Karadeniz Pet

kafes değişikliği

Byrm26

Yeni Üye
Slm arkadaşlar benim bir sorum olacak benim 2 çift muhabbet kuşum var. Ciftimin birinde dişi kuşum yuvayla ilgileniyor. Şuan tel kafes kullanıyorum ve pcv kafese geçecegim kuşlarım yeni kafese çabuk alısirlarmı sizce sıkıntı yaşar mıyım yuvalıkla ilgilenen dişi kusum yeni kafesteki yuvalığa çabuk alısirlarmı yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Aynı durum bende yaşadım ama benimki teller paslanıyordu mecburdum. Yeni kafese koyduğumda yuvaya hiç girmedi gün boyunca tünek üzerinde uyudu bu bir kaç gün sürdü aradan bir hafta geçti tekrar yuvaya girmeye hazırlık yapmaya başladı. Bu durumlarda kuşları rahatsız etmemeye çokça çalıştım eğer yumurta daha yoksa, çiftleşmedilerse değiştirin 1 hafta 10 gün falan fazla ilgilenmeyin alışırlar İnşaAllah.. :)

Teşekkürler inş çabuk alışırlar sizdemi pcv kafes kullanıyorsunuz

Yok normal prinç telli kafes çifthane aldım. Diğer kafesi de onardım paslananları söktüm yeniledim eğer yavru olursa ona atmayı düşünüyorum:)

tel kafesten pvc kafese geçmek mutlak kuşlarınızı etkiler, kuluçka döneminde kesinlik ile değişiklik yapmayın

Kuluçka başlamadı ise ve dişi yuvayla yeni ilgilenmeye başladıysa daha fazla zaman kaybetmeden şimdi değiştirebilirsiniz. Zaman geçer dişi yuvada fazla vakit geçirmeye başlarsa değiştirmemek daha iyi olacaktır.

Kararsız kaldım şimdi dişi kuşum 1aydır yuvayla ilgileniyor çeresi daha beyaz kahverengi ye dönüşmedi daha ciftleştiklerinide görmedim yuvayla çok ilgilenmesi kafamı karıştırıyor ne yapacağımı bilemedim şimdi

Son düzenleme:
çiftleşmesi yumurtlaması için illa kahverengi çere olacak diye bir kaide yoktur tamamen gen yapısına bağlı kuşun çeresi

Arkadaşlar saolun önerileriniz için kafesi degiştirdim dişi kuşum ikinci gün yuvaya girmeye başladı yeni kafeste benim size bi sorum olacak dişi kuşum 1 aydır yuvayla ilgileniyor fakat bir icraat yok nedense daha, kızgınlaştırmak için mama yapıyorum fakat yemiyorlar yumurtayı sevmediler sadece havuç ve elma yiyorlar başka önere bileceginiz birşeyler varmı