Karadeniz Pet

kafes değişimi

• Konbuyu başlatan Ceyhun SEZGİN
  • Başlangıç tarihi
C

Ceyhun SEZGİN

Guest
iyi günler arkadaşlar . 3 hafta önce erkek kuşuma bir dişi aldım götürdüm kendisi beğendi. öpüşmeler yem kusma herşey çok güzel gidiyordu dişi yuvaya girip çıkımaya başladı. 2 gün önce bir çifhane ,tahta tünekler ,akıllı yemlik, suluk herşeyini yeni aldım ve kafeslerini değiştirdim.şuan erkek dişiye yem kusmuyor dişi yuvaya girmiyor ve arada erkeğe vuruyor. sadece kaşıyorlar birbirilerini.sizce çifthanenin arasındaki teli koyup bir kaç hafta ayırmalımıyım yoksa beklemelimiyim?. kuşlarımın ikiside kızışmış haldeler haftada 2 gün mama 2 kez vitamin ve 2 kezde vitamin takviyesi yapıyorum gaga taşı ,kuş kumu, kalamar kemiği herşey mevcut. şuan yuvalık takılı halde; dişi arada bir delikten içeri bakıyor. sizce nasıl bir yol izlemeliyim ?

Saygılar

valla üstad herşeyleri hazır gerisi onlara kalmış..birde bence yeni kafeslerine alışmalarını beklersen iyi olur gibi

Keşke kafese önce erkeği atsaydınız neyse olan olmuş yeni kafese alışma suresi var bekleyin sabır.

dostum anlattığı kadarıyla herşey çok güzel.kafesi değiştirmişsin,yeni ortama alışmalarını bekle derim.hatta kuşları ayır,bir hafta sonra aç ara bölmeyi.onlar yapacaklarını bilir

Geri