Karadeniz Pet

Kafes dizayn'ı - Resimli.

Burak Erk

Meraklı Üye
Neler eksik ? Ekleyebileceğim neler var ? Daldarı 1 haftadır orada agzını dahi sürmedi neler yapabilirim tadını öğrenmesi için ?

- Tahta tünekler.
- 1 Adet Yemlik & Suluk .
- Salıncak.
- Daldarı.

n5L30V.jpg

fazlası var eksiği yok :) kafes geniş duruyor rahat hareket eder ama teller yatay olsa daha iyi olurdu.daldarıyı kendisi keşfedecektir zamanla

Son düzenleme:
Dizayn yanlış.Uzunlamasına olan tüneğide enlemesine koy.Tüneğin dibine su koy.İnternette satılan doğal yada ahşap salıncaklar var.Ondan al bir tane tam ortaya koy.Darı dalınıda salıncağın dibine koy.Bizim kuşta 2 hafta boyunca yemedi şimdi darı dalını zorla alıyo benden.

Dizayn yanlış.Uzunlamasına olan tüneğide enlemesine koy.Tüneğin dibine su koy.İnternette satılan doğal yada ahşap salıncaklar var.Ondan al bir tane tam ortaya koy.Darı dalınıda salıncağın dibine koy.Bizim kuşta 2 hafta boyunca yemedi şimdi darı dalını zorla alıyo benden.

Hocam hepsini dikkate alacağım ancak " Daldarıyı salıncağın dibine koy " demişsin orayı tam anlayamadım.

Son düzenleme:
Hocam bayatlama durumu varmıdır daldarının yaklaşık 10 dal civarı var poşette bayatlama durumu varsa çıkarayım bunu.

hiç başıma gelmedi bayatlama olayı o yüzden birşey söyleyemem ama 1 kuş için 10 dal darı biraz fazla gibi vereceksenizde aralıklarla verin daldarıya alışırsa yem yemeye bilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:27 -->-> Daha önceki mesaj 17:25 --

plastik tünek çıkarılıp tahta tünek yemliğin önüne paralel konursa daha iyi olur bence

Şaka gibi kuşum daldarı yiyor :)))) Allahım nasıl sevindim :))

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:34 -->-> Daha önceki mesaj 17:28 --

Yok.Çıkarma kafesten alışana kadar.Diğer pakettekilerin hava almamasına dikkat et.

89Dymd.jpg

Gerçekten çok sevindim şuan :)

:) Kraker sakın alma.Devam et darı dalına.Ben darı dalını salıncağın tam yanına tutturuyorum.Bir ayağıyla tutuyor darı dalını ve yiyor.Doğadaki egezersizlire benzer.

:) Kraker sakın alma.Devam et darı dalına.Ben darı dalını salıncağın tam yanına tutturuyorum.Bir ayağıyla tutuyor darı dalını ve yiyor.Doğadaki egezersizlire benzer.

hocam dediklerinizi birebir dikkate alacağım ilginiz alakanızdan dolayı teşekkür ederim , saygılar.

İlerde doğal agaçtan yapılma tüneklere geçiş yap.Trixie marka var çok iyi bu konuda.Sana toplam 25 30 civarı bişeye patlar.Ama sonunda kuşun mutlu olur.

akıllı yemlik kullanabilirsin , hem bayatlama sorunu olmaz hemde her gün üstünü temizlemene gerek kalmaz .

Kus kumu, kalamar ve yuvarlak gaga taslari. Yatay telli kafes daha iyi olurdu.

Hepsini dikkate alacağım teşekkür ederim tek tek hepinizden Allah razı olsun

Geri