Karadeniz Pet

Kafes Düzenim İyimi ?

yigitcandemirag

Meraklı Üye
Oğlum ve kızım çiftleşecek kafesi bu gün bu şekil değiştirdim sizce iyi mi ?
02pBbB.jpg
[/url][/IMG]
EEARbz.jpg
[/url][/IMG]
VyzMVB.jpg
[/url][/IMG]
781Nbl.jpg
[/url][/IMG]

Tübeği yemliklerin önüne paralel olarak ve de tam karşısına yüne aynı şekilde ve birazdaha üste koyarsanız daha iyi olur

Tam kesin cevap verecek resim yok uzaktan koy.

hep yemliğin önünde mi duruyor kuş birde ayırsan iyi olur tedavi ederken dişiyede bulaşırsa yem yiyormu

Tam kesin cevap verecek resim yok uzaktan koy.

QgzpzA.jpg
[/url][/IMG]
q2NJQ3.jpg
[/url][/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:26 -->-> Daha önceki mesaj 18:25 --

hep yemliğin önünde mi duruyor kuş birde ayırsan iyi olur tedavi ederken dişiyede bulaşırsa yem yiyormu

Yeni düzeldi vazelin tedavisini kestim bende şuan mantarı kalmadı dişimde bişi yok çifleşmek istiyor ama sanırım şuan erkeğim yorgun baya kendini toplasın bakalım

dişi zorluyorsa ayırın kuşları yorgun erkek dişi çiftleşmiyor diye gagalar onu tmaamen hareketlenene kadar ayrı kalmaları daha mantıklı bence

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:28 -->-> Daha önceki mesaj 18:27 --

mamada verin kuşa

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:28 -->-> Daha önceki mesaj 18:28 --

mama var galiba kapta görmemişim :D

dişi zorluyorsa ayırın kuşları yorgun erkek dişi çiftleşmiyor diye gagalar onu tmaamen hareketlenene kadar ayrı kalmaları daha mantıklı bence

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:28 -->-> Daha önceki mesaj 18:27 --

mamada verin kuşa

Ayrı bir kafesim olsa keşke ayıracaktım almam gerek kafes büyütecektim zaten alsam iyi olur o zaman dişi gagalıyor baya çünkü canını yakıyor mama yemiyor erkek veriyorum dişi yiyor genelde

komşularınızda vardır belki sorun küçük bi kafes yeter ona

Tünekler tahta olmalı. Bir tünek de çok yetersiz. Bir de belirtmeliyim pirinç kafes kuşlara zararlı. Zararsız bi kafes istiyorsanız paraya kıyıp hagen ya da ferplast kafes alın. Salıncak be kemirmelik de oyuncaklar koyun. oyun alanı

Son düzenleme:
yemliklere paralel 1 tünek koy ama tahta olmasına dikkat et
mantar hastalığı işte bu plastik tüneklerden dolayı oluyor
ve yine altlı üstü biraz mesafeli tünek koy ki stres atsınlar

Ilknur hanim hagen kafes gereksiz pahali degil mi sizin var mi hagen kafesiniz pirinc kafesin nasil zararlari var metal kisim hangi metalden olmali hagen kafeslerde hangi malzeme kullaniliyor acaba

Ilknur hanim hagen kafes gereksiz pahali degil mi sizin var mi hagen kafesiniz pirinc kafesin nasil zararlari var metal kisim hangi metalden olmali hagen kafeslerde hangi malzeme kullaniliyor acaba

Değil Ömer Bey. Şöyle izah edeyim. Pirinç; bakır ve çinkonun karışımıdır ve iki madde kuşlar için zehirlidir. Bu kouyla ilgili literatürlere geçen ingilizce makaleler var. Bir tanesi mesela http://www.jstor.org/discover/10.2307/30...4267433101 http://www.peteducation.com/article.cfm?...2&aid=3110 Pet Owners Association | Leading Representative Body for UK Pet Owners

Yüksek ısıyla boyanan kafesi kuşlar kemirir ama boyayı kolay kolay sökemezler ve boya da kuşlara zararlı olmayan özel boyalar olduğu için kuşa zarar da vermez.Kuşa zararlı olmayan iki malzeme dövmer demir ve çelik. Çelik ülkemizde yok. Dövme demir kafeslerin hepsi de büyük papağanlar için. Ha yurtdışında tek bir muhabbet kuşunu bile büyük papağan kafesinde baktıkları için küçük boyları da az üretiliyor o ayrı bi konu. Ben orta boyutta muhabbet kafesi alacam kuşuma da zarar vermesin diyorsanız Ferplast ya da Hagen alacaksınız. Dövme demirden yapılmasa da yüksek ısıyla kaplanan boyaya sahip kafesler birtek onlar çünkü. Kaç tane kuş baktım ve bakıyorum Ferplastda çizikler bile yok. Ferplastın da pirinç "renginde" kafesleri var ama pirinç değiller. Bu nedenlerden ötürü pahalıdır ve gereksiz pahalı da değildir.

teşekkür ederiz ilknur hanım mantıklı geldi evet ama ben bi kafese o parayı vermem genede ithal oldugu için pahalı oldugunu düsünüyorum benim kafeslerde boyalı kafes evdekiler

Geri