Karadeniz Pet

Kafes duzenime yardım eder misiniz

Kum koyduğun mamalığı tünek altında olmayacak bir yere al mesela, hayvan içine pislemesin.

Kalamar kemiği de koyarsan tamamdır

yardımlık bir şey gözükmüyor.yem ve suluk ulaşabileceği yerlerde.gaga taşı var.mürekkep balığı kemiği takılabilir bir tane.

istersen plastik tunek kullanma

Ya bir sorum daha olacak kuşum yeni biliyorum sabır lazım ama yem yemiyor önüne yemi götürdüğümde yiyor bir sorun yok değil mi hiç aşağıya inip yediğini görmedim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:49 -->-> Daha önceki mesaj 14:48 --

istersen plastik tunek kullanma

Tm tahta tunek yaparım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:50 -->-> Daha önceki mesaj 14:49 --

Kum koyduğun mamalığı tünek altında olmayacak bir yere al mesela, hayvan içine pislemesin.

Tm teşekkür ler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:50 -->-> Daha önceki mesaj 14:50 --

Kalamar kemiği de koyarsan tamamdır

Teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:51 -->-> Daha önceki mesaj 14:50 --

yardımlık bir şey gözükmüyor.yem ve suluk ulaşabileceği yerlerde.gaga taşı var.mürekkep balığı kemiği takılabilir bir tane.

Tm tesekkurler

zamanla alisir sanirim dal darisida var sen gormeden yiyodur

Acıkinca yer merak etme.hele bir yeni ortamına alışsın.hayirli olsun

hepsi iyi tül tak kafese .... maşallah ... kalamar ver ...

Acıkinca yer merak etme.hele bir yeni ortamına alışsın.hayirli olsun

Tesekkurler alisir ins Bu arada abi Zonguldak ,neresinden sin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:01 -->-> Daha önceki mesaj 15:00 --

hepsi iyi tül tak kafese .... maşallah ... kalamar ver ...

Tül var resimde engeller diye cikardim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:03 -->-> Daha önceki mesaj 15:01 --

Birde kafes te öyle duruyor yeni olduğundan dolayimi tahta tunek ten inmiyor ordan bana saf saf bakıyor bu da yeni olmasından kaynaklimi

wet kabrık dewğilse ve dışkısı normalse sorun yok zamanla düzelir

zaman zaman gercekden bende cok sabirsizdim neleri soruyodum neler yapiyodum bi yerli icin simdi saldim cayra mevlan kayira simdi daha iyiler

Bence tünek pozisyonları çok yanlış , arkadaşlar düzenden ziyade kafeste bulunacaklardan bahsetmiş . tünekler tahta tünek gibi biri üstte ki doğru yapılmış bu , diğeri de ona paralel şekilde altta olacak , plastik tüneğin olduğu kısımdan bahsediyorum. Bu şekilde yaparsanız kuş uçamasa bile tünekler arasında zıplayacağı için daha rahat eder . Aynı zaman da suluk + gaga taşı + kalamar içinde uygun yerler kalmış olur . Birde ilaç sulukları var küçük , onlardan alıp kumu onun içine koyarak daha çok faydalanabilirsiniz.

Bence tünek pozisyonları çok yanlış , arkadaşlar düzenden ziyade kafeste bulunacaklardan bahsetmiş . tünekler tahta tünek gibi biri üstte ki doğru yapılmış bu , diğeri de ona paralel şekilde altta olacak , plastik tüneğin olduğu kısımdan bahsediyorum. Bu şekilde yaparsanız kuş uçamasa bile tünekler arasında zıplayacağı için daha rahat eder . Aynı zaman da suluk + gaga taşı + kalamar içinde uygun yerler kalmış olur . Birde ilaç sulukları var küçük , onlardan alıp kumu onun içine koyarak daha çok faydalanabilirsiniz.

Onun paralalinde hizada kapı var nasıl yapayım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:35 -->-> Daha önceki mesaj 15:33 --

Ve ikiside paralel olduğunda sulugunu nereye takacagim

Onun paralalinde hizada kapı var nasıl yapayım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:35 -->-> Daha önceki mesaj 15:33 --

Ve ikiside paralel olduğunda sulugunu nereye takacagim

Suluk olduğu yerde kalsın , siz kapıya sıfır şekilde kapının karşısından asın tüneği , kapının yanındaki yatay tele değecek şekilde gelsin . Yani tüneğin kilit noktası kapının karşısında uzun noktası da kapının hemen yanında suluk yerine doğru zaten orda dikey bir tel var onun suluk tarafında kalacak. Ayrıca zaten kafesin küçük o kafeste çok hareket şansı yok kuşun.

Suluk olduğu yerde kalsın , siz kapıya sıfır şekilde kapının karşısından asın tüneği , kapının yanındaki yatay tele değecek şekilde gelsin . Yani tüneğin kilit noktası kapının karşısında uzun noktası da kapının hemen yanında suluk yerine doğru zaten orda dikey bir tel var onun suluk tarafında kalacak. Ayrıca zaten kafesin küçük o kafeste çok hareket şansı yok kuşun.

böyle oldumu büyük kafes alırım yakinda

Geri