Karadeniz Pet

Kafes aydinlatmasi

Seyit SUNGUR

Meraklı Üye
Merhaba abilerim kardeslerim ,

Bir proje uzerinde calisiyordum , ahşap box kafes ile ilgili bir sureligine ara verdim uygun yer ayarladiktan sonra hizlandiracagim insallah ... bu sure icerisinde kuslari aradaki gunes gormeyen odaya alayim diyorum yabliz aydinlatma ile ilgili fikir almam gerekti...

malum sitelerde ve buyuk alisveris merkezlerindeki buyuk nalbur magazalar da 30 lu , 40 lı , 50li şarjlı led aydinlatmalar mevcut hani şu radyolu alarimli falan oluyor elektrik kesilince devreye giriyor onlardan ... bunlardan birtane alip kafesin ustunden sarkitsam ve surekli prizde takili olsa .. prizede zaman ayarli priz koysam ve Sabah: 06:00 - 22:00 Arasi surekli yanmasini saglasam ... nasil olur zarari olurmu kuslara ? birde kullandigim kafes standart ev tipi tel kafes ...

Zararı olmaz ancak ışık kapanırken anne yuvalık dışında kalırsa zifiri karanlıkta yuvaya giremeyebilir. Buna bir çözüm bulmalısın.
Levent abi ilkokuldaki gibi pille yanabilen devreler gibi dusuk voltlu bir ampulun karardiktan sonra devreye girmesini ve direkt olarak vurmadan hafif bir loş ortam yaratmasini saglasam ... gece boyu yansa rahatsiz edermi kuşlari acaba ?

Odada başka bir prize gece lambası takıp onunda zamanlı prizle diğer lamanın söneceği zamanda yanmaya ayarlayarak işinizi görebilirsiniz.

Geri