Karadeniz Pet

Kafes Düzeni

Fatih Köle

Paylaşımcı Üye
Değerli forum üyeleri sizlerin bilgi ve tecrübesine güvenerek ten kafes düzenini sormak istedim.

1-) Kafes kuş için ve yanına ileride bir eş alırsam yeterlimidir.
2-) Kafesdeki tünek, yemlik, suluk vs düzeni normal mi yerleşim nasıl olabilir.
3-) Sizce eksiklerim neler ?

Şimdilik sorularım bunlar...

Kafes Resmi ;

20140905_160947.jpg

Güzelmiş Kaça Aldın? Üretim Kafesimi? Oyuncak Alabilrsin Eksiğin O Kuşun Oynar Vakit Geçirir Yerlimi Çekoslavakmı

Kafes boyut olarak yeterli bence eş alıp üretim için...En üstteki tünek gereksiz gibi geldi bana...Gaga taşı kalamar kemiği eksik etme bence...Akıllı yemlik kullanman temizlik açısından kolaylık sağlayacağını düşünüyorum...

Güzelmiş Kaça Aldın? Üretim Kafesimi? Oyuncak Alabilrsin Eksiğin O Kuşun Oynar Vakit Geçirir Yerlimi Çekoslavakmı

Valla kafesi netten aldım biraz büyük gibi gözüktü aldım. 32 küsürdü :) Kuşta çek ama yerli üretim öle dediler yani :).

Kafes boyut olarak yeterli bence eş alıp üretim için...En üstteki tünek gereksiz gibi geldi bana...Gaga taşı kalamar kemiği eksik etme bence...Akıllı yemlik kullanman temizlik açısından kolaylık sağlayacağını düşünüyorum...

Teşekkürler. Taş aldım asacağım. Kalamar kemiğide aldım ama delmek lazım heralde bunu :) fırsat bulupta takamadım onuda.

Son düzenleme:
Mürekkep balığı kemiği ve mineral blok da alrsanız iyi olur. Ayrıca kafesin iki yanının yatay tellerle olması muhabbet kuşları için daha iyi diye birliyorum. Tutunarak ilerlerdikleri için kayıyorlar dikey tellerde. Dikey telli kafesler genelde kanarya kafesi diye satılıyor. Umarım sağlıklı ve uzun bir ömrü olur.

Mürekkep balığı kemiği ve mineral blok da alrsanız iyi olur. Ayrıca kafesin iki yanının yatay tellerle olması muhabbet kuşları için daha iyi diye birliyorum. Tutunarak ilerlerdikleri için kayıyorlar dikey tellerde. Dikey telli kafesler genelde kanarya kafesi diye satılıyor. Umarım sağlıklı ve uzun bir ömrü olur.

Teşekkürler. Evet yatay tellerde daha iyi diyorar ama bunda da sorun yok gibi çaprazlama çıkıyor valla.

kordon kafesten sizde aldınız galiba kafesi .... ne kadar kargo ödediniz?

Aynı kafes bendede var kanarya kafesi olarak almıştım
3 tane tünek yeterli bence

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence de en üstteki tünek gereksiz. Diğer eksikleri sağlayacağınızı söylemişsiniz zaten tekrara gerek yok.

nasıl umuyordunuz ki ? ayrıca ödeme seçeneğini nasıl yaptınız kapıda ödeme mi havale mi ?

yani umduğum gibi olmadı derken kafes geniş boyut olarak güzel ama alt tablanın bulunduğu kısım basit yapılmış tabla üste ama çekmeceli şekilde kenarlardan dışarıya dökülme var. ama ona da tül aldım sorun olmuyor. Yani en iyisi yakından görüp almak. Taksitli aldım :) kredi kartına

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:50 -->-> Daha önceki mesaj 22:47 --

Kus kumuda gerekli.

kuş kumu sürekli değiştiriliyormu acaba nasıl kullanıcam onu.

Son düzenleme:
tül yerine streç şeffaf poşetle sar kafesi sadece çekmecenin boyunuta göre çıkarıp yerleştirmek için önden yer aç daha pratik olur yanlardanda pislik dökülmez akıllı yemliğide tak bence

aynasız bı salıncak ve ıpe asılı bı top en sevdıgı oyuncaklardandır kusların kesınlıkle almalısın.

tül yerine streç şeffaf poşetle sar kafesi sadece çekmecenin boyunuta göre çıkarıp yerleştirmek için önden yer aç daha pratik olur yanlardanda pislik dökülmez akıllı yemliğide tak bence

Aslında kafesie güzel bir pşeffaf plesk cam yapacağım ama bulamadım bulunca o şekilde bir çalışmam olacak.

aynasız bı salıncak ve ıpe asılı bı top en sevdıgı oyuncaklardandır kusların kesınlıkle almalısın.

Oyuncak en kısa zamanda asacağım teşekkürler.

Kumu yemin içine de koyabilirsiniz ya da ayrı bir yemlikte kafese koyabilirsiniz (Ben ayrı yemlikte koyuyorum).

kum olayınıda çözmeye çalışıyorum.

Cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkürler.

Değerli forum üyeleri sizlerin bilgi ve tecrübesine güvenerek ten kafes düzenini sormak istedim.

1-) Kafes kuş için ve yanına ileride bir eş alırsam yeterlimidir.
2-) Kafesdeki tünek, yemlik, suluk vs düzeni normal mi yerleşim nasıl olabilir.
3-) Sizce eksiklerim neler ?

Şimdilik sorularım bunlar...

Kafes Resmi ;

20140905_160947.jpg
fatih bey , o tahta tünekler kafeste sağlam duruyor mu ?

bende aynı şeyi düşünüyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:40 -->-> Daha önceki mesaj 01:58 --

bence kafes biraz büyük ama geniş olması iyidir tabi bu arada oyuncak tebeşir gibi şeyler ekle

Geri