Karadeniz Pet

Kafes Düzeni

• Konbuyu başlatan CN00
  • Başlangıç tarihi
C

CN00

Guest
İyi akşamlar arkadaşlar kafes düzeni hakkında bilgi verirmisiniz alta resim koyuyorum ona göre yönlendirirseniz sevinirim...

Siz söylemeden ekliyim tünekleri 1 hafta sonra degiştircem bu gün petshopa sordum yokmus 1 hafta sonra gel dedi :D

IMG20140118201532_Kopyala_Kopyala.jpg

IMG20140118201540_Kopyala_Kopyala.jpg

bu gün 3.günümüz hala çok ürkek . Kusumu odada salıyımmı saldıgım zaman genelde duvarlara çarpıyor alışmadıgı için sanırım ...
Birde kanat siyahlıkları siyahdan çok gri gibi boz duruyor tüy degişiminden sonra parlarmı.

IMG20140118201553_Kopyala_Kopyala.jpg

Son birşey arkadaşlar biraz fazla soru sordum acemiliğime verin , Bu gün APEX marka vitamin aldım ,en iyi vitamin bu dedi ama sizce nasıl

Moderatör tarafında düzenlendi:
Önelikle siteye hoşgeldiniz. İlk tavsiyem petshopçuyu beklemek yerine daldan kendiniz tünek yapın. Daha sağlıklı. Alttali tüneği yemliklere yakın takarsanız yemlğe daha rahat iner.

1 hafta dolmadan odaya salmanızı tavisye etmem. Ortamı tanımadığı için bolca çarpacaktır. Çok tehlikeli.

Kuşunuz çok tatlı değişmesin bence :)

Önelikle siteye hoşgeldiniz. İlk tavsiyem petshopçuyu beklemek yerine daldan kendiniz tünek yapın. Daha sağlıklı. Alttali tüneği yemliklere yakın takarsanız yemlğe daha rahat iner.

1 hafta dolmadan odaya salmanızı tavisye etmem. Ortamı tanımadığı için bolca çarpacaktır. Çok tehlikeli.

Kuşunuz çok tatlı değişmesin bence :)

degerli yorumunuz için teşekkür ederim tavsiyelerinizi dikkate alacagım ....
Birde forumda biraz baktım dut dalı iyimiş dut dalında güzel bir tünek hazırlıyım ozaman

Onur Bey'e katılıyorum, resimdeki haliyle alttaki tünek atıl kalmış gibi duruyor. Kuş oraya inemez, inse de rahat edemez, üstündeki tünekle arası çok dar çünkü. Yemliklerin önüne takılmalı bence de.
Kuşu 1 hafta dışarı çıkarmayın, kafesin yerini değiştirmeyin, ani hareket ve ses yapmayın, ürkmesin, cereyanda ve soğukta kalmasın, varsa ortamdaki küçük çocuklardan uzak tutun :). 1 hafta sonra kafesin içerisindeyken elinizle yem yedirmeye alıştırın. İyice alıştıktan sonra kafesin dışında da elinizden yem yedirin. Size güvensin. Ondan sonrası çok kolay olacaktır inanın ;)

daldan tünek yaparsanız daha iyi olur bir tüneğide kuşunuzun daha rahat mamasını yiyebilmesi için yakın yere takarsanız daha iyi olur..

Onur Bey'e katılıyorum, resimdeki haliyle alttaki tünek atıl kalmış gibi duruyor. Kuş oraya inemez, inse de rahat edemez, üstündeki tünekle arası çok dar çünkü. Yemliklerin önüne takılmalı bence de.
Kuşu 1 hafta dışarı çıkarmayın, kafesin yerini değiştirmeyin, ani hareket ve ses yapmayın, ürkmesin, cereyanda ve soğukta kalmasın, varsa ortamdaki küçük çocuklardan uzak tutun :). 1 hafta sonra kafesin içerisindeyken elinizle yem yedirmeye alıştırın. İyice alıştıktan sonra kafesin dışında da elinizden yem yedirin. Size güvensin. Ondan sonrası çok kolay olacaktır inanın ;)

kuyrugunun yan tellere deymeyecek sekılde duzenleyın.

daldan tünek yaparsanız daha iyi olur bir tüneğide kuşunuzun daha rahat mamasını yiyebilmesi için yakın yere takarsanız daha iyi olur..

Yorumlarınız için teşekkür ederim önerilerinizi dikkate alacagım

Evet eng güeli sizin tünek yapmanız olacaktır

Bence kuşunuz çok tatlı hatta en çok kanatlarının rengini begendim. Hayırlı olsun saglıklı olsun. Size hemen alışsın insallah

Önemli olan vitaminin markası değildir kardeşim. Ayrıca kuşa aşırı derecede böyle ürünler vermeni tavsiye etmem. Eğer meyve-sebze ve tohumlarla beslersen kuşun daha sağlıklı büyüyecektir.

bende tüneği kendim yaptım ağaç dalını kesip yontarak çok daha doğal ve kuş açısından sağlıklı olduğunu düşünüyorum hatta birde salıncak ve merdivende yaptım kendim :)tüneğin biri bence tabana yakın olsun

İnsanları çok yanlış şekilde yönlendiren üyelerimiz var . Vitamin vermek mantıklıdır ve markası gerçekten çok önemlidir . Hatta forumda konu açarak hangi vitaminin daha iyi olduğunu anlayabilirsiniz . Genelde özellikli olmayan kuşların cinsiyetinden anlamayan ve kuşlara değer vermeyen sadece ve sadece maddi anlamda bu işi yapan petshop sayısı çok . seçkin olmayan petshoplardan genelde vitamin almamaya calısınız gidiniz veteriner ilaçları satan veteriner depoları var veyahut eczaneler var oradan alabilirsiinz . ! ! ! Meyve sebze takviyesi ayrıdır vitamin takviyesi yapmak ayrıdır . Sadece tek Sözüm Anitbiotik içeren vitaminleri pek fazla kullanmayınız !...

dal tünek tavsiye ediyolar genelde arkadaşlar. kuşlar ağaçlarda yaşadiği için ayaklari daha iyi tutuna biliyor pılastik tunek te tutuyor ama buyuk olabiliyor bazen ayaklari tam kaviramiyor... bazilarini illa pilasık tunek olsun dersen ince tunek al... kafes duzenın gayet güzel hoşgeldin. aramize bu arada...

En güzeli nar dalından oluyor. Çok düzgün dallar var.

Geri