Karadeniz Pet

Kafes düzeni?

Gizem TÜRKCAN

Paylaşımcı Üye
Hayırlı olsun. Tünek uygundur.
Üstteki tüneği birkaç sıra daha geri götürebilirsin.
Teşekkür ederim.
Bu sefer de kuyruğu takılıyor tellere. Ben üstteki tüneği ikiye kesip dikine takmayı düşündüm ama eski kafesinde böyle olduğu için eskisi gibi yaptım.

Son düzenleme:
Her gün dışarı salıyorsanız çok bir önemi yok aslında. Tek tünek bile yeterli olacaktır.

Mütemadiyen dışarıda zaten. Kafesinde temizlenirken vs. daha geniş alanı olsun rahat etsin diye yeni kafes aldım. :)

Gaga taşını , Tüneğin yakın bir yerine koysanız daha iyi olur mesela tünek iken hayvan rahatlıkla gaga taşına ulaşabilsin yani aşağıya inmesin.

Alttaki tünekten ulaşabileceği yere taktım zaten pek kullanmıyor kemiği.

Alttaki tünekten ulaşabileceği yere taktım zaten pek kullanmıyor kemiği.

Emin olun siz görmeden kullanır , muhabbet kuşları genelde kafes de en yüksek hangi tünek varsa orada tünerler genelde yani yukarı çıkartmanız daha iyi olacak ve daha fazla kullanma olasılığı artacak dır.Yem değil ki o hayvan onu aşağıya insin de kemirsin.

Emin olun siz görmeden kullanır , muhabbet kuşları genelde kafes de en yüksek hangi tünek varsa orada tünerler genelde yani yukarı çıkartmanız daha iyi olacak ve daha fazla kullanma olasılığı artacak dır.Yem değil ki o hayvan onu aşağıya insin de kemirsin.

Tamam dediğiniz gibi yukarı taktım. Teşekkürler. :)

kafesinizde kuşunuzda çok güzel bir şey soracağım o salıncaktan dolayı tüneğin diğer tarafına geçerken zorlanmazmı
güle güle besleyin :)

kafesinizde kuşunuzda çok güzel bir şey soracağım o salıncaktan dolayı tüneğin diğer tarafına geçerken zorlanmazmı
güle güle besleyin :)

Altından eğilerek geçiyor. Başka bir çözüm yolu bulamadım. Tüneği indirince de salıncağa çıkamıyor.

Yeni kafesinde inşallah rahat eder , güle güle besleyin :)

GAga taşı mürekkep balıgı kemiği suluk ihtyaclarını ana tünege yakın tutmakda her zaman kesinlikle fayda vardır.KAfes kusursuz gibi gördüğim kadarı ile benim kafes düzeni ile aynı diyebilrim.

Altından eğilerek geçiyor. Başka bir çözüm yolu bulamadım. Tüneği indirince de salıncağa çıkamıyor.

bendede böyle bir sorun vardı salıncağı tüneğe paralel olarak astım kaymaması i,çinde yukardan bağladım daha iyi oluyor kuş rahatça hareket edebiliyor tavsiye ederim

bendede böyle bir sorun vardı salıncağı tüneğe paralel olarak astım kaymaması i,çinde yukardan bağladım daha iyi oluyor kuş rahatça hareket edebiliyor tavsiye ederim
Tüneği bir tel aşağı aldım şu an daha iyi. Salıncağın altındaki zillerle oynamayı seviyor kemiriyor falan o yüzden ellemedim. Rahatsız görünmüyor. :)

Geri