Karadeniz Pet

Kafes düzeni,ve kafesde bulunması gerekenler?

Anıl ATIŞ

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
ARKADAŞLAR HERKEZİN MERAK ETTİĞİ KONU BU BİR KAFESDE BULUNMASI GEREKENKLER NELERDİR

Örnek: gaga taşı kuş kumu vs.

Düşüncelerinizi bizle paylaşırmısınız

Tahta tünek en fazla 2 adet (kafese göre değişir)
Gaga taşı
Kalamar kemiği
bunlar bulunsa yeter aklıma bunlar geliyor :D ayrıca haftada 2 gün mama ve haftada 1 gün vitaminli su vermek gerekiyor.

Hocam merak ettiğim bi konu var :D Kuş yeni max 10 gün oldu bunlar su içiyormu vitamin vericemde o yüzden vermek istemiyorum :D

Basit olarak anlatılmıştır bazı arkadaşlarımız bu soruları halen soruyorlar bi nebze daha olsa onlar açısından yardımı dokunacaktır.

[YOUTUBE]P1L_UQZuHqc&index=1&list=PLFcIDrGfnVT2cY2qH_9HZsKixiHNHZhnw[/YOUTUBE]

Bu videoda bi nebze yardımcı olacaktır.

muhabbetkusu.biz

BANA BU ADRESTEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

XDJM86.gif

Ben haftada bir; bir hafta vitaminli su, bir hafta da elma sirkeli su veriyorum(Suyuna 3-4 damla ekleyerek). Üç günde bir mama hazırlıyorum, bozulma ihtimaline karşı ölçüsünü az tutuyorum. Kuş kumu da bulundurmalısınız. Ben hem gaga taşı, hem de kalamar kemiği koydum. Kesinlikle çeşme suyu kullanmıyorum. Dal darı kuşların kebabı deniliyor kesinlikle tavsiye ediyorum. Yem konusuna gelince, yem de vitamin bulunmuyor. Hepsi kozmetik ürün. Kapalı yemleri (Versele Laga, Vitakraft Australian) tavsiye ederim. Günde bir defa kafesin kapısını açarım. İstediği kadar dışarıda kalıp içeri giriyor kuşum. Böylece yağlanmanın da önüne geçiyorum.

Geri