petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kafes dışına çıkma

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Yavuz GEREKLİOĞLU tarafından 14 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Yavuz GEREKLİOĞLU

Yavuz GEREKLİOĞLU Active Member

Beğenileri:
    0
    Kuşu ne sıklıkta kafes dışına çıkartmak lazım?Her çıktığında uçması şart mı?

2. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Farketmiyor hiç çıkmasada olur . Kuşun kafesi ortamı sağlıklı ise sorun yok , istediğiniz zamanda ucurabilirsiniz fakat fazla yormayın kusu derim.

3. İbrahim AKSU

İbrahim AKSU New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    küçük bir kafesteyseler bence arada bi salmak gerekir kanatlarını açmak için ve yağ bağlamasınlar diye

4. Yavuz GEREKLİOĞLU

Beğenileri:
    0
    Kuşu dışarı çıkarınca kendi kafese girer mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:14 -->-> Daha önceki mesaj 16:13 --

Arada bir derken haftada birkez yeterli olur mu?

5. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Kuşun ortama alışık olması lazım kafesinde yeniyse ortamda yeniyse girmeyebilir.

6. Yavuz GEREKLİOĞLU

Beğenileri:
    0
    Ozaman iyice alışsın öyle çıkartayım yoksa içeri sokmam nerdeyse imkansız gibi.

7. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    zaten ortamda yeni ise hemen salmayın kafese iyice alışsın , ortamıda tanır o zaman.

8. İbrahim AKSU

İbrahim AKSU New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    normalde kuş yeniyse alışması için 15-20 gün salmak sakıncalı olabilir, hem sağa sola çarpabilir uçarken hemde yakalaması zor olabilir, bana sorarsanız haftada bikaç kez salınabilir bunlar sosyal hayvanlar tek kuş ise eger sadece kafeste tutmak bana göre yanlış

9. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Sadece kafeste tutmak veyahutta dısarı salmak istek meselesidir. İsteyen salar isteyen kafeste tutar ben hiç salmam kuşları dışarı kafestedirler sürekli altını yemini suyunu değiştirir temiz ortamda tutarım. Gayet mutlular ha salmak yerine açarım bi müzik onu dinleyip zaten oynuyorlar , neşeleride yerine geliyor.

Neden ucurmuyorsunuz diyecekseniz de duvara carpan cok oluyor her kuş evcil olmayabiliyor. Eğer size alışık ise salın alışık değil ise ürkek ise duvara carpar oraya buraya kaçar yere düşer . Sakatlıklar meydana gelirr o yüzden.

#9 CNK TC, 14 Mayıs 2014
    Son düzenleme: 14 Mayıs 2014
  10. İbrahim AKSU

İbrahim AKSU New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    hocam tek bir kuşu ise sürekli kafeste tutmak sizce ne derece doğru? ben zaten diyorum ki kuş yeniyse 15-20 gün etrafı tanıması alışması kendini çarpmaması için çıkarmamalı, sonrasında arada salmak kanatlarının açılması açısından ve sağlığı açısından önemli

11. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    bakın ben ne yazmışım istek meselesidir isteyen cıkartır isteyen cıkartmaz : ))) Yani bu konuda dısarı cıkması veya cıkmaması tartışılacak birşey değil daha öncede yazdım yeni ise kuş ortama alışması için kafeste durup kafes yerinde sabit kalması lazım ve ayrıca ürkmemesi lazım.

#11 CNK TC, 14 Mayıs 2014
    Son düzenleme: 14 Mayıs 2014
  12. İbrahim AKSU

İbrahim AKSU New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0

evet hocam bende diyorum ki istek meselesidir isteyen cıkartır isteyen cıkartmaz ama doğru olan çıkartmaktır :) saygılar.

13. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4

Durduk yere yağ bağlamaz nijer vb başka ürünler verilirse fazlasıyla yağ bağlar bu durumda ucurulur dısarı salınıp , diğer türlü istek meselesi .

Farzetki üretimhanem var her bir kuşu salmak istiyorum ... Haftada her birini , ya dısarı salamayanlar ne yapsın :)) yani sakınca yok dısarı salınmış kafeste tutulmuş .

14. OguzDww

OguzDww New Member

Beğenileri:
    0
    ben kusumu ilk aldigimda 1-2 hafta disari cikartmadim, daha sonra cikartmaya basladim ama her saldigimda duvara toslayip dusuyordu tabi ozamanda kuslarla fazla bir bilgim olmadigindan kuscuyu aradim olayi anlatim oda gel kusun kantlarini cekelim dedi ondan sonra cekdiler kusu eve getirdim hergun salmaya basladim ilk baslarda alcaktan uctu etrafa alisti oyle yavas yavas tanidi etrafi simdi hic carpmadan dusmeden heryeri geziyor

Kusu salma meseleside size bagli ben mesala hergun saliyorum ama alistiktan sonra ortama haftada en az 1 gun salin bence nihayetinde bir kus ucmak dogasinda var. ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Sayfayı Paylaş