Karadeniz Pet

kafes daire içindeki kilerde olurmu

ERKİN AK

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar şuan kafesimiz salonumuzda durmaktadır. haliyle dışarı çıktıklarında tüy ve dışkı sorunu oluyor.

daire içindeki kilere koymak istiyorum. ölçüsü 3m x 1m kilerde çamaşır makinesi mevcut sıcaklık konusunda sıkıntı yok. sadece ışık sıkıntısı var aydınlık değil kiler kafesi ledle aydınlatarak gece kapatarak bir şey yapılabilir mi.
Birde erkek yem kusuyor bu eş tuttular demektir değil mi
xYzjna.jpg

Son düzenleme:
Bence dedikleriniz olur,bi sıkıntı olmaz.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Camasir makina sesi onlari fazlasiyla korkutur ve rahatsiz eder cift tutmus kusta strese sokar nemli rutubetli yerler solunum sorunu cikartabilir kuslarinizin gunes isigina ihtiyaci var bence onlari yaninizda dursun birilerin sesi goruntusu olmali yinede siz bilirsiniz

kilere koymanızı pek önermem arkadaşın dediği gibi çamaşır makinesinden korkarlar ve karanlıkta durmasalar daha iyi olur bir muhabbet kuşu sahibi olmak sorumluluk gerektirir madem aldınız temizliğini yapmalısınız.

Bahsettiğiniz durum çok sağlıklı değil havalandırma yönünden, çamaşır makinasının yoğun çamaşır deterjanı kokusu yeterli oksijeni sağlamaz, havalandırma varsa sıkıntı olmaz, çamaşır makinesisiinin sesine alışırlar, zamanla

bence güneş ışığı almalı. güneş ışığının psikolojide de pozitif etkisi var. sağlıkları açısından da gerekli. ben kuş olsam kilerde yaşamak istemem.

teşekkür ederim yorumlar için benim tek sıkıntım çamaşır makinesi oluşuydu havalandrma sıcaklık sorun değil. balkonumu kapattırmayı düşünüyordum kapattırınca balkona almak daha doğru olacak.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:48 -->-> Daha önceki mesaj 11:46 --

kilere koymanızı pek önermem arkadaşın dediği gibi çamaşır makinesinden korkarlar ve karanlıkta durmasalar daha iyi olur bir muhabbet kuşu sahibi olmak sorumluluk gerektirir madem aldınız temizliğini yapmalısınız.

temizliğini yapıyoruz fakat gelen misafirlere sıkıntı oldu bir kaç kere salondan yerlerini değiştirmek durumunda kaldım başka odaya aldım falan. sürekli oynatmayacağım sabit bir yer arayışındayım onlar içinde sıkıntı olmaması için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:57 -->-> Daha önceki mesaj 11:48 --

balkon yok mu hocam balkona koy daha ıyı

balkon açık kapatmak gerekir mi. a

benim kuşlar balkondalr hep akşam olunca içeri alıyorum .... komşularında muhabbet kuşları var sabah tan akşama kadar ötüyolar birbirleerine ..:)

benim kuşlar balkondalr hep akşam olunca içeri alıyorum .... komşularında muhabbet kuşları var sabah tan akşama kadar ötüyolar birbirleerine ..:)

hava soğukluğu rüzgar falan etkiler diye düşünüyorum ben en iyisi balkonu kapattırınca koyayım balkona orada yaşasınlar

kafes üstüne koruma yapabılırsın tahtadan falan akşam kapatırsın gunduz aç bır sey olmaz ruzgar etkılemez ceyranda kalmazlarsa

Birileri geldiginde başka odaya götürebilirsiniz
Kuşlar insanlarla içiçe olmali diye düşünüyorum
Kilere kapatmak yerine kafes etrafina tül diktirirseniz temiz kalmasini saglar

Birileri geldiginde başka odaya götürebilirsiniz
Kuşlar insanlarla içiçe olmali diye düşünüyorum
Kilere kapatmak yerine kafes etrafina tül diktirirseniz temiz kalmasini saglar

evet bende öyle düşündüğüm için salona koydum sürekli görmek hoşuma gidiyor zaten.etrafında tül var baya da yüksek. her ne kdar kafesleri geniş olsada ben serbest bıraktığım için salonun içine baya bir tüy oluyor erkekte bir aydır falan tüy dökümünde yeni tüyler geliyor falan. ama balkonu kapattıp koymak daha güzel kapatırsam balkonu zaten kendimde kullanacağım için içice olacağız :)

adam dikkat edin narinlerdir o kuşullarda herhangi bi garantisi yok ama hasta olabilirler

evet kesinlikle ortam sıcaklığının en az 19 derece olmadığı yere bırakmam zaten.cereyanda falanda kesinlikle bırakmam.

Geri