Karadeniz Pet

kafes ayaklığı

Gökhan soydan

Meraklı Üye
arkadaşlar merhaba kuşumun kafesi salonda sehpanın ustunde duruyordu yer kaplıyordu biz ayaktayken aşağıda kalıyordu oturduğumuzda aynı boyda kalıyorduk kafesle şimdi ben kafes ayaklığı aldım standart 3 ayaklı çubuk şeklinde olanlardan kafes şuan 1.50 1.80 cm yüksekliği arasında duruyor çok az kuş hareket ettğinde sallanıyor sizce kuş için daha mı iyi yüksekte olması birde sallanması kuş için sıkıntı olur mu oturduğumuzda yüksekte kalıyor ayağa kalktığımızda bizle aynı boyda bunun önemi nedir?

O boy yeterlidir sorun olmaz. Alçakta olunca ürküyor kuşlar yüksekte oluncada kendilerini üstün görme huyları başlıyor :)

Normalde en sağlıklısı kafesin sabit olması. Eğer tek kuş ise fazla sorun olmaz fazla sallanacağını sanmıyorum.

tek kuş evet çok aşırı sallanma yok hafifçe sağa sola dönüyor işte

O kadar sallanmadan bir şey olmaz suyu dökülmesin yeter

benimkiler de kafes ayaklığındalar. o 3 ayağı tam eşit açtıysan başka sıkıntı olmaz. devrilirse çok kötü olur.

Bu kafeslerin tabaninin kenarlarindan teli gecirdigimiz yer acilcak yada kopcak diye korkuyorum tel sabit kalsin diye geciriyoruz ya onlar eger o cikarsa taban yere duser onu sabltleyecegim bisey var mi arkadaslar

ufak delikler açıp bakır tel ile bağlayabilirsin.

çok ucuza satılan iki ucu kancalı lastik tokalar kullanıp kafeste sabitlemeler yapabilirsiniz.

Geri