Karadeniz Pet

kafes dibine ne koyacağım ?

Koray DANIŞMAZ

Süper Moderatör
Muhabbet Kuşu Üreticisi
merhaba arkadaşlar 2 çiftım var 2 sıde cıftlesme asamasındalar kafesın dıbı malum pis kalıyo kafesin dibine ne koymalıyım yani kum vb.

merhaba arkadaşlar 2 çiftım var 2 sıde cıftlesme asamasındalar kafesın dıbı malum pis kalıyo kafesin dibine ne koymalıyım yani kum vb.

Temizinden deniz kumu bulursan tavsiye ederim. Nedeni ise temizlik işini uzun vadeye taşıyor ve daha hijyen kalıyor. Benim bazı kafeslerde deniz kumu var 1.5 2 ayda bir değişiyorum ve kirlenmiyor bile kum dışkının sıvı kısmını emdiği için ne koku oluyo ne de başka bişey.

Temizinden deniz kumu bulursan tavsiye ederim. Nedeni ise temizlik işini uzun vadeye taşıyor ve daha hijyen kalıyor. Benim bazı kafeslerde deniz kumu var 1.5 2 ayda bir değişiyorum ve kirlenmiyor bile kum dışkının sıvı kısmını emdiği için ne koku oluyo ne de başka bişey.

Ne zamandır deniz kumu
kullanıyorsun
yani kuşlara bi zararı
olurmu yerlerse
diyeceğim fakat
Muhabbet kuşları nın
doğal hayatı diye bi belgesel
izlemiştim
kumsala benzer bi yerde
yuva yapıyorlar dı
zararlı olmaz gibi
kendim sordum
kendim cevapladım. ..

Ne zamandır deniz kumu
kullanıyorsun
yani kuşlara bi zararı
olurmu yerlerse
diyeceğim fakat
Muhabbet kuşları nın
doğal hayatı diye bi belgesel
izlemiştim
kumsala benzer bi yerde
yuva yapıyorlar dı
zararlı olmaz gibi
kendim sordum
kendim cevapladım. ..

Şöyle ifade etmek isterim aslında ben normal kuşların altında kum kullanmıyorum üreme dönemindeki kuşlarda var çifthanelerde kum kullanıyorum. Çünkü dişi dışkısını biriktirip yaptığı için kağıt koyunca çok çabuk koku yapıyor ve kirleniyor. Ayrıca sürekli temizlik istiyor. Ancak kumda öyle bir sorun yok. Zaten kuşa ayrı kuş kumu koyarsan o yerdeki kumu yemiyorlar.

Geri