petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kafes Düzeni

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve CN00 tarafından 8 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. CN00

CN00 Guest

İyi akşamlar arkadaşlar kafes düzeni hakkında bilgi verirmisiniz alta resim koyuyorum ona göre yönlendirirseniz sevinirim...

Siz söylemeden ekliyim tünekleri 1 hafta sonra degiştircem bu gün petshopa sordum yokmus 1 hafta sonra gel dedi :D

bu gün 3.günümüz hala çok ürkek . Kusumu odada salıyımmı saldıgım zaman genelde duvarlara çarpıyor alışmadıgı için sanırım ...
    Birde kanat siyahlıkları siyahdan çok gri gibi boz duruyor tüy degişiminden sonra parlarmı.

Son birşey arkadaşlar biraz fazla soru sordum acemiliğime verin , Bu gün APEX marka vitamin aldım ,en iyi vitamin bu dedi ama sizce nasıl

#1 CN00, 8 Ocak 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 8 Ocak 2014
  2. Onur TEKİN

Önelikle siteye hoşgeldiniz. İlk tavsiyem petshopçuyu beklemek yerine daldan kendiniz tünek yapın. Daha sağlıklı. Alttali tüneği yemliklere yakın takarsanız yemlğe daha rahat iner.

1 hafta dolmadan odaya salmanızı tavisye etmem. Ortamı tanımadığı için bolca çarpacaktır. Çok tehlikeli.

Kuşunuz çok tatlı değişmesin bence :)

3. CN00

CN00 Guest

degerli yorumunuz için teşekkür ederim tavsiyelerinizi dikkate alacagım ....
    Birde forumda biraz baktım dut dalı iyimiş dut dalında güzel bir tünek hazırlıyım ozaman

4. Elif AKDOĞANOĞLU

Onur Bey'e katılıyorum, resimdeki haliyle alttaki tünek atıl kalmış gibi duruyor. Kuş oraya inemez, inse de rahat edemez, üstündeki tünekle arası çok dar çünkü. Yemliklerin önüne takılmalı bence de.
    Kuşu 1 hafta dışarı çıkarmayın, kafesin yerini değiştirmeyin, ani hareket ve ses yapmayın, ürkmesin, cereyanda ve soğukta kalmasın, varsa ortamdaki küçük çocuklardan uzak tutun :). 1 hafta sonra kafesin içerisindeyken elinizle yem yedirmeye alıştırın. İyice alıştıktan sonra kafesin dışında da elinizden yem yedirin. Size güvensin. Ondan sonrası çok kolay olacaktır inanın ;)

5. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    kuyrugunun yan tellere deymeyecek sekılde duzenleyın.

6. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    daldan tünek yaparsanız daha iyi olur bir tüneğide kuşunuzun daha rahat mamasını yiyebilmesi için yakın yere takarsanız daha iyi olur..

7. CN00

CN00 Guest

Yorumlarınız için teşekkür ederim önerilerinizi dikkate alacagım

8. Yiğit ERDİK

Evet eng güeli sizin tünek yapmanız olacaktır

9. Seda Kurşunlu Çal

Bence kuşunuz çok tatlı hatta en çok kanatlarının rengini begendim. Hayırlı olsun saglıklı olsun. Size hemen alışsın insallah

10. Samed

Samed Guest

Önemli olan vitaminin markası değildir kardeşim. Ayrıca kuşa aşırı derecede böyle ürünler vermeni tavsiye etmem. Eğer meyve-sebze ve tohumlarla beslersen kuşun daha sağlıklı büyüyecektir.

11. VEYSEL BAŞTÜRK

Beğenileri:
    3
    bende tüneği kendim yaptım ağaç dalını kesip yontarak çok daha doğal ve kuş açısından sağlıklı olduğunu düşünüyorum hatta birde salıncak ve merdivende yaptım kendim :)tüneğin biri bence tabana yakın olsun

12. Serhan KAMALIOGLU

İnsanları çok yanlış şekilde yönlendiren üyelerimiz var . Vitamin vermek mantıklıdır ve markası gerçekten çok önemlidir . Hatta forumda konu açarak hangi vitaminin daha iyi olduğunu anlayabilirsiniz . Genelde özellikli olmayan kuşların cinsiyetinden anlamayan ve kuşlara değer vermeyen sadece ve sadece maddi anlamda bu işi yapan petshop sayısı çok . seçkin olmayan petshoplardan genelde vitamin almamaya calısınız gidiniz veteriner ilaçları satan veteriner depoları var veyahut eczaneler var oradan alabilirsiinz . ! ! ! Meyve sebze takviyesi ayrıdır vitamin takviyesi yapmak ayrıdır . Sadece tek Sözüm Anitbiotik içeren vitaminleri pek fazla kullanmayınız !...

13. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

dal tünek tavsiye ediyolar genelde arkadaşlar. kuşlar ağaçlarda yaşadiği için ayaklari daha iyi tutuna biliyor pılastik tunek te tutuyor ama buyuk olabiliyor bazen ayaklari tam kaviramiyor... bazilarini illa pilasık tunek olsun dersen ince tunek al... kafes duzenın gayet güzel hoşgeldin. aramize bu arada...

14. Onur TEKİN

En güzeli nar dalından oluyor. Çok düzgün dallar var.

Sayfayı Paylaş