Karadeniz Pet

Kafes Düzeni

erhanmat

Meraklı Üye
Kafes düzenim için öneri alabilir miyim?
Birkaç kez sormuştum.Genelde tek tünek kullanmamı önerdiler.Kuşlar yaklaşık 50 günce eşe attım.Anlaşmaları çok iyi.Yem kusma , kaşıma vb. Fakat yuvalığa birkez bile girmediler.
Tünek tek olunca yuvalığa uzak kalıyor.Giyotin kapı sağda olduğundan yemliğin yeri sabit.Yuvalığı sola da takamam.Kontrol yeri arkada kalıyor.
Kuşlar kızgın bu arada.Kafesim 60x35 üretim kafesi.
Yuvalığın önüne tünek takmalı mıyım?Takarsam yukarıda olacak.
Tecrübeli arkadaşlardan öneri bekliyorum.
@Ayhan OTÇUOĞLU 10.jpg

Son düzenleme:
Yuvalığa gidecek olsalar teli kemirip yol açarlar.
Ancak 2 tünek olsa daha iyi. Birbirlerinden yeterince uzak, biri biraz aşağıda diğeri yukarıda..
Levent bey dediginiz gibi is kuslarda bitiyor.Disi yerdeki gazeteyi kemirmeye basladı.diger tunegi yuvalik girisi hizasina taksam cok yukarida olmaz degil mi?

Kardeş kafesi nerden aldın kaça aldın?
Birçok yerde var. Üretim kafesi diye aratırsanız bulursunuz.Boyutlarına dikkat etmek lazım.Benim kullandığım kafesler 60*35 ölçülerinde.
Hatta tek beslediğim hollanda erkek de böyle bir kafeste .
Bu eşe attığım çekoslovak kuşlar çok iyi anlaşmalarına rağmen bir türlü yuvalıkla ilgilenmediler.
Sabretmeye devam.

Hiç bir sorun olmaz.
Levent bey verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
Levent bey, yuvalıkta talaş olmalı mı? Yumurtadan sonra atılacağını biliyorum ama, sizin görüşünüz nedir?
Bir de şunu sorayım.Soldaki tüneği biraz sola alsam, diğer tuneğide yukarıya yuvalık girişi tarafa alsam nasıl olur?

Son düzenleme:
Levent bey verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
Levent bey, yuvalıkta talaş olmalı mı? Yumurtadan sonra atılacağını biliyorum ama, sizin görüşünüz nedir?
Bir de şunu sorayım.Soldaki tüneği biraz sola alsam, diğer tuneğide yukarıya yuvalık girişi tarafa alsam nasıl olur?
Amaç tünekten tüneğe kanat çırparak geçsin. Biri biraz yukarda diğeri biraz aşağıda olsun, istediğin gibi koyabilirsin.

Hocam bu kafesi nereden bulabiliriz

erhanmata soracaksın, kafes onun.. :)

Kafes düzenim için öneri alabilir miyim?
Birkaç kez sormuştum.Genelde tek tünek kullanmamı önerdiler.Kuşlar yaklaşık 50 günce eşe attım.Anlaşmaları çok iyi.Yem kusma , kaşıma vb. Fakat yuvalığa birkez bile girmediler.
Tünek tek olunca yuvalığa uzak kalıyor.Giyotin kapı sağda olduğundan yemliğin yeri sabit.Yuvalığı sola da takamam.Kontrol yeri arkada kalıyor.
Kuşlar kızgın bu arada.Kafesim 60x35 üretim kafesi.
Yuvalığın önüne tünek takmalı mıyım?Takarsam yukarıda olacak.
Tecrübeli arkadaşlardan öneri bekliyorum.
@Ayhan OTÇUOĞLU Ekli dosyayı görüntüle 20291
2 tünek takın artık kuşlar eş kabul etmiş. Biri bir uçta diğeri yuvaya yakın. Ama tünekte eşleşebilsinler.

2 tünek takın artık kuşlar eş kabul etmiş. Biri bir uçta diğeri yuvaya yakın. Ama tünekte eşleşebilsinler.
Teşekkürler Ayhan Bey.Sizin videolarınızdan bazılarını izledim.Sizin yuvalıklar gibi yuvalığı ön kapıya taktım.Umarım iyi olmuştur.