Karadeniz Pet

Kafes aydınlatması nasıl olmalı?

Oktay BOZACI

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar kuşlarım hafif isikli yerde kaliyorlar. Kafese aydinlatma yapmalimiyim? Yaparsam nasil olmali? Onerileriniz var mi?

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

PVC kafese nasıl aydınlatma yapılır? Bende bu konuda yardım bekliyorum.

PVC kafese nasıl aydınlatma yapılır? Bende bu konuda yardım bekliyorum.

Şerit ledler istenilen ölçülerde kesilebilir.Üzerinde makas izi olan yerden kesilirler.
Kafesin enine göre şerit led kesildikten sonra + ve - uçlarına kablo lehimlenir.
Kafes kaç katlı ise o kadar düzenek hazırlanır. Daha sonra lehimlenen + uçlar birleştirilir.
Aynısı - uçlar içinde yapılır. Birleştirilen bu uçlar adaptörden gelen + ve - uçlara bağlanır.

Şerit ledler istenilen ölçülerde kesilebilir.Üzerinde makas izi olan yerden kesilirler.
Kafesin enine göre şerit led kesildikten sonra + ve - uçlarına kablo lehimlenir.
Kafes kaç katlı ise o kadar düzenek hazırlanır. Daha sonra lehimlenen + uçlar birleştirilir.
Aynısı - uçlar içinde yapılır. Birleştirilen bu uçlar adaptörden gelen + ve - uçlara bağlanır.
Guzel bilgilendirmeniz icin tesekkurlerm kaclik adaptor almaliyiz

Guzel bilgilendirmeniz icin tesekkurlerm kaclik adaptor almaliyiz

Led adaptörler genelde 12 volttur. Önemli olan amper seçimidir. Bu da kullanılacak tek şerit led uzunluğuna göre değişir. Düzgün bir aydınlatma için metrede 0.4 amper akıma ihtiyaç duyulur. Diyelim ki 5m lik tek şerit led bağlayacaksanız 5*0,4=2 amper lik adaptör yeterli olacaktır.

Çok teşekkürler hocam.

Peki led şeridi pvc kafesin neresine takmamızı önerirsiniz? Kuşların gözünü almaz umarım. :eek:

Bir de alabileceğimiz örnek bir marka model için link gönderebilir misiniz?

Son düzenleme:
Çok teşekkürler hocam.

Peki led şeridi pvc kafesin neresine takmamızı önerirsiniz? Kuşların gözünü almaz umarım. :eek:

Bir de alabileceğimiz örnek bir marka model için link gönderebilir misiniz?

Bu sisteme dimmer denilen ışık şiddetini ayarlayan bir aparat takar iseniz ışığı istediğiniz parlaklıkta ayarlayıp kullanabilirsiniz. Bu şekilde kuşlar rahatsız olmaz. İnternette şerit led olarak arattığınız zaman birçok seçenek çıkıyor. Kalitesi fiyatı ile orantılı olarak artıyor. Bütçenize hangisi uyuyor ise onu kullanabilirsiniz.

Geri