :)

Ben gazete ve peçete kullanıyorum partiklik açısından :)

çok çeşitli şeyler var , ızgara koyabilirsin altına gazete koyarbilirsiniz ızgaranın , veya mısır granulu veya zeolit herkes kendince birşeyler kulalnıyor

Yorumunuz için teşekkür ederim. Izgara sağlık açısından güzel ancak ben hep tünekler de veya tellerde durduğu için az biraz düz zeminde de durması gerektiğini düşündüğüm için pek sıcak bakmıyorum, kullanmıyorum da. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:00 -->-> Daha önceki mesaj 22:57 --

Ben Kum kullaniyorum mesela,altina da gazete temizlemesi kolay olsun diye. Kumda eselenmeyi de seviyorlar benimkiler :)

Kullandığınız kumun bir özelliği var mı peki? Kedi kumu falan mı yoksa daha başka şeyler mi?

benimde ızgara var bence en mantıklısı ızgara temizlik açısından altlarını temizlerkende pek sıkntı olmuyo

ben kuslar ıcın taban kumu kullanıyorum ıkı hafta bır elekten gecırıp tekrar seriyorum bi ayda ıkı defa temızledım koku da yapmıyor bence cok kullanıslı

Bende özel kuslar icin kumlar var onlardan aliyorum, icinde sindirim sistemi icin taslar ve kücücük deniz kabuklari oluyor.

Kum, aklıma yattı açıkçası. Yorumlarınız için teşekkürler.

Geri