Karadeniz Pet

Kafes değiştirmeli miyim?

Cevap: Kafes değiştirmeli miyim?

Eylül hanım silindir kafesler muhabbet kuşlarımız için uygun değildir sebebide; muhabbet kuşları kafes içinde uçmak tünekler arasında sıçrayarak enerjisini atmak ister maalesef silindir kafeslerde bu mümkün değildir kuşunuzu pisikolojikmen olumsuz yönde etkiler ve telleri boyasız dikdörtgen pirinç kafes almanız gerekli. Değişim konusunda ise silindir kullandınız için değişim mutlak tavsiye ederim değişimi gece yapmanız kuşunuza kolaylık sağlar değişimden sonra 2 gün ona süre verin.
Ben de kusun rahatlığını düşünüp 2 gun önce dediğiniz gibi geniş bir kafes ve içine 1-2 oyuncak aldım kafesi yıkadım. İki kafesin kapaklarını açıp birbirine birleştirdim belki kendi geçer diye ama gelin görün ki oralı bile olmadı hatta boş kafesten korktu. Elime alıp karanlıkta mı yeni kafese koyayım yoksa geçmesini mi bekliyim ne tavsiye edersiniz? Yeni kafesindeki resmini de paylasicam geçince ama İsimiz var bu kuşla valla.

Cevap: Kafes değiştirmeli miyim?

akşam vakti yeni kafes ine koyun siz başka türlü geçmez ev değişiyor sonuçta karşınızda boş bir ev olsa aaa ev deyip girermisiniz :)

Geri