petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kafes dışında ele alıştırma

Konusu 'Muhabbet Kuşu Evcilleştirme ve Eğitim' forumundadır ve Semih Koçyiğit tarafından 10 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. Semih Koçyiğit

Beğenileri:
    10
    Arkadaşlar yaklaşık 13-14 gün önce 5 aylık bir erkek muhabbet kuşu aldım.2 gün önce kafesin içindeyken elime alıştırdım.artık elimden korkmuyor ve yavaş yavaş öpücük sesi de çıkarmaya başladı.Ancak kafesten cıkardığım zaman elimde çok kısa süre duruyor ve bir kere uçunca kendisi acıkmadıkça kafesine girmiyor.kafesine de kendisi giriyor ben elimi uzattığımda asla gelmiyor kaçıyor sürekli kafes dışında.bu sorunu nasıl aşabilirim nasıl kafes dışında elimi alıştırabilirim? tavsiyelerinizi bekliyorum.şimdiden teşekkürler

2. Elif Akyüz

Elif Akyüz Active Member

Beğenileri:
    53
    Kafes içine koyduğunuz sevdiği bir oyuncağı elinize alıp gösterin. Ben 2 ay önce 1 aylık kuş aldım şuan 4 kelime konuşuyor. Ben kafesin kapağını hiç açık bırakmadım. Kendi girip çıkamadı. Öyle olunca yanıma gelmek zorunda kaldı ki acıkınca ben onu kafesine koyabileyim. Ama şunu söyleyebilirim ki eğer alıştırmaya kuş alacaksanız elinizde ki kuş biraz daha zor eğitilebilir. Ağaç yaşken eğilir

Semih Koçyiğit bunu beğendi.
  3. Semih Koçyiğit

Beğenileri:
    10
    haklısınız ama napalım elimizde bu var şimdilik .biraz uğraştıracak ama olsun :) öneriniz için teşekkürler

Elif Akyüz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş