kafes dışında ele alıştırma

Konusu 'Muhabbet Kuşu Evcilleştirme ve Eğitim' forumundadır ve Semih Koçyiğit tarafından 10 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. Semih Koçyiğit

Semih Koçyiğit Site Bağımlısı

Beğenileri:
    11
    Arkadaşlar yaklaşık 13-14 gün önce 5 aylık bir erkek muhabbet kuşu aldım.2 gün önce kafesin içindeyken elime alıştırdım.artık elimden korkmuyor ve yavaş yavaş öpücük sesi de çıkarmaya başladı.Ancak kafesten cıkardığım zaman elimde çok kısa süre duruyor ve bir kere uçunca kendisi acıkmadıkça kafesine girmiyor.kafesine de kendisi giriyor ben elimi uzattığımda asla gelmiyor kaçıyor sürekli kafes dışında.bu sorunu nasıl aşabilirim nasıl kafes dışında elimi alıştırabilirim? tavsiyelerinizi bekliyorum.şimdiden teşekkürler

2. Elif Akyüz

Elif Akyüz Profesyonel
    Muhabbet Kuşu Üreticisi

Beğenileri:
    104
    Yer:
    Konya
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Köpek, Kedi, Akvaryum, Diğer E. Hayvanlar
    Kuş sayısı:
    20 tane ve üzeri
    Kafes içine koyduğunuz sevdiği bir oyuncağı elinize alıp gösterin. Ben 2 ay önce 1 aylık kuş aldım şuan 4 kelime konuşuyor. Ben kafesin kapağını hiç açık bırakmadım. Kendi girip çıkamadı. Öyle olunca yanıma gelmek zorunda kaldı ki acıkınca ben onu kafesine koyabileyim. Ama şunu söyleyebilirim ki eğer alıştırmaya kuş alacaksanız elinizde ki kuş biraz daha zor eğitilebilir. Ağaç yaşken eğilir

Semih Koçyiğit bunu beğendi.
  3. Semih Koçyiğit

Semih Koçyiğit Site Bağımlısı

Beğenileri:
    11
    haklısınız ama napalım elimizde bu var şimdilik .biraz uğraştıracak ama olsun :) öneriniz için teşekkürler

Elif Akyüz bunu beğendi.
  4. Samet Erdoğan

Samet Erdoğan Bakıp Çıkıcam

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane, 2 tane, 2 ile 5 tane
    Ben mahallede gezerken 1 tane disi ve 1 yasindan buyuk bir kus buldum 1 hafta olacak bende kafes icinde alistirdim elime gelmesini ama elime gelince hep cikmak istiyor hafif bi delik bulsun kafasini sokuyor bende biyerine bisey olucak diye birakiyorum ve cikiyor . Cikincada direk ucuyor ve ondan sonra elimi uzatsam bile kaciyor kafesini kaldiriyorum yanina anca oyle ustune atliyo ve icine girtiyo . bunu nasil aistirrim disarda elime ve omzuma ??? Acill yardim edin lutfen ????

5. Samet Erdoğan

Samet Erdoğan Bakıp Çıkıcam

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane, 2 tane, 2 ile 5 tane
    Ben mahallede gezerken 1 tane disi ve 1 yasindan buyuk bir kus buldum 1 hafta olacak bende kafes icinde alistirdim elime gelmesini ama elime gelince hep cikmak istiyor hafif bi delik bulsun kafasini sokuyor bende biyerine bisey olucak diye birakiyorum ve cikiyor . Cikincada direk ucuyor ve ondan sonra elimi uzatsam bile kaciyor kafesini kaldiriyorum yanina anca oyle ustune atliyo ve icine girtiyo . bunu nasil aistirrim disarda elime ve omzuma ??? Acill yardim edin lutfen ????

6. alienjanna

alienjanna Profesyonel

Beğenileri:
    39
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Konuşan kuş videoları açın telefonunuzdan sesini duyunca büyük ihtimal yanınıza gelir. Daha sonra mesela saldıktan 2-3 saat sonra elinize yem koyun ve ona uzatın. Ben bu iki şekilde ele omza ve kafama alıştırdım. ;)

Sayfayı Paylaş