Karadeniz Pet

Kafes Düzeni ve Mubişim Hakkında Yardım

Seyit SUNGUR

Meraklı Üye
Merhaba Arkadaşlar , Kafesin iç düzeni hakkında çokmu abarttım acaba yoksa şuanda iyi durumdamidir ? Birde kuşumun bana 2 aylık olduğunu ve Çek cinsi olduğunu belirttiler doğrumudur ?

Yardım için tesekkurler

bfb98668f53b3aa52987308737d7b311.jpg

589ff72d91e5577d8ec5c7d2eb556372.jpg

d18013e0be3b531f6698c59be3170c6a.jpg

b3434a1a6ad70d31ef362c8c2d5a65dd.jpg

d639a10f9b15e97169a22a2384b8afa7.jpg

Son düzenleme:
Kafes güzel onu boşverinde bu kuşa mi 2 aylık dediler hiç mi Allah korkusu yok diyerek satanin kuş 2 3 belki de 4 yaşında

Çek cinsi de değil galiba üstelik baya yaşlı kesinlikle 2 aylık değil

Kuşun gagası koyu mavi ve göz irisi gördüğüm kadarıyla 1 yaşını geçmiş olmalı elinize geliyor mu

bana yavru diyerek petshoptan sattilar bide yavru alicaz dedik ozellikle birde tanidik oldugu icin ozellikle ordan aldik desene kaziklandik

SM-G850FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:54 -->-> Daha önceki mesaj 16:46 --

bazen geliyor bazen kaciyor elimden yem yedirdigim oldu yiyor beni gorunce surekli otuyor mavis diye seslendigimde dinliyor beni gagasini oynatio ... eminmisiniz yavru olmadigina ona gore o adamdan hakkimi ariycam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:14 -->-> Daha önceki mesaj 16:54 --

@Levent ACAR Yardımci Olmanı Rica ederim

yavru degil bilader bbu kus 1-2 yas aralarında git geri ver ne hakkını arıycaksın eger nerden biliyosun diye sorarsa kusu begenmedim de kaç gün oldu alalı

cumartesi gunu aldik kusu kafes kus malzemeler falan 100 lirada para verdik dert ettgim konu bunu bana yapanin ilkokul arkadasim olmasi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:47 -->-> Daha önceki mesaj 17:20 --

@Levent ACAR

Tünek sayısı fazla kuşun hareket edeceği alan kısıtlanmış bu şekilde. 2 adet tünek yeterli olacaktır.

kafeste çok fazla tünek var 2 tane olsun yeter tahta tünek kullanın daha faydalı birde kuş 2 aylıktan çok büyük eğer eğitmek istiyorsan yaşı büyük olduğu için zorlanırsın ben eş al derim hem yavru yaparlarsa yavrularını eğitirsin fazla kuşa bakamıyorsan yavruların 1 aylık olmalarını bekle bi tane yavru seç diğerlerini de satarsın

tunekler ve kafesten ziyade , kus ile ilgili arkadasimin verdigi yanlis bilgiler yuzunden suanda esimle birlikte hayal kirikligi yasiyoruz onuda cok sevdik ... arkadasimda inatla kusun yavru oldugunu soyluyor yasina girmedigini kendisi secerek aldigini belirtiyor ... gercekten hayal kirikligi yasiyoruz ...
[MENTION=2149]Uğur GENÇ[/MENTION]

Son düzenleme:
Şimdi yaşına girmediğini kuşu alırken de 2 aylık olduğunu söylemiş. Zaten kendi içinde çelişiyor arkadaşınız. Eğitim için daha küçük bir kuşla değiştirip değiştirmemek size kalmış.

benim icin onemli olan net olarak yasi ona gore disi alarak ilerleye bilir yavru alabilirsem onlarla devam edebilirim
[MENTION=2149]Uğur GENÇ[/MENTION]

Son düzenleme:
Eğitim için değilde ilerde yavru almak için ise sorun yok. Kuşun eşini kendisinin seçmesine imkan verilirse yavru alma olasılığı daha yüksek olur.

Bu kuş eğitilmez arkadaş.

Arkadaşınız heralde ya kuşları bilmiyor ya da kazıklıyor sizi.

Bu kuş en az 1 yaşında.Bilezik olsa en azından doğduğu yıl öğrenilirdi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:43 -->-> Daha önceki mesaj 19:42 --

Kafes düzeni içinde plastikler yerine tahtaları koy devam et arkadaş.

10 Aylık civarında dişi olarak bakmaya başlamalıyım o zaman dogrumu anladim [MENTION=2149]Uğur GENÇ[/MENTION]

10 Aylık civarında dişi olarak bakmaya başlamalıyım o zaman dogrumu anladim [MENTION=2149]Uğur GENÇ[/MENTION]

Kuşu salmanın içersine bırakarak anlaşacağı kuşu kendi seçmesine izin verirseniz daha çabuk sonuç alınır. Anlaştıktan sonra kuşların yaşlarının birbirinden küçük veya büyük olması sorun olmaz.

Geri