Karadeniz Pet

Kafes Değişimi

Ahmet Küren

Yeni Üye
Öncelikle herkese iyi akşamlar. Hafta sonu box kafes aldım ve bir çiftimin önceki 4 yavrusunu ve diğer çiftimi bu kafese koydum. Yavruların anne babasını koyamadım çünkü şuan kuluçkadalar ve ilk yavruları çıktı o yüzden kafeslerini değiştirmek istemedim. Dolap kafese koyduğum kuşlar biraz korktu (4 tarafı da açık kafese alışık oldukları için sanırım). Yeni kafese koyduğum çift kızışmıştı ancak şuan bayağı ürküyorlar. Bu yumurta yapmalarını engeller mi eğer öyle bir durum varsa şuan yavrusu olan çiftimi hiç koymayayım çünkü aldıktan sonra 4-5 ay bekledim yavru almak için alışmaları biraz zaman aldı yeni kafeslerine. Birde kuzenimin de kuşları vardı sürekli yumurtlayan kuş yeri değişince yumurtlamayı bıraktı ve bir daha da yılda 1 kez yavrulamaya başladı.
Benim aklıma gelen diğer kafeste tekrar yumurtlamalarını bekleyip yumurtalarıyla birlikte kafese koymak böylelikle daha kolay alışır gibi geliyor bana ama bilemiyorum. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

kafes değişimi kuşlar için cok onemlı avrular ıcın sorun olmaz ama yenı eşleşmiş kuyş için sorun olabılır ama koydu ıse artık bos ver daha

kafes değişimi kuşlar için cok onemlı avrular ıcın sorun olmaz ama yenı eşleşmiş kuyş için sorun olabılır ama koydu ıse artık bos ver daha

Yok aslında bunlar yeni eş değil aldığımda eştiler zaten ama dişi yeni kızışmıştı. Sizce diğer yavrulu çifti hiç koymayayım mı yeni kafese yada zaten bu kuluçkadan sonra dinlendiricektim direk dinlendirmek için oraya mı alayım.

evet koymayın bnce yumuttaların hepsı cıkıp kendı yem yıyebişlene kadar

Yavrular büyüdükten sonra koyayım mı anne babalarını box kafese alışmadan sıkıntı olur mu

Son düzenleme:
Geri