Karadeniz Pet

kafes etrafına pleksiglas çevirmeyi düşünüyorum

ERKİN AK

Paylaşımcı Üye
balkonum 15-20 gün içerisinde kapanacak ve ben kafesi balkona taşıyacağım. peki arkadaşlar kafesin etrafını pleksiglasla çevirsem 4 kenarını sadece üstü açık kalsa kuşlar için sorun olur mu. hava sıkıntısı falan çekerler mi. amacım uçan tüylerin önüne geçmek
şeffaf olacağı için ışık engel değil. yuvalık takılıyken pleksinin içine alacağım. ön kapak açılabilir olacak

9X2Zoo.png

pleksiglasın tavana yakın olan yerlerinden ve köşeden çap 3-4 matkapla simetrik delik kümeleri oluşturabilirsiniz en azından içiniz rahat eder.

Hic sorun olmaz dediginiz sekilde gonül rahatligi ile yapabilirsiniz.

Banada cok mantıklı geldi yapılabilir ancak tabi bunun için önce yer ve gerçekten 5-6 cift kuş olmalıki kayda deger bi pisligi olsun.Tek sıkıntısı yaz aylarında pleksiglasın içeriyi hamama cevirecegidir.

Banada cok mantıklı geldi yapılabilir ancak tabi bunun için önce yer ve gerçekten 5-6 cift kuş olmalıki kayda deger bi pisligi olsun.Tek sıkıntısı yaz aylarında pleksiglasın içeriyi hamama cevirecegidir.

hmm doğru diyorsunuz. o zaman hava akımı için yan kenarlara alt kısımlara doğru delikler açmalı oradan hava girer.

ustunun acık olması mantıklı cunku sıcak hava yukarıya cıkar altta ufak cap 5-6 delik kümeleri olusturursanız en azından oralara fan dayayarak cok sıcak havalarda sirkülasyon saglayabilirsiniz.

ustunun acık olması mantıklı cunku sıcak hava yukarıya cıkar altta ufak cap 5-6 delik kümeleri olusturursanız en azından oralara fan dayayarak cok sıcak havalarda sirkülasyon saglayabilirsiniz.

fan cereyan etkisi yapıp hasta etmesin kuşları

Burda cok guzel bi mantık.Pleksiglasa kanal yuvasını acıp yekparede yapılabilir.

[MENTION=2841]dante25[/MENTION] abim yuvalıklı modeline 650 TL istediler.

Show Jumbo besleyecekseniz eğer kesinlikle kendinden yuvalıklı model almayın. Diğer türler için sıkıntı değil.

[MENTION=2841]dante25[/MENTION] abim yuvalıklı modeline 650 TL istediler.

Show Jumbo besleyecekseniz eğer kesinlikle kendinden yuvalıklı model almayın. Diğer türler için sıkıntı değil.

çok pahalıymış bu. bir dolap buldum iyisimi kendim yapayım

[MENTION=2841]dante25[/MENTION]
başarılar o zaman

[MENTION=1]Muhammet ÇELİK[/MENTION] bende masraf etmemek için bu yola başvurdum. öbür türlü tekli pvc kafes 60 tl kargoyla birlikte 80 tl en ucuz. bende zaten kocaman çifthane var iki kuşum var. 30tl ye pleksiyle çevircem. uğraşmak her zaman keyif veriyor oda cabası :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:19 -->-> Daha önceki mesaj 11:19 --

Fan derken normal aspiratorden bahsdiyorum deldiginiz delik kümelerine yakın bir yere koyarsanız sıkıntı olmayacaktır.

evet haklısınız o şekilde tam olur.

Geri