Karadeniz Pet

Kafes düzenim ve muhabet kuşlarım hakkında bilgi

ibrahim_var

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar kuşları çift olarak aldım, neredeyse iki ay oldu birbirlerini besliyorlar ama başka bir içraat göremedim acaba bi terslik mi var video atmaya çalışacağım yorumlarınız çok değerli

Dişi kabarık mı duruyor ? Eğer durmuyorsa normal duruşuysa yağlanma var dişide o sebeple yumurta gelmeyebilir.

Maaşallah, mevlidde - düğünde önünden kamera geçen amcalar gibi poz vermişler :D
Kafes düzeniniz iyi, suluğu biraz daha yukarıya alın. Tüneği dibinde olmasına gerek yok, tırmanıp içerler. Dişi kızışmış, ancak erkeği yaklaştırmaması iyi değil. Elinizde kafes varsa iki gün yanyana ayrı kafeslerde tutup hareketlerini gözlemleyin, ortam uygunsa, ikisini de dışarı salıp odada nasıl davrandıklarına bakın.

Maaşallah, mevlidde - düğünde önünden kamera geçen amcalar gibi poz vermişler :D
Kafes düzeniniz iyi, suluğu biraz daha yukarıya alın. Tüneği dibinde olmasına gerek yok, tırmanıp içerler. Dişi kızışmış, ancak erkeği yaklaştırmaması iyi değil. Elinizde kafes varsa iki gün yanyana ayrı kafeslerde tutup hareketlerini gözlemleyin, ortam uygunsa, ikisini de dışarı salıp odada nasıl davrandıklarına bakın.
Merhaba oda içerisinde bi kere saldım birbirlerinden ayrılmıyorlar dışarda genelde dişi erkeğini bırakmıyor mama alışverişi de var ama hepsi o kadar

Merhaba oda içerisinde bi kere saldım birbirlerinden ayrılmıyorlar dışarda genelde dişi erkeğini bırakmıyor mama alışverişi de var ama hepsi o kadar
Belki durum mükemmel değil ama kötü de değil. 2 ay kısa bir zaman. Bence yaz aylarına kadar onlara fırsat vermelisiniz. Şimdi mevsimsel geçiş dönemlerindeyiz, tüyden yeni çıkmış veya tüye girecek olabilirler, ortama alışmamış veya dişi kendisini hazır hissetmiyor olabilir. Dediğim gibi, imkan varsa iki gün kadar yanyana ayrı kafeslerde tutun bakalım ne yapacaklar görelim

Yarin sabah ayırayım öyleyse,
yuvalıkta kalan kuş erkek mi olsun dişi mi? fark eder mi ?

Yuvalıklı kafeste erkeğin kalması lazım. Hareketlerini gözlemleyin mutlaka

Bu kuşların cere fotoğrafını paylaşır mısınız? Benim telefonda ikiside kahverengi gibi. Çözünürlükten dolayı olabilir. Yeşil dişi diğeri nedir onu anlamak lazım.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

merhaba arkadaşlar, kuşları bugünde ayırmadım, forumda okudukça yuvalığımın yanlış olduğunu plastik folluklu daha büyük yuvalığın daha iyi olduğunu okudum,
sizce yuvalığı değiştireyim mi? geç mi kaldım yoksa?
değiştirirsem kuşlara yine süre vereyim mi yoksa iki gün ayırayım mı ne dersiniz?

İlla plastik folluk olacak diye bir kaide yok. Hatta bazı profesyonel üreticiler plastik hiçbir malzeme kullanmıyorlar. Büyük yuvalık ve folluk olması avantajdır.

Bu kuşların cere fotoğrafını paylaşır mısınız? Benim telefonda ikiside kahverengi gibi. Çözünürlükten dolayı olabilir. Yeşil dişi diğeri nedir onu anlamak lazım.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İlla plastik folluk olacak diye bir kaide yok. Hatta bazı profesyonel üreticiler plastik hiçbir malzeme kullanmıyorlar. Büyük yuvalık ve folluk olması avantajdır.
o halde şimdi petshop a gidim folluk bakayım

Eğer "ben temizliğe çok dikkat ediyorum" diyorsanız büyük plastik yuva ve folluk alın. Doğallık önemli diyorsanız en azından folluğun ahşap olması lazım. Her zaman plastik folluk daha pratik olur. Bunu hesaba katarak alışveriş yapın ve ahşap folluk yuvalık alacaksanız mutlaka yüksek kaliteli malzeme olmasına dikkat edin.

Folluk tamam kafese taktım sulukta yukarıda nasıl olmuş dersiniz , şimdi belliyim mi yoksa hemen ayırayım mı kuşları

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 7
kuşları ayırdım, gün gün videoları paylaşacağım arkadaşlar şu anda içerde sanki on çift kuş var o kadar fazla ses geliyor

Maşe'Allah ne kadar güzel poz vermişler öyle, arkadaşın da dediği gibi :)

Bu işler zamanla olur, yağlanma varsa yumurta gelmez genelde ki yağlanma var gibi duruyor dişinizde. Dişinin suyuna elma sirkesi ekleyebilirsiniz, bu metobilizmasını hızlandıracaktır. Arada bir uçurma şansınız varsa da iyi olur, yahut kafesi geniş olsun; fazla tünek olmasın, yem, suluk vb ayrı yerlerde olsun ki kuş uçsun hareket etsin zayıflasın. Dal darı gibi yağlı yiyecekler vermeyin bir süre.